Zakup nowego sprzetu

andreo28

New member
witam serdecznie wszystkich . chce zakupic nowy sprzet do ogladania wylacznie kina domowego tz projektor i ekran. zamierzam sie wlasnie z remontem mieszkana (calkowitym) mieszkam w blokach wiec metraż mam ograniczony.pokoj w ktorym bede ogladac filmy ma wymiary 5mx3m , ekran ma sie wypuszczac z sufitu i zaslaniac tv ktory bedzie wbudowany w sciane .
na sprzet do ogladania kina (projektor i ekran) chce przeznaczyc ok 5-6 tys,
i teraz moje pytanie :jaki to ma byc sprzet , o jakich parametrach , czym mam sie kierowac przy zakupie ? badz moze sami macie juz jakies sprawdzone zestawy i sa one godne polecenia. dodam ze jesli chodzi o projektory i wyswietlanie to jestem laikiem .sprzet odsluchowy mam calkiem niezly jak na warunki blokowe i rowniez obraz chcialbym miec niezly . :D bede bardzo wdzieczny za kazda podpowiedz .
 

Fanek

New member
Bez reklam
lcd dlp cz jeszcze cos innego ?
projektor bedzie na przeciwko ekranu czy abrdziej z boku?
jaki kolor pokoju, jak okna ?
jaki materiał bedziesz na niego podawał?
 

andreo28

New member
nie znam sie na projektorach i nie wiem jaki czy lpd czy lcd ? w oknach będą rolety gumowane na pewno, projektor raczej na środku , co do koloru pokoju to nie wiem ? jesli chodzi o material to tylko ma sluzyc do ogladania filmow , dvd ,blu ray oraz materiał z kompa divix .czy ma znaczenie jak projektor będzie ustawiony , z boku czy wypośrodkowany? wszystkie urządzenia będą zaprzęgnięte do HK 255 po HDMI.
 

andreo28

New member
A moze ktos zna jakis dobry sklep badz salon w miesie Łodzi gdzie moge uzyskac wiele informacji na temat projeltora itp ..? pozdrawiam
 

andreo28

New member
znam ten sklep , kupowałem u nich kolumny . moze ktos jeszcze ma jakis pomysł , bede wdzieczny za wszystko !


p.s moze ktos kto naprawde zna sie na temacie projektorow wypowie sie sedziwie na ten temat , taki post moze pomoc wielu takim jak ja , ktorzy beda wdzieczni za wasza pomoc .
 

kacperski

New member
I ja się dołączę z chęcią coś mądrego poczytam. A jak śmiga twój HK255, masz może porównanie do innych ampli w podobnej klasie (np. Onkyo, Yamaha, Denon).
 

SeboZakret

New member
Też się podłącze do tematu bo też w końcu zdecydowałem się na zakup projektora.
Laikiem może nie jestem bo dość długo siedzę na forum i czytam w miarę na bieżąco.
Ale chętnie też posłucham rad bardziej doświadczonych osób co wybrać.

Może sprecyzuje:
- na pewno LCD żeby mieć możliwość przesunięcia obrazu
- wymiary pokoju to jakieś 4,2 na 3,4 m - oczywiście bedzie zaciemniony choć tapety raczej jasne bo są żółte, meble raczej też jasne
- najlepiej full HD ale przy budżecie w granicach 5-6 tyś zł raczej nie zmieszczę się w budżecie

Na dzień dzisiejszy planowałem zakup Epsona TW700 bo choć już trochę "leciwy" to porządnie zrobiony i dobre opinie ma, a poza tym projektory tak szybko się nie starzeją.
Z budżetu planowałem wydać około 4 tyś na projektor i z 1 tyś na jakiś porządniejszy ekran - choć nie wiem czy dobre mam podejście.

Mam tylko problem jaki rozmiar wybrać ekranu? Myślałem nad 16:9 ale ponieważ chcę oglądać też TV cyfrową to nie wszystkie programy są w HD i w tedy na tym ekranie chyba nie da rady. Wydaje mi się że powinien być 4:3 żeby zarówno HD jak i zwykła TV pooglądać.

Może koledzy z forum mają jakieś sugestie co do innego projektora jak i podejścia do wyboru ekranu.

Na razie nie planuje wydać na sam projektor 10 000 zł (i więcej) wiec postanowiłem zacząć przygodę z HD Redy bo tu już ceny są fajniejsze, może kiedyć bedzie TW5000 ale to może po remącie mieszkania dopiero, na razie chcę że się tak wyrażę zacząć przygodę z projektorami i się nie zrazić.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
ekran zdecydowanie 16:9 , ogladanie telewizji SD mozesz sobie odpuscic...przy tych wielkosciach ekranu to raczej...masochizm :D
no i przede wszystkim przed podjeciem decyzji (czyli wydaniem kilku tys.) skorzystaj z jakiejs prezentacji ! tak abys mogl porownac technologie LCD i DLP na wlasne oczy .
okolo 4 tys. powinno ci wystarczyc na proja Full HD - i za takimi bym sie na twoim miejscu rozgladal
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
SeboZakret napisał:
...
- na pewno LCD żeby mieć możliwość przesunięcia obrazu
...
- najlepiej full HD... ...przy budżecie w granicach 5-6 tyś...

