Zakup Philips- zwariowałem ?

83piotrek

New member
Witam. Do tej pory w salonie miałem 65 sony 9005xf i w sypialni samsung nu7172 65'.Z uwagi, iz samsung mial tandetny wyglad i byl za duzy-sprzedalem go (choc obraz na va byl ok, gorszy od sony ale bez przepasci).
Szukam czegoś rozsadnego cenowo z przyszlosciowym androidem na matrycy va.
Samsungi odrzucam na starcie.
Zostały dwa modele, które moga byc problemowe,gorsze od sony xf ale duzo tansze:
1. philips 50pus 7334 z ambia moze seria ??

2.tcl 55c715 qled
oba w cenie 2100. Ogladam w sypialni tylko netlix w nocy, na wprost.
Do tej pory odrzucalem takie tv, ale coraz czesciej chche zaryzykowac,pobawic sie bo lubie nowosci i korci mni ten ambi........choc widze po forach ze ludzie maja problemy z tymi tv. Jak kupilem soby xf, ustawilem w salonie,obraz przepiekny, zadnych problemow.
A tu widze po forach, ze bede musial walczyc z softem a serwisy tych marek olewaja klienta..
Ale android i swiatelka kusza....
 

Kurakaodr

Member
widze po forach ze ludzie maja problemy z tymi tv.
A tu widze po forach

Nie dramatyzuj, nie ulegaj populistycznej demagogii, fora internetowe rządzą się swoimi prawami, gdzie wszyscy na wszystko narzekają, trzymaj się swojego obranego kursu konsumenckiego, nie daj sobie "wcisnąć" w podświadomość, tak "popularnego" tutaj jednoosobowego twierdzenia, iż stara plazma jest lepszym wyborem, niż współczesne odbiorniki telewizyjne
k045.gif


83piotrek napisał:
Ogladam w sypialni
Ale android i swiatelka kusza

Abstrahując od konkretnego modelu Philipsa, tak Ambilight zdecydowanie sprawdzi się w "różnych" zastosowaniach w wymienionym pomieszczeniu, na przykład jednym przyciskiem pilota uruchomisz go w trybie "lampki nocnej" w kilku kolorach do wyboru
e020.gif


Android TV, tutaj nie trzeba się rozwodzić, każdy rozumny szybko załapie "bakcyla" Kodi, IPTV, Chromecast itd....

Puentując, do 14 dni "zdążysz" poznać zalety/niedociągnięcia każdego egzemplarza, ukierunkowane na własne preferencje użytkowe...
 

83piotrek

New member
Ok ile masz max kasy ?
Jaką masz odległość od ekranu ?

nie chce wydac wiecej jak 2800.
do ekranu mam 3.5m z łóżka

Chciałbym cos na androidziem, ale troche sie boje. caly internet zalany jest problemami z philipsem.
boje sie, ze skonczy sie na samsungu 55tu8500....
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
..nie daj sobie "wcisnąć" w podświadomość, tak "popularnego" tutaj jednoosobowego twierdzenia, iż stara plazma jest lepszym wyborem, niż współczesne odbiorniki telewizyjne
k045.gif
Pomijając rozmiar oraz skupiając się tylko na treściach 1080i /50Hz bez HDR jak piszesz "stara plazma"
dodam "dobra stara plazma" jest lepsza od 90% współczesnych odbiorników telewizyjnych.
Obraz ciężko i drogo często zmieniać, system można zmieniać za pomocą Box TV do woli i za grosze.
Rzeczony Philips (testowane OLED 854/12) nie potrafi poprawnie odtwarzać kontenera .m2ts, obraz nie do akceptacji -skoookiii, brak płynności. :cry:

Tak wiem -jest kodi ale niesmak pozostaje !
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
Generalnie Android na Philips nie jest tak szybki jak webOS na LG, ale podzielanie obaw wypisywanych przez niektórych jest dużym błędem. Sam mam Philipsa i jestem zadowolony.
 

83piotrek

New member
Porównywałem dziś tv do 3 tysi. Skupiłem się na philipsie 7334 Sony xg70 i panasie. Sony i Philips obraz poprawny i tyle. Panas dużo lepszy od tych dwóch, zupełnie inny, mogący mieć podejście do mojego soniaka xf90.
 

83piotrek

New member
W media expert. W tym budżecie nic ciekawego nie było, a klatkujacego tcl nie chce...znajomy miał, kilka dni wymieniał softy i wreszcie oddał bo 4k mulilo w netflix
 

83piotrek

New member
Ostatecznie zostały dwie opcje.

Panas 58gc830 za 2800 z ubogim Smart

Tcl c715 55 w promocjach za ok 2100

Philips to drogi chinol i brzydal z obrazem gorszym jak tcl. Samsung klatkuje na filmach co miałem na pendrive 4k HDR, a wbrew temu co ludzie piszą tcl c815 dawał radę na filmach-nie klatkowal- z obrazem moim zdaniem gorszym 20 procent od panasa...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ubogiego smarta możesz ewentualnie uzupełnić przystawką smart TV, jeśli faktycznie odczujesz taką potrzebę bo większość używanych aplikacji to on ma, w dodatku działają sprawnie i bez zacięć.
Ze słabym obrazem (w innym TV) już nic nie zrobisz.
Panas GX830 podobno ma bardzo dobry obraz ale też bardzo słabe kąty (nawet jak na matrycę VA). Nadaje się więc do oglądania wyłącznie na wprost i to raczej w zaciemnionych pomieszczeniach.
Sprawdzi się dobrze np. w sypialni (TV na wprost łóżka) ale do salonu, gdzie często ogląda się w dzień i z różnych miejsc, to bym go nie kupił.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Philips to drogi chinol
Napisz co ma wspólnego TV Philips z Chinami. PLEASE.

Nie wyobrażam sobie oglądania NETFLIX bez HDR Dolby Vision.
Do NETFLIX Philips jest znakomity. Obsługuje HDR DOLBY VISION i DOLBY ATMOS.
To zamyka całą dyskusję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co ma kapitał do jakości ?
Zapewne korzystasz z przyjemnością z wielu kapitałów z Chin.
Na wiele zapewne Cię nie stać !
Nie znam inżynierów z Indii, znam z Holandii.
 

SDman

Banned
Coś kiepscy Ci "Holenderscy" inżynierowie -nie potrafią zaimplementować obsługi kontenera .m2ts w natywnym odtwarzaczu ?
Inne marki nawet za 1500 zł nie mają z tym problemu jak również TV
nawet te 7 letnie !!
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ale żeś się uparł. Czy gdziekolwiek jest napisane, że kolega zamierza korzystać z filmów z tym kodekiem? Narzekasz jak gej na miss świata, bo nie wzbudza jego pożądania...
 
Do góry