Zakup TV 55'/65' OLED/LCD do 7.tyś zł

Adexi

New member
Witajcie !
Mam nadzieje że w dobrym dziale pisze posta, gdyż temat jest pośredni na LCD, a OLED...

Chciałby zakupić nowy TV (obecnie mam Sony KDL-40EX710) mniej więcej już patrzyłem co tam w sklepach jest i co się może podobać.
TV będzie powieszony na ścianie i oglądany na wprost. Pokój ma 16 mk2 z czego ściana na której będzie wisiał ma szerokość 3,5m , a odległość od TV to 4m.
Telewizor ma służyć do ogólnego użytku czyli;
  • telewizja z Vectra [ ja bardzo mało oglądam telewizji (bardziej żona), chyba że jakiś mecz ;) ]
  • Netflix
  • filmy z pendrive 1080p / 4k
  • Konsola PS4 Pro (jestem przed zakupem)
  • podłączenie laptopa (jestem przed zakupem) pod TV
Widziałem na półkach sklepowych Samsung MU70002 65 cali fajny ładny TV z dobrymi opiniami i polecany przez HDTV. Oprócz tego 65 cali jest w cenie w której się mieszczę :D
Według testu widziałem również propozycje PANASONIC EX780E cena 65 cali jest duża , ale 58 już jest normalna. Nie stet nie widziałem go na żywo. Obcją której dużo jest na półkach jest również Sony XE9005 ....
Brałem pod uwagę jeszcze OLED LG B7 tylko czy na pewno, szczerze boje się powidoków itp.

Największy dylemat mam z rozmiarem. Naklejałem taśmę na ścianę, aby mieć mniej więcej pogląd sytuacji :p To 55 cali będzie taki idealny rozmiar, gdzie nikomu nie będzie wadził i nie będzie się rzucał w oczy i nie będzie wielkiej różnicy w stosunku do obecnego który ginie na ścianie. Za to 65 cali tu się robi Kinowo i odczuwalna różnica. Kwestia tylko ceny gdzie rośnie nie miłosiernie w stosunku do 55 cali..
Wiadomo nie chce przekraczać kwoty która i tak już jest duża dlatego juz np: OLED B7 65 odpada..

Co polecicie i w co najlepiej celować?
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, wybór jest prosty:
jeśli 55 cali to : 55OLED C7V LG lub 55XE9305 Sony

a jeśli 65 cali to:
65XE9005 SONY lub 65PUS8102 Philips
 

Adexi

New member
Szczerze to mnie zaskoczyliście bo myślałem że będę pchany w gardło Panasonica ^^
W Oledach troszkę boje się tych powidoków lecz to tylko może taki bezsensowny strach. Wersja C od B różni się tylko nóżka oraz że nie ma wokół obudowy chromowego paska?
A jaka jest różnica miedzy Sony XE9305 a XE9005?

Czyli co zgodnie twierdzicie wszyscy że zdecydowanie 65 cali , a 55 będzie mało? A co do Tv to lepiej wziąć mniejszy ale np: OLED od LG lub wyższy model Sony czy większy kosztem czegoś...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica podświetlenia.

Wskazanie masz na wielkość 65".
W klasie cenowej masz extra modele:
- Philips 65 pus8102 z pełnym podświetleniem za 6899 zł z pakietem.
- Sony 65XE8505 za 6499 zł
- TCL 65X2 Qled za 5999 zł w specjalnej promocji 500+

Na oleda kasy nie wystarczy.
Kosztuje w promocji najtańszy 10.000 zł
 

Adexi

New member
Patrze na tego Philips 65 pus8102 i faktycznie fajny TV !
@kiki bardzo dziękuje że dołączyłeś do tematu ! Jeśli można wiedzieć gdzie za taką cenę go można kupić?
Pytanie jeszcze o inny model który bedzie lepszy Philips pus8102 czy SONY KD-65XE9005 za 6996 zł ?

A co do OLED LG C7 to czy faktycznie warto wchodzić w niego i np: wydać 10 tys na taki TV?

Philips ma 35ms opóźnienia czy to nie za dużo do konsoli lub obrazu 4k?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie za dużo.
Pierwsza klasa jest do 40 Ms.