Epson EH-TW2900

http://www.skapiec.pl/site/cat/19/comp/681562
a wkrótce zapewne w większej ilości sklepów.

Ekran 16:9, jeśli będziesz oglądał TV SD w aspekcie 4:3 to IMHO pasy po bokach są lepszym rozwiązaniem niż ekran 4:3 i pasy na górze i dole - większa powierzchnia ekranu wykorzystana przy projekcji filmów.
 

SeboZakret

New member
mat74 napisał:
ekran zdecydowanie 16:9 , ogladanie telewizji SD mozesz sobie odpuscic...przy tych wielkosciach ekranu to raczej...masochizm :grin: (....)
skorzystaj z jakiejs prezentacji ! tak abys mogl porownac technologie LCD i DLP (...)
okolo 4 tys. powinno ci wystarczyc na proja Full HD - i za takimi bym sie na twoim miejscu rozgladal
Zgadza się rewelacji nie ma z TV SD, na szczęście widać już tendencje stacji do transmisji HD bo i TVN, POLSAT i TVP1 już starają się to robić może na razie poprzez retransmisje obrazu i to jeszcze nie jest to co powinno być ale widać po woli że i u nas ta najczęściej oglądana TV stara się nadążyć za jakimiś standardami.

Co do pokazu to nie spotkałem się z taką możliwością we Wrocławiu, na razie co prawda jestem w delegacji w Wawie i może tu coś szybciej ale to musiał bym podpytać gdzie jest taka możliwość.
W zasadzie widziałem DLP u kuzynki w Irlandii i nawet "męczyłem" kilka nocek :razz: ale faktem że porównać tak dwa na raz koło siebie to nie miałem okazji. Zgadzam się z tobą że to by było najlepsze porównać LCD i DLP razem i to najlepiej w Full HD ale o takie pokazy w naszym kraju jeszcze ciężko załatwić.

Co do full HD to trochę więcej chyba trzeba niż 4 tyś żeby full HD kupić, no ale będę szedł chyba jednak w tą stronę.


wiatrak napisał:
Epson EH-TW2900

a wkrótce zapewne w większej ilości sklepów.
No to już faktycznie jakieś rozwiązanie jeśli chodzi o FullHD i chyba pójdę w tą stronę- wiem że żałować nie będę tylko żeby to moja "portmonetka" :razz: udźwignęła.

Co do ekranu to też do tego podchodziłem ale ktoś mnie zbił w pewnym momencie z tropu i się zacząłem mieszać z tym wyborem ale wasze sugestie mnie do końca przekonały wiec będę rozglądał się za 16:9.
Jeszcze takie pytanko co do ekranów planuje raczej matte white kupić i myślałem nad firmą Projecta a to też trzeba z 2 tyś liczyć, chyba że macie inne sugestie co do dobrego i taniego ekranu (jeśli takie istnieją) :p
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli możesz sobie pozwolić na stały, nie zwijany ekran, to najlepszy stosunek cena/jakość dadzą farby ScreenGoo, za 400...600 złotych masz jakość ekranu w cenie ponad 2 000 PLN...
 

SeboZakret

New member
wiatrak napisał:
Jeśli możesz sobie pozwolić na stały, nie zwijany ekran, to najlepszy stosunek cena/jakość dadzą farby ScreenGoo, za 400...600 złotych masz jakość ekranu w cenie ponad 2 000 PLN...

Niestety odpada.
Za ekranem jest duże okno (oczywiście zostanie wyciemnione odpowiednio) wiec wchodzi w grę jakiś system zwijany.
 

andreo28

New member
czy moze mi ktos napisac o co chodzi z tym przesunieciem obrazu w projektorze lcd ,nie bardzo moge odszukac jakich kolwiek zagadnien na ten temat w necie ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
"Lens shift".


_
6bb658876a7f71f9.jpg


cytat z instrukcji Sanyo PLV-Z5.
 

andreo28

New member
no i taka odp mi sie podoba !!! wreszcie jakies sensowne podpowiedzi i wyjasnienia ! czyli takie przesuniecie jest tylko mozliwe w projektorach lcd i taki projektor mozna powiesic pod sufitem pokoju i nie koniecznie po środku.:rolleyes:
a czy ktos z was ma jakis "kalkulator" by mozna bylo wyliczyc jak duzy bedzie mozna uzyskac obraz w danym pomieszczeniu i jakiej wielkosci dobrac do tego ekran?
 

Deimos

Banned
http://www.hcinema.de/pro/anzeigen.php?angabe=jvcdlahd100
Tu znajdziesz kalkulator odległości do bardzo dużej rzeszy projektorów.:)
Będziesz miał rozeznanie jak to będzie dokładnie z ustawieniem projektora.
Jeżeli będziesz oglądał z odległości ok. 4m to ekran 100 cali 16/9 wystarczy spokojnie.
Ja oglądam na 110 calach z odległości ok.4,90m (sofa-ok.1,5 metra od tylnej ściany) i to jak dla mnie akurat, bo nie sztuka wsadzić do małego pomieszczenia max. duży ekran i siedzieć na tylnej ścianie, a gdzie wówczas odpowiednie odległości dla głośników surround back? No bo jak widze u niektórych te głośniki max. 40-50cm od głowy, no to już nie jest kino - raczej cyrk...
 
Ostatnia edycja:
Do góry