zakup kina domowego do 3 tys.

momeush

New member
Witam wszystkich użytkowników HDTV forum;)

Jest to mój pierwszy post z zapytaniem odnośnie zakupu kina domowego, mój limit bez sw to 3 tys. suba i b-ray dokupię z czasem. Najbardziej zależy mi nad wyborem amplitunera i głośników do salonu o wymiarach 17m2. Czytam forum od x czasu i głowiłem się nad złożeniem zestawu Yamaha htr-4065(rx v-473) z głośnikami jamo s606. Niestety w mojej miejscowości dupka jak i mieścinach znajdujących się obok nie miałem okazji przesłuchania tego zestawienia, jedynie model Yamahy rx-v371 ze standardowymi onyx prism 200. Widzę że na forum jest kilku speców wiec proszę o pomoc lub jakieś inne konkretne rozwiązania. Jest to mój pierwszy zestaw kd, przyznam że wybór jest spory co stawia mnie w punkcie gdzie ciągle bym zmieniał decyzje i zestawienia. Sprzęt będzie użytkowany w 60% do filmów, 30% muzyka i 10% konsola.
Z góry dziękuje za jakiekolwiek odzewy z waszej strony i pozdrawiam:)
 

bartfine

Member
za trzy tysiące to raczej nie kupisz:) wszystkiego ale jak już chcesz to poszukaj używanego ampli na allegro sam kupiłem denona 1910 za 820zł. w idealnym stanie a co do głośników to zacznij od frontow i po kolei dozbieraj bo szkoda kupić jakieś badziewia i wkurzac się że nie gra ja akurat poszwdlem w taga harmony platinum v2 ale warto też zastanowić się nad quadral argentum naprawdę świetnie graja fronty kupisz za 2000-2200 resztę na uzywke ampli i już coś masz nie kupuj gotowego za trzy tysie bo to badziew.pozdrawiam jestem na podobnym etapie tyle że już wybrałem i obecnie skaldam kasę na tyły a potem centralny.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ja bym rozważył Denon AVR 1713 + Wharfedale Obsidian 600, jak dla mnie to najbardziej optymalny zestaw w okolicy 3tysi ;>
 

momeush

New member
Bartfine wiem że nie kupię wszystkiego, jak na razie w planach sam amp i głośniczki. Samo takie zestawienie będzie w granicach 3 tys. Nie jestem też jakimś mega audiofilem, zależy mi najbardziej na filmach, oglądać mogę godzinami. Bagiennik podrzucił ciekawą propozycje muszę wybadać temat. Jak macie jakieś inne propozycje godne uwagi i w ramach ceny to wrzucajcie, nie ma co się szczypać:)
 

marwol

New member
Sam mam obsidiany. W tej cenie wybor ok. W 3tys z kablami sie zmiescisz. Potrzebuja tylko troche miejsca te kolumny. Z czasem suba kupisz i na pierwsze kino bedziesz zadowolony.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

momeush

New member
Rzeczywiście te zestawienie Denona i Wharfedale Obsidian 600 jest ciekawe, wiem też że każdy swoje chwali. Oferta jest zachęcająca i cena nie jest wygórowana, interesuje mnie to czy nie będzie za głośne jak na taka małą przestrzeń salonu(17m2). W dodatku mieszkanie w bloku plus parkiet robi swoje, nie napalam się na zakup już teraz zaraz. Poczekam jeszcze trochę czasu, wytrzymałem dwa miesiące to mogę i dłużej. A nóż cena spadnie o te parę groszy albo jakaś promocja będzie:)
 

marwol

New member
Ja mam w bloku i poprostu nie robie za glosno. I nie jest tak ze jak mam to chwale. Teraz bym dozbieral z 1-1.5tys i cos lepszego wzial.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Kefirion

New member
Witam
Planuje zakup pioneer bdp-150k, vsx 527 i mam pytanie, które waszym zdaniem z poniżej wyminionych bedą najlepsze do tego zestawu. Pokoj 20m2, 70%muzyka.
1.Supernova 8
2.S-ES 3TB
3.PURE ACOUSTIC AV799
4.TAGA HARMONY TAV 406/506/606
Ewentualnie jakis propozycje wasze co do głośników. Oczywiscie w tym przedziale cenowym.