Cena dla niebieskich członków forum.
Zaloguj się w Klubie HDTV i napisz na PW.


Philips PUS8102 ma pełne podświetlenie.
Sony życzy sobie za takie dwa razy tyle co Philips.
 

kosimazaki12

New member
Sony 65XE8505 w sony center za 5914 pln, jest promo teraz.
W Saturn też w tej cenie.
SAMSUNG UE65MU8002T za 6440 pln w Saturnie. Tego mam i polecam.
 
Ostatnia edycja:

Adexi

New member
Mimo chęci zaufania, naczytałem się i stwierdzam że nie stać mnie na eksperymentowanie z OLED za 7 / 10 tyś. zł Wole spać spokojnie i się nie denerwować i biegać z pismami do LG, gdzie wiadomo że nie muszą....

W takim przypadku muszę wybrać fajnego LCD który będzie godny wydanych pieniążków.

Jutro w Wawie w miedzy czasie przejde się do Saturna i zaciągne informacji i poglądu na tema TV
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Sony 65XE8505 w sony center za 5914 pln, jest promo teraz.
W Saturn też w tej cenie.
SAMSUNG UE65MU8002T za 6440 pln w Saturnie. Tego mam i polecam.

Rozumiem twój żal, że nie stać cię było na coś naprawdę dobrego, ale skoro ktoś ma na ten cel 7k to po co mu proponujesz takie coś?
Philips 8102 to mistrzostwo w tej klasie cenowej. Szczególnie gdy wchodzi w grę konsola. Tu oled mógłby okazać się bolesną pomyłką.
 

rafaaaal

Member
Nie schodź kolego poniżej 65 cali. Na oleda kiedyś przyjdzie czas w tym rozmiarze.

Wybierz między 65PU8102 a sony 65XE9003

Philips ma więcej stref podświetlania, kiki ma go w dobrej cenie z pakietem.
TV sprawdza przed wysłaniem, więc szansa trafienia bubla spada do minimum.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie schodź kolego poniżej 65 cali. Na oleda kiedyś przyjdzie czas w tym rozmiarze.

Wybierz między 65PU8102 a sony 65XE9003

Philips ma więcej stref podświetlania, kiki ma go w dobrej cenie z pakietem.
TV sprawdza przed wysłaniem, więc szansa trafienia bubla spada do minimum.

Dokładnie jak kolega napisał - ten rozmiar, któryś z tych modeli (Sony to chyba 9005 :p ??) i będzie efekt WOW po zawieszeniu na ścianę !
Ceny aktualnie podobne.
 

Duch87

New member
Bez reklam
Ewentualnie sprawdź jeszcze POS9002, też model od Philipsa, który sporo namieszał na rynku telewizorów.
 

Adexi

New member
@Kiki Mój budżet to max 7000 tyś.

Dziękuje Panowie za podłączenie się do tematu.
Co do OLED-ów świetne telewizory naprawdę robią wow, ale nie z tymi wadami. Pytanie czy to samo jest z Telewizorami Panasonic ex950 czy Sony ?

O 15 pojde do Saturna i zobacze opcje LCD typu Sony oraz Philipsa.
Szczerze to mam jakieś takie dziwne odczucie kupujac tv marki Philips ;p

A tak na koniec czy moj stary tv Sony a jakąś wartość?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
@Kiki Mój budżet to max 7000 tyś.

Dziękuje Panowie za podłączenie się do tematu.
Co do OLED-ów świetne telewizory naprawdę robią wow, ale nie z tymi wadami. Pytanie czy to samo jest z Telewizorami Panasonic ex950 czy Sony ?

O 15 pojde do Saturna i zobacze opcje LCD typu Sony oraz Philipsa.
Szczerze to mam jakieś takie dziwne odczucie kupujac tv marki Philips ;p

A tak na koniec czy moj stary tv Sony a jakąś wartość?

Idź, zobacz i potestuj - weź materiały na pendrive ze sobą - poustawiaj to co trzeba !
Nie sugeruj się tendencyjnymi wypowiedziami danej marki (sprzedawcy są też sponsorowani) tylko wybierz to co Ci pasuje :D
 
Do góry