Zakup pierwszego stereo do 2,5 tys.

Dawid_K

New member
Cześć,

w najbliższym czasie planuję zakup zestawu audio-video lub audio do domu. Jako, że nie mam niestety miejsca na rozstawienie systemu 5.1, planuję zakup amplitunera stereo + 2 kolumny podłogowe - na całość chciałbym przeznaczyć do 2,5 tys. zł.
Czego słucham - dziwnie to zabrzmi, ale właściwie wszystkiego - od elektroniki po rock (jak żona włączy muzykę) a w międzyczasie jeszcze radio - aktualnie ze względu na planowany dopiero zakup sprzętu audio, muzyka puszczana jest z TV Samsunga - i jak wiadomo - jakość nie jest zadowalająca.
Sprzęt na pewno będzie połączony z TV, a w przyszłości z konsolą (zeszła na dalszy plan przez system AV) oraz gramofonem (spełnienie marzenia, ale zakup za jakiś czas).
Czytając posty na forum zrozumiałem, że dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie amplituner sieciowy - pytanie jaki? Sporo czytałem o Onkyo TX-8150 czy HK3770, na odsłuch planuję pojechać pod koniec stycznia, ale jadąc na odsłuch chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę. Pytanie też jakie kolumny będą do tego zestawu najlepsze - zdecydowanie chciałbym postawić na kolumny podłogowe (monitory podstawkowe nie przemawiają do mnie wyglądem), ale jaki model, dobrze zagra w otwartym pomieszczeniu (salon połączony z korytarzem i kuchnią) o powierzchni 15mkw?
 

Dawid_K

New member
Dołączam plan salonu, wcześniej, nie wiem dlaczego, nie mogłem
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    8,3 KB · Wyś: 93

Dawid_K

New member
nie no nie przesadzaj - samo Onkyo 1800...
allegro.pl/onkyo-tx-8150-amplituner-stereo-fabrycznie-nowy-i6655519091
te 2,5 tys trochę nierealne, wiem, ale na kolumny zostaje około 1000, a tu już coś się chyba znajdzie... planowałem rozszerzyć budżet do 3 tys, ale gdybym od tego zaczął, to skończę na kolumnach nie za 1-1,3 tys a co najmniej 2 tys...
może takie coś?
euro.com.pl/kolumny-audio/pylon-audio-pearl-20-czarny
zagra to w miarę ładnie, czy nie warto się w to pchać?
a jeśli nie te amplitunery, to co innego polecacie?

Przepraszam za nieprawidłowe linki, ale mi blokuje (za mało postów)
 
Niestety ale w tej cenie nie kupisz dobrze grajacych kolumn. Ceny za takie zaczynaja sie od ok 3 000 wlasnie. Pozostaje Ci zakup monitorow jeszcze. Juz lepiej jakbys kupil gorszy ampli, albo wzmacniacz a lepsze kolumny.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tannoy Mercury 7.4 ~ 2200zł
Heco mucic style 500\900 ~ 2400zł

Takie słuchałem takie mogę polecić.

@Dawid_K
Pamiętaj żeby gadać z salonami audio nie kupować w mediamarkt lub allegro bo oni zawsze zejdą ci z ceny i dostaniesz rabat spory .
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Za 2500 jest nie realne skompletowanie stereo na nowych sprzetach, które bedzie w miare dobrze grac. Trzeba szukac przynajmniej uzywanych kolumn aby to jakos zagralo.

Onkyo samo w sobie bardzo fajny amplituner, na równi z Yamaha 602 i tu wybór jest jak najbardziej opowiedni. Harmana sobie odpuść, bardzo zamulone brzmienie, pozbawione szczególów, wykonanie tez bardzo tandetnie plastikowe, zasilanie impulsowe. Japonska konkurencja jest co najmniej o klase lepiej wykonczona i wykonana.

Ale brakuje Ci kasy na kolumny, zamiast kupowac dziadostwo za 1000zl aby miec je na już moze poczekaj miesiac, dwa i kup cos za min 2000zl. Wtedy bedzie to mialo jakis sens.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Z taką kasą idź w sprzęt używany, to jest wyjście bo nowego nic nie kupisz. A tak do 1000 kupisz wzmak, amplituner stereo jak wolisz, za 1500 kolumny używane znajdziesz.
 

Dawid_K

New member
a w jakie kolumny celować max do 2000? jakieś propozycje?
tylko tak jak pisałem wcześniej, pomieszczenie nie jest za duże ~15m2
za więcej raczej nie kupię, bo żona mnie zabije ;)
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Pokój nie wielki, może lepiej kolumny podstawkowe?? Bierzesz używane pod uwagę?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Dawid_K

New member
Właśnie podstawkowe do mnie nie przemawiają (wygląd) - zdecydowanie pod uwagę biorę tylko podłogowe.
Jako, że ma to być sprzęt na dłuższy czas, wolałbym pójść w nowy sprzęt.
Tak jak się wcześniej domyślałem, budżet z początkowego max 3 tys. dochodzi już do 4 tys...
Naprawdę nie ma nic wartego uwagi w przedziale 1,5-2 tys. za kolumny?
No chyba że coś innego z amplitunera? np. takie coś znalazłem...
Yamaha MusicCast R-N402D (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
 

Dawid_K

New member
Zaczynałem od szukania kina, ale czytając forum pomysł ten bardzo szybko został wybity z mojej głowy ;)
druga sprawa, że całego kina i tak nie będę miał jak rozstawić w pokoju...
 
A takim typowym avr masz lepiej bo juz masz hdmi wej/wyj i bez problemu konsola, dekoder itp możesz podłączyć. Onkyo655 fajna opcja bo to jeden z tańszych avr a w przyszłości może rozbudujesz stereo do KD.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Jak już to Onkyo 656 on jest 7.2 czyli możesz w przyszłości Atmos system zrobić 5.1.2 i chyba więcej mocy na kanał ma. Co do kolumn to hmmm....temat rzeka, tu już sam musisz zadecydować bo to Twoje ucho. Jbl Studio, Heco Music Style, Dali Zensor7, Tannoy Mercury, Klipsch rp260f lub r-26f, Monitor Audio Bronze, jakieś może większe podstawowe to Kef r300 :) ale to drogie, focal aria 906, Monitor Audio Silver2....multi tych kolumn jest i tu sam musisz zadecydować która tańsza ładniej gra itp.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dokladnie jesli ma byc funkcjonalnosc i muzyka to tylko amplituner stereo. Jak dasz 1500zl za ampli stereo i tyle samo za kinowy 7 kanalowy ze wszystkimi dekoderami to w ktorym ogolna jakosc bedzie gorsza?

Kup sobie cos z yamahy albo onkyo, do tego dwie male podlogowki np. dali zensor 5. Musisz dozbierac troche kasy bo za 2500 nie da rady zlozyc nic sensownego, szkoda kasy.
 
Do góry