Zakup Samsung UE48H6400...

blue007

New member
Witam,

Jak w tytule ,zamierzam zakupić ten telewizor jednak zastanawia mnie ,dlaczego w sprzedaży występuje pod oznaczeniem UE48H6400AW. Czy w modelu AW jest zastosowana inna matryca ? Na czym polega różnica ?

Z góry dziękuję za pomoc...
 

digitalus

Banned
Witam.
Lepiej kupic cos innego.
Jesli masz troche czasu przeczytaj watek w linku od poczatku.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html

Przyklad

ja mam wprawdzie 50-ke . Mialem to samo , pozniej juz tylko te plamy widzialem nie moglem sie skupic na meczu , oddawaj to bo jesli juz teraz to Ci przeszkadza to z kazdym dniem bedzie bardziej , Ja myslalem ze sie przyzwyczaje ale nie dalem rady , wymienili mi matryce jest o niebo lepiej ale nie idealnie . Ta seria TV to jest dla starszych dziadkow do teleexpresu
Moj 4ty samsung chyba ostatni

seria A - pekajaca obudowa , 2x serwis wymienial a i tak 3ci zaczela dalej pekac

seria C - wymiana matrycy , pionowy pasek na matrycy podczas poziomego ruchu kamera , widoczne najbardziej na meczach

seria D - tu jest ok ale co z tego jak YT ze smart huba mi sie rwie albo zacina praktycznioe nic nie moge obejrzec komfortowo

seria H - wymiana matrycy

kino domowe samsunga zle nawiercone otwory na podstawkach pod glosniki , to juz zrobilem sam ale zamiast po 20 min bawic sie kinem to kombinowalem z wiertarka

zawsze podkusza mnie opinie na euro rtv , no i tez nigdy nie kupuje najwyzszego modelu tylko sredni za ok 3 tys i potem zaluje .Serwis Samsunga za to jest bezbolesny zawsze naprawia bez zadnych fochow reklamowana usterke

Czas chyba zamienic na Sony moze Panasa , ich stare bańki zawsze byly ok ale jak z Ledami to pewnie tez jak sie trafi
 

blue007

New member
Dzięki za odpowiedz, no właśnie zagłębiłem się w lekturę o tym TV i zaczynam się wycofywać, czy zamiast tego samsunga dobrą alternatywą będzie PHILIPS 50PFH6510/88 ? Wyczytałem ,że posiada 2-rdzeniowy procesora nie jak samsung 4- rdzeniowy , czy odbiję się to mocno na wydajności w przeglądaniu i surfowaniu po necie ?
 

vigoo

Banned
To teraz zagłębij się w lekturę o Philipsie serii 6500 i zobaczymy, czy tez się nie wycofasz ;)
 
Ostatnia edycja:

blue007

New member
niewiele znalazłem akurat na tego philipsa ale skoro też jest zły to jaki w końcu tv będzie złotym środkiem do 3tyś ,od rana siedzę na forum czytam i wychodzi na to ,że nadal jestem w kropce...
 

blue007

New member
A co powiesz o LG 50LF652V ? Czytam teraz cały czas i w sumie ludzie nawet zadowoleni są z niego. Zaraz sprawdzę te tv co podałeś .
 

kuba.duch

New member
Ja zastanawiam się nad tymi czterema modelami:
- Samsung UE50H6400,
- Philips 50PFH6510/88,
- LG 50LF652V,
- Panasonic TX-50CS630

Który z powyższych, i dlaczego, pasuję do wymienionych poniżej wymagań?

Proszę podajcie, które modele mają matryce natywne 100 Hz?

Może mi ktoś doradzić który wybrać.

kuba.duch napisał:
1. odległość od ekranu? 3 - 3,5 m
2. jak słońce świeci w pokoju - okna od strony zachodniej, świeci z lewej strony,
3. Jak duży jest pokój? ok. 22m2
4. Preferowana technologia - led
5. jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 32AV500P
6. jakie programy najczęściej oglądasz? SPORT-żużel, siatkówka, filmy akcji, dokumentalne, seriale
7. oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle, mała lampka
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? matowa, bez problemu z refleksami
11. preferowana wielkość telewizora? 42-50, ale nie wiem czy przy odległości 3,5 m lepsza będzie większa przekątna
13. czego nie lubisz w telewizorach? słabej ostrości, smużenia w dynamicznych scenach oraz falującego obrazy przy statycznych scenach
14. jakie urządzenia będą podłączone? dekoder NC+, okazjonalnie laptop przez HDMI, USB
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% tv, 10% pozostałe
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i lekko z boku
17. czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? niekoniecznie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD ? tak
22. ma mieć 3D? nie wymagam
23. ma mieć slot na karty SD ? nie wymagam
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wymagam
25. jakimi złączami i co chcesz podłączyć? pendrive usb, lub dysk twardy na USB, laptop przez HDMI
26. ile programów HD? około 10
27. ma stać czy wisieć? stać
28. rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. na czym najbardziej Ci zależy: jakość, ostrość i dynamika obrazu bez szarpnięć, płynność, bardzo dobra jakość SD, odświeżanie natywne 100 Hz
31. ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5 h
32. sugerowana cena ? ok 2000 zł - 3000 - mogą być też droższe propozycje, to wtedy przedstawię te propozycję zamawiającym - rodzicom
 
Ostatnia edycja:
Do góry