Pykane z SGS III
 

bartfine

Member
odp.bo je słyszałem i dla mnie tak właśnie grają.jak miałbym to poruwnac do czwgos odczuwalnego to z nimi jest tak jak z jablkiem zerwanym prosto z drzewa soczystym i smacznym a tym które polezy jakiś czas i niby.... jabłko.... ale jakoś takie suche;-) ale to jest tylko moja skromna opinia i nie musisz się nią sugerować.
 

krzysiek7er

New member
Tak się zastanawiam czy jest sens kupować do mieszkania w bloku sprzęt nie wiadomo jakiej mocy??? Sąsiedzi Cię na taczce wywiozą ( albo wproszą się na seans i zjedzą wszystkie przekąski ). Ja mieszkam w domu jedno rodzinnym z salonem o podobnym metrażu ( 17,5m2 ). Kupiłem zestaw Onkyo HT-S4505. Podkręcenie głośności do 50% generuje niezły hałas. A i cena atrakcyjna.
 

Ahmaret

Member
sam posiadam zestaw nad ktorym autor sie zastanawia tj. yamaha 473 + jamos 606
Moim zdaniem nie jest zle ale sub w kinie domowym dalby dodatkowy efekt - ja planuje dokupic.
w muzyce hmm audiofilem nie jest. Dla mnie jest w pozadku ale jak chcesz grac glosno to czuc ze amplituner juz nie daje rady z glosnikami. Slychac ze one moge wiecej ale juz sie nie da ...
Mieszkam w bloku na 4 pietrze i tez nie moge sobie pozwolic na zbyt glosne sluchanie (upierdliwi sasiedzi pietro nizej z 3-ka malych dzieci)

ps. jak juz pewnie czytales te glosniki nie moga byc wcisniete miedzy meble z powodu pocznego bass reflex. u mnie stoja ~35cm od sciany bocznymi glosnikami skierowanymi do siebie (niestety przed jednym glosnikiem niedaleko sa drzwi i bass ucieka za drzwi i nie brzmi to najlepiej)
 
Ostatnia edycja:

momeush

New member
Dobre jest to co napisałeś Ahmaret, własnie zdałem sobie sprawę że ten bas refleks u mnie nie zda egzaminu. Z czasem chciałem się zabrać za mały remont i myślałem nad wstawieniem głośników miedzy meble. dobrze że mnie ktoś w tym uświadomił, poszukam jakieś bez br. a suba kupie i tak z czasem jak i cale kino, bo kiedy myślisz ze jesteś gotowy na jakiś konkret zakup to zawsze nie wiedzieć skąd pojawiają się inne wydatki;) poczekam nie pali się:]pozdrawiam:)
 

Ahmaret

Member
wiesz i tak pewnie bedziesz wybieral miedzy tylnim a przednim br ale to nie zmienia faktu ze nie powinno sie wstawiac kolumn miedzy meble bo cos bedzie dgrac, zaczna dudnic jak juz robisz remont to przemysl gdzie chcesz kolumny:)
tez na poczatku odstawialem jamo bo chcialem kolumny wcisnac miedzy meble ale co sie okazalo ... zadne sie nie zmieszcza albo wchodza na styk i moglby drgac i obijac meble wiec kupilem jamo i stoja ~1m przed meblami. Prezentuje sie to ladnie i nie ma problemu :)
 

momeush

New member
Wczoraj miałem okazję wreszcie posłuchać sprzętów które mnie interesują i na początek, kolunio z saturna spiął mi denona 1713 z obsidianem 600, powiem szczerze ze jakoś mnie to nie porwało. Może przez to że grały w otwarta przestrzeń. Opcja tego samego zestawienia z Dali Concept 6 w takim na pół otwartym pomieszczeniu, już lepiej te dźwięki jakoś bardziej mi pasowały. JBL 180 chyba będzie najlepszym rozwiązaniem, oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i trzeba dozbierać kasy z tego co widzę zestawienie samych głośników 5.0 kosztuje ok.3095,00 na ceneo a na notanio.pl najtaniej jakie znalazłem to 2 599 zł na allegro i skąpiec 2699. Co do zestawienia Dali concept 6 ceny są podobne najtaniej znalazłem przez notanio.pl za 2 777zl. Dobrze jeszcze by bylo gdyby jakiś znachor się wypowiedział odnośnie tych zestawień z denonem i co do metrażu 17,5m2. Z zakupem oczywiście poczekam do momentu gdy mój młodziak nie podrośnie, jak na tygodniowe dziecko to za wcześnie z takimi wyskokami, żona by mnie z domu wygoniła :D Na szczęście sprzeciwów nie ma na sam zakup, więc musze uzbrajać sie w cierpliwość a w między czasie na bierząco być z cenami.
 
Do góry