Zakup amplitunera DENON AVR-1910

grajen

New member
adam6150 napisał:
Nie, to oznacz,że możesz podpiąć BD do tego ampli za pomocą tradycyjnych kabli chinch. Blu-ray musi mieć takie wyjścia (5.1 lub 7.1 wyjście analogowe).
Musisz kupić BD który ma takie wyjścia( LG 390 Panas 80)lub podpiąć tańszego blu-raya (LG370, Panas 60 lub inny) przez HDMI. Wszystkie wspomniane mają dekodery HD- dzwięku na pokladzie. Jeśli dobrze pamiętam, to 1509 ma wejście HDMI to znaczy, że możesz kupić tansz Blu-Ray ale końiecznie z tych nowszych które dekodują dzwięk HD.Twój ampli nie będzie musiał dekodować dzwięku HD bo zrobi to za niego Player BD.
denon 1509 nie bierze dzwieku z hdmi wiec hdmi jest tylko do obrazu, a do dzwieku analogowo 5.1 (tak jak napisales lg390 panas 80)
 

v80trek

New member
Mam pytanie do użytkowników tego denonka ( 1910 ) Jak ustawiacie w filmie żeby grało np. DTS HD master to czy na ampli wyświetla się wam dana ikonka ? Mi niezależnie co ustawię wyświetla się hdmi auto... Nie wiem czy tak powinno być.
 

HeavyMetalGuy

New member
@v80trek
Niestety nie mogę pomóc. Jeszcze nie mam głośników i póki co dźwięk leci przez HDMI na stereo do TV.

Jak wynika z powyższego, dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem tego amplitunera. Super się komponuje z Denon DVD 1740 :).
Ogólnie pierwsze wrażenie super. Multum opcji (może wydaje mi się dużo bo nigdy nie miałem do czynienia z takim sprzętem). Design jest ekstra. Bez głośników ciężko w pełni przetestować możliwości, ale na razie gra super.
Do tego amplitunera mam podłączone DVD, gramofon i chciałem podłączyć dekoder UPC ale niestety nie udało mi się. Nie wiem w zasadzie czemu. Kombinowałem z ustawieniami i nic. Ogólnie dekoder działa bo podłączony bezpośrednio do TV gra, ale przez amplituner nie chce. Nie ma ani obrazu, ani dźwięku.
W przyszłości będzie jakiś Blu-Ray i będzie git, ale najpierw głośniki :).

Pozdrawiam.

P.S.
Ciężkie jest to pudło :).
 

SLOWIK76

New member
1910 - przepuszczanie sygnału po hdmi w trybie standby

Witam serdecznie.
Mam pytanie do użytkowników AVR-1910. Czy ten amplituner przepuszcza sygnał audio i video po hdmi (z n-ki) do telewizora w trybie standby, tzn. czy mogę pooglądać jakiś program w telewizji (np. wiadomości) bez konieczności włączania amplitunera i bedę miał dźwięk i obraz z tv ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

edek103

Member
Witam!

Wg mnie nie przepuszcza sygnalow....bez wlaczenia ampli nie mam dzwieku......wszystko mam polaczone pod HDMI z n-ka...chodzi super...ale ampli jest wlaczone....
Byc moze czegos nie ustawilem ( mam instrukcje tylko po niemiecku)...

Wlasniemoze ktos moglby mi sprzedac instrukcje po polsku do denona 1910??

pozdrawiam

Z zakupu jestem zadowolny wczensiej mialem Yamache (569) z 2002 roku..i teraz to niebo a ziemia
 

SLOWIK76

New member
Dzięki za odpowiedź.

EDEK103 napisałeś, że bez włączenia amplitunera nie masz dźwięku. Czy to znaczy, że obraz przesyła ? Jeśli tak, to może ktoś mi pomoże i podpowie w jaki sposób połączyć n-kę (recorder) z tv (Panasonic 42PY85) żeby za każdym razem nie włączać amplitunera (na którego czekam).
Jestem laikiem w tym temacie, ale czy mogę podłączyc to w ten sposób:
n-ka po hdmi do amplitunera i dodatkowo n-ka chinchami (audio) bezpośrednio do tv ? Czy w ten sposób otrzymam przy wyłączonym amplitunerze obraz na tv (z hdmi) i dźwięk w tv (z chinch audio) ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

dread

New member
Bez reklam
edek103 napisał:
Wg mnie nie przepuszcza sygnalow....bez wlaczenia ampli nie mam dzwieku......wszystko mam polaczone pod HDMI z n-ka...chodzi super...ale ampli jest wlaczone....
Byc moze czegos nie ustawilem ( mam instrukcje tylko po niemiecku)...

Przepuszcza sygnał w trybie standby - trzeba tylko włączyć hdmi control.
 

HeavyMetalGuy

New member
Ja próbowałem wczoraj puścić sygnał z DVD przy amplitunerze na standby i nic. Ani obrazu, ani dźwięku więc zakładam, że z n-ką czy inna telewizją będzie tak samo. Co prawda zastanawiałem się czy HDMI Control coś zmieni, ale nie próbowałem. Dziś sprawdzę i dam znać co i jak.
Mnie martwi tylko jedno - nie mogę zapodać UPC z dekodera przez ampli. Nie ma ani obrazu, ani dźwięku - oczywiście przy włączonym amplitunerze.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
denon

Witam
Mam zamiar kupic jednak DENONA 1910 tylko nie wiem teraz co za odtwarzacz dvd wybrać. Z tego co czytalem to te podstawowe modele dvd denona to jakas porazka 1740 i 1940 drogie to, a podobno halasuja jak odtwarzacze za 100 zł . Czy to faktycznie ma miejsce ?
No i brak portu USB, szkoda bo mozna powiedzieć ze dziś to standard.
Może jednak kupić BR LG370 lub poczekac az stanieje BR LG390.

No i do edek103 powiedz proszę gdzie kupiłes w takiej dobrej cenie tego DENONA 1910
Z gory dziekuje za informacje.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

edek103

Member
Kupilem naAllegro...z gwarancja..ale bezinstrukcji wiecto chyhba nie polski kanal dystrybucyjny..

Jak pisalem jestem bardzo zadowolony zawsze wlaczam Ampli...wiec nie wiem czy przepuszcza sygnaly....( telewizor nie ma swoich glosnikw )
 

HeavyMetalGuy

New member
Co do odtwarzacza 1740 to jestem z niego zadowolony. Fakt, ze przy pierwszym uruchomieniu się przeraziłem bo zaczął dość głośno chodzić, ale podziałał trochę i teraz jest w porządku. Prawda też, że do najtańszych nie należy. Ale tak jak pisałem, ja jestem z niego zadowolony a to i tak "przejściowy" model. Jedyne co mnie drażni to problemy z odtwarzaniem plików avi. Na dvd Pioneer wsio śmiga, a tu nie chce. Może jakiś upgrade oprogramowania by się przydał. Nie wiem. Ale to jedyna jego wada.
 
Do góry