Zakup telewizora do nowego mieszkania

Asheron

New member
Witam,
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20-22 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? nie dalej niż 2,5 metra
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, sporadycznie z boku
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać, chociaż nie wykluczam za kiedyś będzie wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna wychodzą na zachód, południowy-zachód, są rolety więc można zminimalizować problem słońca
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepsza jakość obrazu, funkcje multimedialne
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? naziemna telewizja cyfrowa z czasem także nc+
10.Jakie urządzenia będą podłączone ? odtwarzacz bluray, być może za jakiś czas NAS, czasami konsola
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 4h-7h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? wydaje mi się, że lepsza matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, gry na konsole, czasami sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry? czasami tak
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 50 i więcej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, słaby obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? róznie, ale przeważnie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000 PLN chociaż nie wykluczam większej koty
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie musi, ale jak będzie to nie zaszkodzi
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej przy niewielkim oświetleniu
23. Czy ważne jest wifi? Tak
24. Czy będziesz korzystać z widgetów? Raczej tak
25. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? TAK
26. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu i płynność, łatwość obsługi, obsłudze dużej ilości formatów video

Żona chciałaby telewizor 4K. Stwierdziła, że Samsunga nie chce i wybrała modele LG. Jej wybór to modele 55UF778V,55UF800V, ewentualnie 55uf850v, 55UF950v. Jako, że nie lubię podejmować pochopnych decyzji zacząłem przeglądać internet w poszukiwaniu opinii i sam już nie wiem co kupić. Jako, że sam nie mam jakiegoś strasznego parcia na daną markę postanowiłem się Was poradzić bo może jest coś ciekawszego w tej cenie. Nawet na Samsunga myślę, że bym ją przekonał. Oled na razie odpada bo uważam, że cierpi jeszcze na choroby wieku dziecięcego oraz cenowo i może za ok 3-4 lata warto będzie się tym zainteresować. Android też ma problemy ze stabilnością na razie z tego co wyczytałem. Jako, że sam się nie znam a w sklepie ocena jest niemiarodajna bo tam wszystko wygląda super dlatego pytam się Was. Co byście polecili jako godne uwagi i rozpatrzenia ? Wiadomo jak każdy nie chciałbym też wydawać zbyt dużo bo co się zaoszczędzi to jego.;)
 

maaxtreme

New member
Mam właśnie ten sam problem, który poruszyłem parę dni wcześniej w tym temacie http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/123506-tv-50-55-cali-do-ok-3500zl.html . Jeszcze nie dokonałem zakupu, ale przekonałem się do opisywanego Panasonica TX-50CX700E. Jest też wersja 55 cali, ale kosztuje ok 1000zł więcej (4500zł). Ma szybką matrycę 120Hz, rozdzielczość 4K, radzi sobie bardzo dobrze z plikami multimedialnymi przez USB, system Firefox może nie ma fajerwerków jeśli chodzi o Smart, ale stabilny w przeciwieństwie do Androida. Poczytaj, może też się przekonasz. Ja obecnie czekam na jakąś promocję, żeby wyrwać go koło 3500zł
 

kacper-24

New member
nie wiem jak tam u nas z tymi subiektywnymi testami co do panasonica (nie wiem czy można im wierzyć) ale z wyświetlanym obrazem niby było sporo problemów i wad fabrycznych typu podświetlenie całej strefy w pionie itp. jednak na zagranicznych forach testy jak i opinie są bardzo dobre. Można zaryzykować lecz warto poczytać i przeszukać net... raczej wątpię czy ktoś na tym forum posiada ten Tv, ja również widziałem go tylko w sklepie i wyglądało to ok ale jak to w sklepie praktycznie nic nie da się sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

maaxtreme

New member
przejrzałem już taką ilość opinii, testów i wszystkiego poświęconego temu modelowi, że spokojnie zaryzykuję oraz jestem w stanie zaakceptować wady, które bardziej sprowadzają się do drobnych niedopracowań, czy też lenistwa programistów tj. nieco przestarzała szata ustawień, czy brak widoku drzewka w odtwarzaczu multimedialnym (wysypuje wszystkie katalogi jak leci), czy też przeciętny dźwięk... Jak poczytam o Androidzie w TV czy "jakości" wykonania nowych Samsungów w tej cenie to dla mnie żaden problem
 

kacper-24

New member
No w tej cenie rzeczywiście Tv przyciąga do siebie i jakbyś już się zdecydował na niego to chętnie przeczytam opinie i osobiste testy bo mało u nas rzetelnej wiedzy na temat tych Tv.
 

maaxtreme

New member
Zdecydowany jestem praktycznie w 100%, więc jeśli tylko trafi się okazja to przytulę tego Panasa:) a także podzielę się z Wami opinią, czy faktycznie taki fajny jak o nim piszą
 
Do góry