Zakup sprzętów grających do salonu - potrzebna porada :)

coleyash

New member
Zakup sprzętów do salonu - potrzebna porada :)

Wprowadziliśmy się z żoną do naszego pierwszego mieszkania i rozpoczynam proces zakupowy multimediów. W tej chwili zestaw przedstawia się dość skromnie:
  • soundbar LG LAS550H
... i w sumie to tyle :) Do oglądania filmów wykorzystujemy mój monitor FullHD 23" (totalny masochizm) lub laptopa.

W obecnym mieszkaniu nie ma szans na wydzielone pomieszczenie kinowe - korzystamy z salonu użytkowego. Lokal jest na parterze, więc zaciemnienie jest spore (dookoła bloki), w oknach dodatkowo rolety, rozważamy zakup grubszych zasłon - generalnie światło z zewnątrz nie stanowi większego problemu. Pokój ma 3.5m x 4.5m, na dłuższych ścianach ustawione są meble i naprzeciwko kanapa. Odległość, z której będziemy oglądali obraz to ~3m.

W tym miejscu pojawia się problem :D
Wymarzony zestaw mojej żony:
  • TV

Mój wymarzony zestaw:
  • Konsola (służąca też jako odtwarzacz Blu-Ray)
  • Amplituner (nie mamy zestawu głośników, więc bardziej w roli centrum multimedialnego)
  • Ekran ramowy
  • Projektor FullHD

Póki co ustaliliśmy, że kupimy tani TV FullHD (do oglądania TV i filmów - brak materiałów 4k) i pomału będę kompletował resztę. Ekran ramowy również wypadł, jedyna opcja to ekran rozwijany. Dodatkowym problemem jest jego rozmiar - ze względu na rozmieszczenie mebli, 80" to max co można wcisnąć na ścianę (szafka RTV ma 185cm szerokości). Budżet o jakim myślałem:
  • TV -> ~1600zł
  • Projektor + Ekran -> ~4000zł
  • Amplituner -> ~1500zł
  • Konsola -> przyszły rok, poza budżetem

W związku z powyższym mam prośbę o wasze sugestie w następujących tematach:
  1. Czy przy takim rozmiarze ekranu (80") jest sens bawić się w projektor?
  2. Może lepiej kupić tylko "przejściowy" TV i wymienić go za kilka lat na model UHD?

Jeżeli macie jakieś własne przemyślenia/doświadczenia w temacie to chętnie poczytam :) Jeżeli potrzebujecie dodatkowych informacji to piszcie.

Pozdrawiam,
Tomek
 
Ostatnia edycja:
Do góry