Zakup soundbara?

londolut

New member
Hej, mam do wydania max 2,5 tyś na polepszenie audio w moim TV. Zastanawiam się nad soundbarem z tym, że chciałbym aby był on jak najbardziej uniwersalny - słucham muzyki powiedzmy 50/50 z oglądaniem TV - netflixy, filmy z netu, czasem vectra ale po CI+ (bez dekodera). Z wszystkich moich obliczeń wychodzi JBL 3.1 bo na 5.1 nie będę miał kasy. Czy w tym budżecie znajdzie się jeszcze jakaś ciekawa propozycja?
 

londolut

New member
Oglądałem w necie te Philipsy ale wszystko out of order. Słuchałem wczoraj jeszcze Denona DHT S514 i na sklepie zagralo nawet ok i mam nadzieję że albo jeden albo drugi gra jeszcze lepiej. Jutro będę miał okazję posłuchać JBLa a Fidelio niestety niedostępne do odsłuchu.
 

bysiu1988

New member
Nie przesadzajcie z tą poezją. Owszem BAR 5.1 gra fajnie, ma mega mocny bas, jednak trzeba pamiętać, że nie każdy słuchacz lubi mocny bas. Do poezji bliżej jest Yamasze YSP 2700. Tam dźwięk jest równy i stonowany, a co najważniejsze czysty i harmonijny przy każdym poziomie głośności.
 

irroo

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chodzi o ściszanie basu, ale oto że Bar 5.1 ma nacisk na dolne pasmo. przez to wyższe dźwięki są mniej wyraźne, często dialogi sa nie wyraźne. Właśnie dlatego Yamaha przewyższa JBLa, w niej masz czysto i bez przesady z basem, który jeśli trzeba potrafi uderzyć.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
bysiu wypisuje różne rzeczy

"dziś pusciłem z TV Sony 75XF8596 poprzez HDMI BAR 5.1 z dysku Avengers Infinity War z dobrą ścieżką 5.1 i miło mnie zaskoczył! Grał o wiele lepiej niż Yamaha YSP 2700 na tym samym materiale, tylko tyle że Yamaha podłączona pod słabego Samsunga 55MU6172 który nie ma nawet kodeka DTS. "
 

bysiu1988

New member
bysiu wypisuje różne rzeczy

"dziś pusciłem z TV Sony 75XF8596 poprzez HDMI BAR 5.1 z dysku Avengers Infinity War z dobrą ścieżką 5.1 i miło mnie zaskoczył! Grał o wiele lepiej niż Yamaha YSP 2700 na tym samym materiale, tylko tyle że Yamaha podłączona pod słabego Samsunga 55MU6172 który nie ma nawet kodeka DTS. "


W innym poście póżniej pisałem, że dopiero po podpięciu pod Sony Yamaha zaczęła grać i to nie gorzej niż JBL. Jak już chcemy cytować to cytujmy wszystko :)
 

londolut

New member
Słuchałem dziś Bar 3.1 i 5.1. Oba grały spoko z tym że podczas oglądania jakichś trailerów z dźwiękiem 5.1 satelity się gubiły, bardzo słabiutko było je słychać.
 

londolut

New member
Koniec końców wybór padł na Fidelio E5 - jestem mega zadowolony.
Sprzęt skrojony bezpośrednio dla mnie, czysto, wyraźnie, dynamicznie. Bas nie jest tak natarczywy i dominujący jak w JBL 5.1 ale jak trzeba to szklankami zatrzęsie ;) .
Do muzyki bomba - na max ustawienia głośności nie słychać trzeszczenia, zniekształceń i niepożądanych dźwięków.
Satelity przy filmach dają radę, wymagają jednak pokombinowania z ustawieniem, żeby dźwięk był w tym samym czasie i z tą samą głośnością.

Jedynym minusem w porównaniu do JBL jest pilot - duży, brzydki, nieergonomiczny i pozbawiony dwóch, dla mnie b. ważnych, funkcji:
- VOL +/- dla satelit
- play/pause i next/prev obsługujących podłączone źródło, np Spotify.

Plus dla Fidelio za NFC, które przy parowaniu urządzenia przez BT sprowadza się do dotknięcia telefonem lewej kolumny.
Wszystkie braki E5 zostały wyeliminowane w E6 ale cena powala.

Generalnie dla mnie 9/10 :)

Wielka piona dla kiki, za wytrwałość i wyrozumiałość na moje telefony ;)
 

waldekmar

New member
Witam,Panowie jaki moglibyście doradzić mi soundbar do kwoty max.1500 zł czy w tej cenie coś można wybrać,dodam,że nie jest to dla mnie i budżet jest max jak wyżej ,film,radio,muzyka po ok.30%.


Pozdrawiam.
 
Do góry