Zakup plazmy + kino domowe

sokram

New member
Czesc,

Chcialbym w najblizszym czasie zakupic zestaw tv plazmowy panasonic i kino domowe. Narazie zestaw bylby zainstalowany w malym pokoiku 2X3,5m (moze za rok zmienie lokum na wieksze). Z tego co mierzylem odleglosc widza od tv to bedzie ok 2m. Chcialbym zakupic 37pv lub 42pv80 - glownie do kablowki - ale nie wiem czy tak duzy telewizor bede mogl ogladac...???:confused: .
Druga sprawa to zakup kina domowego z USB, 5.1 (cena max 1500zl). Planowalem KD Panasonic PT465, teraz obstawiam za KD Samsung Z315. Wiem, ze to tanie zestawy, chyba nawet plastyki ale do ogladania kablowki i sluchania muzy z radia czy mp3. Macie moze jakies inne propozycje?
Wiem ze moze lepiej by bylo zainwestowac taka kase w amplituner+DVD plus jakies glosniki ale nie wiem czy dostane do max 1500zl cos dobrego....
Prosze o pomoc w wyborze.

Sokram
 

Foxxx24

New member
Ja osobiście do polecałbym Ci zestawik 42PV80+SC-PT465(ewentualnie 560 skoro mówisz,że może zmienisz lokum na większe i z tego samego powodu również tv 42"):eek:k:


Pozdrawiam
 

ivf

New member
teraz siedzę najczęściej około 2,5-3m od 42" plazmy, jednak niedługo jak tylko kupię w końcu uchwyt, plazma będzie wisieć na ścianie naprzeciw kanapy.. między ścianami jest dokładnie 2,5m, plazma będzie odstawać od ściany min. 10cm, do tego 10cm grubości czyli ekran będzie min. 20cm od ściany, kolejne 20 to "grubość" kanapy, oczy będą więc około 30cm od ściany czyli odległość między matrycą a oczami będzie wynosić około 2m (+/- 10cm uzależnione od tego jak się siedzi).

po około 2 miesiacach przyglądania się tej plaźmie z różnych odległości, nie przejmuję się tymi dwoma metrami zupełnie ;)

gdyby jakość obrazu teraz była idealna to może bym się przejmował.. ale wiadomo, że przy sygnale SD na żadnym tv nie osiagniemy ideału, a przy sygnale HD niejedni bliżej siedzą i nie narzekają (np przy konsolach) ;)
 

Bytomski

New member
Nie ma żadnych problemów żeby oglądać 42 cale z 2 metrów. U mnie w pokoju mają zastosowanie dwie odległości: około 2m kiedy siedzę przy stoliku i niecałe 3m to odległość z łóżka. Jak dla mnie wszystko jest ok.
pozdrawiam
 

kilers9

Member
Uchwyt

Kpiłem nie dawno Panasa TH-42PY8P i oglądam z 2-2.5m i jest Ok
Wiadomo programy SD słabo,ale już te w 16/9 - SPOKO
W HD nie miałem okazji sprawdzić.
Mam pytanko jaki uchwyt do tego kupić,nie wiem czy każdy podejdzie bo ten Panasonic ma z tyłu jakieś mocowanie na 4 dziury do których wchodzą jakieś bolce,czy tak jest też u Was ?
 

M&K

New member
Hmmm.... słuchajcie bo my mamy podobna sytuacje max 2,5 od telewizora

zdecydowalismy sie na panasonica 37 pv80 (idziemy kupic w sobote)

generalnie ja bylem za 42 ale popatrzyłem chwile w sklepie z okol 2 - 2,5 m

i oczy zaczely bolec wy nie macie z tym problemu:confused: :confused:
 

Foxxx24

New member
W markecie masz włączony "tryb sklepowy" z większą jasnością miedzy innymi dlatego Cie szybciej zaczęły bolec oczy:)W domu tak nie będzie.

Ale kupując 37PV80 na pewno będziesz bardzo zadowolony również:)


Pozdrawiam
 

nashaden

New member
kilers9 napisał:
Mam pytanko jaki uchwyt do tego kupić,nie wiem czy każdy podejdzie bo ten Panasonic ma z tyłu jakieś mocowanie na 4 dziury do których wchodzą jakieś bolce,czy tak jest też u Was ?
Ja swojego powiesiłem na uchwycie B-Tech BT8422. W komplecie masz 8 kołków do przymocowania uchwytu do ściany i komplet śrub, podkładek i dystansów do montażu różnej maści ekranów. Są też śruby do twojego Panasonica. Gwarancja na uchwyt 5 lat, a jeśli montażu dokona ludek z papierami B-Tech'a to gwarancja jest dożywotnia. Cena ok. 250zł.
 
Do góry