Zakup Denon Avr-1911

gil

New member
Witam, zamierzam kupić ten amlituner i tu moje pytanko do użytkowników. Można jakieś opinie?
Przyznam iż nie jestem audiofilem i sprzęt ten ma być używany w pomieszczeniu ok 30m prawie całym pustym i będą do niego podpięte tylko PS3 i Dreambox 500hd, sprzęt ma głównie służyć do słuchania koncertów na dvd/blu oglądania filmów na blu i oglądaniu tv w hd. Czy uważacie iż ten sprzęt będzie wystarczający? I jeszcze jedno pytanie: Jaki zestaw kolumnowy do tego byście zalecali? Od razu mówię iż nie zamierzam szaleć cenowo 1500 - 2000 tys. Liczę na pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
puste oznacza duże echo w mieszkaniu więc potrzebujesz czegoś co zniweluje ostre dobicia. Żebyś nie miał wrażenia że siedzisz z kubłem na głowie. Bo wówczas nawet 1000 zł wydane będzie z każdym dniem bardziej irytujące.
Jaki rodzaj muzyki słuchasz ?
Ile % film a ile muzyka dziennie?
 

gil

New member
Codzienność wygląda tak iż działa dreambox2 i apli + tv do oglądania telewizji w różnych standardach audio. Natomiast jeśli już to uruchamiam konsolę i puszczam koncerty niestety ze względu na małą dostępność nadal z dvd. Muzyka różna. Aha i dochodzi czasami granie na konsoli.
 

gil

New member
tylko że koncerty na razie lecą z dvd
Na blu niestety nie wydano tego czego słucham , mam tylko koncert Comy , mało jak dla mnie , nie jestem audiofilem pamiętajcie o tym
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
opowiem Ci zdarzenie. Jeden z klientów miał słuch jak mówił 1 stopnia -
tzn słyszał że coś gra. Ale dał się przekonać do zakupu sprzętu dobrego.
I powiedział coś bardzo znamiennego.
Powiedział że myślał całe życie że muzyka ma grać - ale teraz okazało się że słyszy i to zachwyca się muzyką. I jak nas odwiedza mówi zawsze - ludzie ja słyszę.

Zmień co nieco i muzyka będzie wprawiała Cię w zachwyt. To jest coś takiego że nie piłeś , nie brałeś - z czujesz się jak w amoku. Wyłączysz się , zregenerujesz na poziomie super wypoczynku.
 

gil

New member
Kiki daj namiary na siebie! Jakiś tel ! Zdzwonimy się i siłą rzeczy dokonam wyboru i zakupu, a wiem że możesz pomóc w zakupach więc tym bardziej pomóż. Thx
 

Kaszan

New member
Jeżeli i konsola i dvd są podpięte cyfrowo, a koncerty nagrane jako ścieżka wielokanałowa to, za przeproszeniem, po jaką cholerę odtwarzacz cd? I na konsoli i na dvd zagra to tak samo. CD do odtwarzania płyt cd- jeśli ktoś zamiast nich słucha koncertów dvd i ma tak ograniczony budżet to zupełnie nie rozumiem po co mu wciskać kolejny odtwarzacz... Tu trzeba zacząć od porządnych kolumn a nie dokładać trzecie źródło!
 

gil

New member
Co do płyt audio CD to nie pamiętam kiedy ostatnio takiej słuchałem, cała muzyka grana jest z dvd/blu więc w tym kierunku idę.
 

Kaszan

New member
W takim razie zapomnij o odtwarzaczu cd... Jeśli idziesz w kierunku dźwięku wielokanałowego konsola w zupełności spełni swoje zdanie. Podłączysz ją jako transport z amplitunerem złączem hdmi i tyle. Z czasem koncertów na blu będzie coraz więcej i wtedy warto dołożyć te kilka złotych w stosunku do płyt dvd- masz wtedy dźwięk bezstratny.

Istotniejszą kwestią są kolumny i przystosowanie pomieszczenia do odsłuchu. Pusty pokój to pogłosy i dudnienia. Akustykę jednak łatwo poprawić takimi elementami jak dywan, kwiaty, obrazy na ścianach. No i kolumny- 30m to nie mało i w kwocie do 2 tyś. wybór jest trudny. Raczej pomyślałbym najpierw o samych frontach, a z czasem dopiero o reszcie zestawu.

Co do Denona- ja osobiście mam do tej marki duży sentyment i uważam go za bardzo dobry amplituner, jednak 1911 to model, który dopiero wchodzi i jego cena jest zawyżona w stosunku do tego co oferuje. Kosztem "kompatybilności" z 3D (z którego nie wiadomo czy kiedykolwiek dane będzie nam skorzystać) można kupić amplituner o podobnych możliwościach za 400 zł taniej.
 

gil

New member
Co do koncertów to powolutku będę wymieniał w miarę wydawania te które mam z dvd na blu. Sam pokój rzeczywiście będzie szło łatwo poprawić , a z tym ampli to powiem iż lekki mętlik mam, widzę że denon raczej odpadnie zostaje pioneer lub onkyo.
 

Kaszan

New member
Też skłaniałbym się ku Onkyo 607 lub 608, choć Pioneer na pewno nie byłby by gorszy. Z Klipschami F2 będzie stanowić naprawde fajny zestawik. Z czasem dokupisz suba 10 (lub jeszcze lepiej 12) centralny C1, a jako efektowe S2 w konstrukcji dipolowej i masz sprzęt, że mucha nie siada. Nie spiesz się i nie gódź się na bylejakość.
 

gil

New member
Dzisiaj dokonałem zakupu - padło na Onkyo TX-SR607 , a między innymi dla tego że sprzedawca zrobił mi naprawdę dobrą cenę - 1,45 tys więc nie było co myśleć długo. Teraz kolej na głośniki - Zaproponowano mi zestaw :
Acoustic Energy Neo 3 - przód
Acoustic Energy Neo C - centralny
Acoustic Energy Neo 1 - Tył
i do tego Sub JBL ES150
Co o tym sądzicie?
 

killpit

New member
Dobre głośniczki ale ten sub nie za bardzo do nich pasuje.
Głośniki najlepiej odsłuchaj sobie a z subem na razie się wstrzymaj do zakupu najpierw głośników.
 
Do góry