Zakup Philips- zwariowałem ?

janunio

New member
Bez reklam
Coś kiepscy Ci "Holenderscy" inżynierowie -nie potrafią zaimplementować obsługi kontenera .m2ts w natywnym odtwarzaczu ?
Nie kłam i zapamiętaj: m2ts znakomicie jest odtwarzany we wszystkich modelach TV Philips. Idź jutro do sklepu z penem i sprawdź co piszę.
tsMuxer zrobi ci m2ts z każdego pliku AV.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie nie przykładają wagi dodatkowej do czegoś co zapewnia Jedna z aplikacji , którą Philips posiada. Po co więc się powtarzać.
MxPlayer rozwiązuje problem.
 

SDman

Banned
Nie kłam i zapamiętaj: m2ts znakomicie jest odtwarzany we wszystkich modelach TV Philips. Idź jutro do sklepu z penem i sprawdź co piszę.
tsMuxer zrobi ci m2ts z każdego pliku AV.
Sporo musisz się douczyć najlepiej wpisując w "gogle":Co to jest m2ts format?
Philipsy testowane: 803/12 oraz 854/12 nie potrafią poprawnie wyświetlić tego formatu na własnym odtwarzaczu:
Każda inna marka robi to bez najmniejszego problemu -wstyd Philips.
PS.

To tak, jakby odtwarzacz firmowy w smartfonie nie odtwarzał formatu .flac
 

Attachments

  • m2ts.jpg
    m2ts.jpg
    120,5 KB · Wyś: 22
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Zatem wiesz co to kontener to proszę pokaż mi jego zawartość tak jak ja Ci pokazałem.
Daruj sobie YT.
Swoją drogą cieszę się, że jest dyskusja tylko ona może dać odpowiedź.
... Po co więc się powtarzać.
MxPlayer rozwiązuje problem.
Tutaj raczej jej brak.:cry:
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
OK, ilustracja ma za małą rozdzielczość by z czytać co pokazujesz. To celowy zabieg ?
Wgraj jeszcze raz txt z MediaInfo.
Jak wrócę z pracy to zrobię film w real time z wieloma plikami m2ts na TV Philips.

ps.: m2ts to nie jest kontener. Ten fejk miał sprawdzić czy masz w temacie jakieś pojęcie.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
No i muszę odszczekać ...
SDman przesłał mi plik testowy (dzięki) i potwierdzam, że nie da się tego m2ts oglądać. Brak płynności, szarpany obraz. Kaszana.
Tak jak napisał nasz wielki GURU KIKI na MX player plik gra czysto !?!?!? Na KODI także.
Czas na wnioski;
aplikacja firmowa w tym przypadku nie sprawdza się. Nie jest to wina TV ale softu. Należy się więc szybka korekta softu.
Faktem jest także, że w mojej kolekcji nie ma plików m2ts z takimi problemami.
Jeszcze raz dzięki dla SDman za konstruktywna współpracę.
pozdro
 

SDman

Banned
Przykro mi nadal twierdzę, że nie odtwarza i już chyba wiem, dlaczego.
Otóż nie odtwarza materiału 1080i 25fps . Twoje materiały są 30fps, a moje 25fps .
Każdy inny producent bez najmniejszego problemu to odtwarza, testowani: LG, Samsung, Sony, Panasonic, Hisense.
Jeśli już to pokaż media info w txt z Twojego M2TS. Może być na priv. Tak trudno Ci pobrać mój materiał, to tylko 55MB.

PS. no widzę wyżej, że dyskusja się opłaciła -dzięki.
2PS.
Miałem 2 wysokie modele Philipsa serii 9 i jak już wspominałem robię to z sympatii do firmy aby jak najszybciej to naprawili -prośba do @kiki.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
W moim materiale wszystkie m2ts z TVB-T są 25 fps tak jak twój film bo twoje są
to ripy z SAT/CABLE TV. OK ? Zaakceptuj moje info.
Specjalnie pokazałem wiele m2ts z różnym fps.

Bardzo podobało mi się nagrywanie moim telefonem (POCO PHONE stary F1) ekranu TV. Nagram teraz w 4K/30 Hz. Sam jestem ciekawy co będzie.

Wydaje mi się, że feler jest ze sposobem buforowania przez apkę od PHILIPS TV.

Ważne, że MX player gra twój plik i inne pozyskane w ten sam sposób bez problemu na TV PHILIPS.

Napisz coś o pochodzeniu twoich m2ts. Wygląda mi to na mało legalne ripy z SAT TV lub Cable TV. Ciekawa opcja.
pozdro
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Taka opcja sporo kosztowała mnie w 2009 roku -Technisat HD K2 to
wypasiony dekoder.
Zakupiłem go do Philipsa 9664/12, potem pozwolił zaoszczędzić na zakupie plazmy nie musiałem kupować serii VT60, która umożliwiała nagrywanie, kupiłem ST60 bez nagrywania.
Mało znana u nas firma Technisat, kojarzona z niszą, u naszych zachodnich braci to TOP jak Loeve.
Potrafi jednocześnie nagrywać dwa programy HD i trzeci oglądać.
Reasumując mogę zabrać na testy do sklepu "swoją telewizję" i zobaczyć jak dane marki -modele telewizorów będą sobie radziły
z programami telewizyjnymi od mojego dostawcy.
Mogę przetestować na wszystkich firmach, niestety oprócz Philipsa.
Może jeszcze uda mi się sprawdzić (lockdown) jak najnowszy model 805/12 się zachowa, jest na liście następcy plazmy.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Jakie jest pochodzenie pliku HD z kanału WILD ?

Sztuka to wyprowadzenie zapisanych i odkodowanych treści z z dysku takiego boxa PVR.
Pytam bo piszesz o zabraniu TechniSAT do sklepu w celu testowania a dysponujesz plikiem z TV WILD.
 

janunio

New member
Bez reklam
Jakie jest pochodzenie pliku HD z kanału WILD ?

Sztuka to wyprowadzenie zapisanych i odkodowanych treści z z dysku takiego boxa PVR.
Pytam bo piszesz o zabraniu 12 letniego TechniSAT do sklepu w celu testowania a dysponujesz plikiem z TV WILD. Pamiętaj, że problemem będzie dostęp do 230V.
Weź rozdzielacz prądowy 2x1.
W zmontowanym video wykorzystałem TVP 1 HD/TVN HD i inne nagrania z DVB-T. Mam taki box za 80 pln od CABLETECH (pl), który pozwala bezkarnie zgrywać na pena nie szyfrowane treści. Czekam na TVP KULTURA HD bo tam bywają wartościowe dla mnie treści.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Kluczem jest Technisat -stąd próbka kanału WILD.
Napisałem "swoją telewizję" nie urządzenie. Sztuki się nauczyłem :).
Muszę jednak przyznać, zapomniałem, że posiadam kamerę Sony CX505, która zapisuje w formacie AVCHD pliki, co prawda w formacie .mts.
Ale to niewielka różnica dotycząca raczej zgodności wstecznej.
Muszę to w najbliższym czasie sprawdzić na Philipsie. Dam znać jaki rezultat będzie.
PS.
Jeśli można jaki masz model Philipsa ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Brany był pod uwagę 804 i do tego faworyt małżonki (ambi), ach ta pandemia muszę teraz poczekać na lepszy czas oby na tyle krótko aby się załapać na wyprzedaże modelu 805.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raczej będzie odwrotnie.
Oled 854 masz teraz w promocji.
Ale Philips zapowiada podwyżki Oledów , podobnie jak Sony.
Modele Oled 865 masz w specjalnym programie gdzie sam wybierasz ceny.
 
Do góry