Zakup nowego TV do 50 cali - max 3000 zł - kilka propozycji

jp22

New member
Witam, sprzedałem swój stary i wysłużony TV Sony 40 cali.
Stoję przed wyborem zakupu nowego TV - telewizor będę kupował w sklepie RTV euro AGD, ponieważ mają tam interesujące mnie raty.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 4 x 6 m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 3 metrów.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Zazwyczaj na wprost, ale też czasem bokiem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z boku (wschód)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 40V4000 (kupiłem mieszkanie z takim TV)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV i może 4K - tu pytanie do Was poniżej w treści.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Telewizja lokalnego dostawcy - jeszcze nie wybrałem UPC albo Vectra
10.Jakie urządzenia ? Czasem będę podłączał Laptopa poprzez HDMI, pendrive z filmami oraz na stałe połaczony będzie soundbar Samsunga kablem optycznym.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Różnie czasem tylko wieczorami po pracy około 2H czasem w deszczowy wolny dzień nawet większość dnia.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy i sport + programy rozrywkowe np. coś z gamy TVN Turbo
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam do gier mam gamingowego laptopa i póki co nie planuje zakupu konsoli.
16.Preferencje co do marki ? LG, Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 48 - 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zamulanie.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 2500 zł TV z full HD - max 3000 zł TV z 4K im mniej tym lepiej, poniewaz urządzam mieszkanie i każdy grosz się liczy.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć - jak będzie miało to ok, jak nie to niema problemu.

A więc w skrocie jeszcze raz TV musi mieć 48-50 cali i mieć Smart TV bo będę często korzystał z przeglądarki, Youtube czy FB - marki jakie mnie interesują to LG i Samsung, ponieważ Sony w tej cenie i rozmiarze nic ciekawego chyba nie kupię pozatym denerwuje mnie, że ta marka się bardzo ceni. Philips nie przypadł mi do gustu kiedyś u znajomego, ponieważ kojarzy mi się z zamulaniem.
Telewizor będzie służył głównie do oglądania TV z kablówki - prawdopodobnie wybiorę UPC lub Vectrę jako dostawcę TV, ale też będę lubiał wejśc sobie w Smart TV na youtube, FB czy przeglądarkę.

Przed zaproponowaniem TV mam dwa pytania odnośnie AndroidTV i 4K.
Myślałem o zakupie 4K, a wręcz byłem do niego przekonany, ale zaczynają nachodzić mnie wątpliwości czy 4K będzie mi potrzebne? Wątpliwości mam też związane z ceną, ponieważ mebluje teraz mieszkanie i każdy grosz się liczy...
Powiedzcie mi czy kupować TV z rozdzielczością 4K ?

Drugie pytanie dotyczy Androida czy to przyszłość TV - słyszałem niezbyt pozytywne opinie o Androidzie w TV w sensie, że się zawiesza itp... Co oferuje w telewizorach Android ?

Moja przyszła małżonka będzie oglądała tylko i wyłacznie TV - nie będzie korzystała z wszelkich opcji smart no chyba, że ją nauczę - ja będę oglądał TV, ale jak będą nudy to wejdę w neta, Youtuba itp, a czasem jakiś serial typu Dexter puszczony z pendrive...

A TERAZ TV, KTÓRE WYBRAŁEM, ALE JESTEM OTWARTY NA INNE PROPOZYCJE:

Od początku moim faworytem był LG 49UF7787 z 4K i pilotem Magic w zestawie, który jest dostępny teraz w euro z kodem rabatowym za 2899 zł.
euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-49uf7787.bhtml#opis
Od początku byłem o krok od zakupu LG 7787, ale dochodze do wniosku, że 4K narazie wogóle nie będe używał,a ta rozdzielczość standardem stanie się może za 3-4 lata, a wtedy kto wie czy TV jeszcze będzie działał :) Jedyna rzecz jaka byłaby teraz w użyciu do Pilot Magic....


Jeżeli zrezygnuje z TV z 4K, a wybiorę coś z Full HD to chyba najfajniesza i cenowo i parametrowo opcja to Samsung UE48J5500 euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue48j5500.bhtml#opiswychodzi 2200 zł, ale po odliczeniu kasy za jaką sprzedałem stary TV wyjdzie mnie 1400 zł...

