Zakup LE40C550 pytania

marpusz

New member
Witam

Szukałem tematu o tym tv ale nic nie znalazłem, zakupiłem sobie polsat cyfrowy mam 12 kanałów HD i chciałem kupić w miarę dobry i niedrogi tv :) wybór padł na Samsunga LE40C550 - mam dobre doświadczenia z marką a sprzedawcy w kilku sklepach także mówili że najlepsze lcd robi samsung. Model LE40C550 wybrałem ponieważ potrzebuję 40 cali, full HD oraz tv z możliwością bezpośredniego odtwarzania filmów z napisami. Pewnie niektórzy powiedzą że lepiej wziąć samsunga LE40C650 ale różni się on tylko 100HZ zamiast 50 oraz funkcjami dostępowymi do internetu. Sprawdzałem w Media Markcie oba modele stojące obok siebie i na jednakowym sygnale i ustawieniach TV nie widzę gołym okiem ŻĄDNEJ różnicy między 50 a 100HZ a róznica w cenie to 700zł... Do tego Samsung LE40C550 będzie w promocji w Makro od 16 listopada 2010 w cenie 1889zł brutto! Taniej niż w jakimkolwiek sklepie internetowym czy allegro. Proszę o jakieś opinie o tym tv, mam też pytanie odnośnie hd - czy programy oznaczone jako "hd" są nadawane w Full HD czy nie? czy widać róznicę przy tych programach między tv hd ready a full hd?
Kolejna rzecz - zamierzam kupić pendriva 16GB i chcę oglądać z niego bezpośrednio filmy blueray w HD (x264 które TV odczytuje) - czy przy wielkoście pliku 10GB i większej nie będzie problemu z odtworzeniem tego z TV? Moj odtwarzacz DVD z USB np ma już problemy z plikami 4gb z karty pamięci i odczytuje to 10min zanim odpali... z góry dzięki za pomoc :)
 

darken

New member
co do ceny to zadna promocja juz teraz w sklepach internetowych sa takie ceny wiec nic nadzwyczajnego a roznica w cenie do 650 to jakies 450 zl i trzeba sobie zadac pytanie czy warto - jak dla mnie warto tv kupujesz na dluzej niz rok czy 2 i jak sie pozniej okarze ze pilka nozna nie wyglada dobrze bo brak 100hz albo ze jednak ten internet by sie przydal to juz sobie nie dokupisz. kolejna sprawa ze w tych tv sa rozne panele a mianowicie w c650 jest Ultra Clear Panel i Ultra Contrast - w moim odczuciu i opini daje jednak lepszy boraz, dodatkowo c650 ma SRS TheaterSound i funkcje BD Wise. Co do programow oznaczonych jako hd sa nadawane roznie i nie zawsze w full hd natomiast 720p i tak powala w porownaniu do sd.

Ultra Contrast


pozdrawiam i zycze przemyslanego wyboru.
 

marpusz

New member
a czy przy wielkoście pliku x264 z pendrajwa 10GB i większej nie będzie problemu z odtworzeniem tego z TV??

czy samodzielna instalacja oprogramowania w tv powoduje utratę gwarancji? słyszłem że do C550 mozna wgrać soft z C650 i odblokowuje on kilka funkcji
 

darken

New member
co do odtwazania duzych plikow to w c650 (taki mam) inie ma pronblemu ale ja uzyam dysku co do pendriva nie wiem ale tez nie powinno byc problemu all zalezy od transferow jakie ma pendrive.
co do wgrania softu od c650 to pewna utrata gwarancji to po 1 po 2 nie slyszalem zeby sie dalo w serii b mozna bylo w menu serwisowym zmienic z b550 na b650 i odblokowac odtwazanie filmow o serii c nie slyszalem zeby cos sie dalo zrobic.
Skoro juz kombinujesz z zmina softu odblokowywaniem i takie tam to moze lepiej jednak dodac te 450 i miec c650 z gwarancja i bez kombinowania.
 

marpusz

New member
zakupilem tv :)

prosze o pomoc z polskimi znakami w filmach z usb
slyszalem ze trzeba zmienic kodowanie i będą?
ale jak to się robi??
 

darken

New member
po odpaleniu filmuz usb naciskasz na pilocie tools i tam jest pozycja napisy i jak wejdziesz w nia to jesy kodowanie zmieniasz na bodajrze europa srodkowa.
 

marpusz

New member
znalazłem :) dzięki za pomoc
napisy ładniejsze niż z zewnętrznego dvd które miałem wczesniej i nawet wielkośc można ustawić :D
 

hasos

New member
Odkopię wątek, bo mam pytanie odnośnie napisów do filmów odtwarzanych z dysku zewnętrznego. Otóż napisy idą zbyt szybko. Konwertuję je do srt za pomocą SubEdit player. Czy są jakieś ustawienia w tym konwerterze żeby napisy szły ok?

Już wiem. Trzeba dodać w pierwszej linii w txt {1}{1}25 a przy konwersji ustalić współczynnik FPS taki jak mają napisy w txt, bo program daje z automatu 25.
 
Ostatnia edycja:
Do góry