Znowu Samsung to taki TV na teraz - dokupiłbym sobie jakąś klawiaturkę np. Logitech K400 do Smart TV i maszynka całkiem fajna... za 1400 zł - co myślicie ?
Ewentualnie jestem otwarty na inne ciekawe propozycję i powiedzcie mi czy iśc w AndroidTV i 4K ? - cenowo im niżej tym lepiej :)

Tak jak napisałem wyżej - max 2500 zł TV z full HD - max 3000 zł TV z 4K jeżeli zdecyduje się na 4K.

pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z matrycą 100Hz masz:
- TCL 50S7806
- LG50LE652
- TCL 50S7906
- Philips 50PFH6550
 

jp22

New member
Czy nikt z forumowiczów nie podejmie tematu ? Tyle się rozpisałem w pierwszym poście...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie modele z matrycą 100 HZ do 3 tyś zł:
- TCL 50S7806
- LG50LE652
- TCL 50S7906
- Philips 50PFH6550
- Sony 50W805
- Samsung 50H6400
 

jp22

New member
Napisałem naprawdę obszerny 1 post, podałem propozycje tv o których myślę, zapytałem o 4k i androidtv - czy ktoś może uważnie przeczytać mój 1 post i na niego odpowiedzieć ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najtańszy model 50" fullhd z Androidem Sony kosztuje :
50w805 Sprzęt RTV - Ceneo.pl - 2999 zł więc masz za mało kasy.
Najtańszy Philips 50 fullHd z ANdroidem kosztuje 2799 zł
Telewizor 3D Philips 50PFH6510 Full HD 50 cali - Opinie i ceny na Ceneo.pl
Też nie masz tyle kasy.
Dozbieraj.

Klasa 3 tyś zł dla 4 K.
Sony najtańszy 49X8309 - kosztuje 4000 zł
49x8309 Sprzęt RTV - Ceneo.pl
Nie masz na niego kasy.

Najtańszy Philips 49PUS 7100 - ma Androida , ma 4K i kosztuje 2999 zł.

Inne firmy nie produkują modeli z Androidem.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Napisałem naprawdę obszerny 1 post, podałem propozycje tv o których myślę, zapytałem o 4k i androidtv - czy ktoś może uważnie przeczytać mój 1 post i na niego odpowiedzieć ?

Gościu, papież ci odpowiada a ty z pretensjami do biskupów? To co pisze kiki jest święte. I chociaż jestem innego wyznania to podtrzymuję jego nauki. Nic innego nie ma.
 

jp22

New member
Ok w takim razie muszę poszukać pomocy gdzie indziej chociaż to forum wydawało mi się najodpowiedniejsze.
Podałem dwa modele TV, o których myslałem - nikt nic mi o nich nie powiedział.
Zapytałem czy wybór w tej chwili z 4K to dobry wybór czy narazie nie ma sensu - odpowiedzi nie dostałem.
Zapytałem czy wybór TV z androidem ma sens - odpowiedzi nie otrzymałem.

Kolega wyżej podaje TV z kwotą do 3000 zł i pisze, że mnie na nie nie stać, a wpierwszym poście napisałem, że budżet max 3000 zł.

Podałem wymagania co do TV, co będe na nim robił a dostaje odpowiedzi z jakimiś TCLami...

A więc może jak napiszę w skrócie to dostanę odp na pytania z pierwszego posta ?

1) Czy warto dokładać na tą chwilę kasę do TV 4K ?
2) Czy warto zakupić TV z androidem czy nie obierać tego jako target ?
3) Czy podane przeze mnie modele są warte uwagi ?

W skrócie moim dostawcą TV będzie UPC (na 90%), będę oglądał TV z UPC oraz czasem jakiś serial z Pendrivea nagrany w 480p lub 720p.
Lubie bajery i pewnie często będę siedział na smarcie - aplikacje VOD, IPLA, przeglądarka, gry itp. + do tego dokupię klawiaturę Logitech K400.
TV 48-50 cali do 3000 max, ale im mniej tym lepiej.
Wszystko jest w moim pikerwszym poście, bardzo proszę o odp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ani LG ani Samsung nie ma Androida.
Chcesz modele z matrycą 50 HZ - Twój wybór.
Myślałem, że chcesz dobre telewizory z pełną płynnością.
 
Do góry