Zakłócenia obrazu na TV Panasonic GT30

user9382

New member
Po zakupie telewizora Plazmowego Panasonic TX-P46GT30E i uruchomieniu ps4 zauważyłem bardzo duże zakłócenia obrazu. TV ma przepracowane przeszło 12tys godzin. Czy da radę coś z tym zrobić czy został mi sprzedany uszk. TV?? Robiłem ust. fabrycznie nic nie pomogło. Na tych samych kablach hdmi na starym LCD obraz jest idealny, bez zadnych zakłóceń. Linki do filmów na YT:

youtu.be/ILQPt1vjM0M


youtu.be/YREBLGvcMdE


p.s. przepraszam za złe kodowanie linków ale mimo napisania 5 wypowiedzi dalej nie mogę dodawać linków do postów.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
kiedy kupowałeś tą plazme ? czy takie coś widać na zwykłych kanałach telewizyjnych ? masz jakieś głośniki bardzo blisko tv ? czy do telewizora masz podłączony przedłużać ?

przenieś telewizor do innego pokoju i podłącz go bezpośrednio do kontaktu bez przedłużaczy,żeby nic nie przeszkadzało,odepnij resztę urządzeń i podłącz sam tv jeżeli nic to nie da sprawdź na inny kablu hdmi plus podłącz samą antele do telewizora dvb-t w celu sprawdzenia czy na tym też występuje ta przypadłość i na koniec czy jeżeli wszystkie kable masz odłączone od telewizora a telewizor jest wpięty do kontaktu to również takie coś występuje ?
 

user9382

New member
To moja pierwsza plazma, ale nie da sie tego ogladać np. gdy wlaczam netfixa to przy logo netflix na czarnym tle zamiast idealnej czerni mam wszędzie latające zielone kropki przy sygnale 1080p na całym ekranie jak bym oglądał sygnał analogowy z anteny. Zakłócenia są nie tylko przez hdmi ale również po uruchomieniu funkcji multimedialnych wbudowanych w tv.

Dodatkowo zauważyłem że np logo programu w prawym dolnym lub górnym rogu całe drży przy ogladaniu tv i widać to drżenie z odległosci 3 metrów. Czy to tez jest normalne w plazmach??


Zakłócenia i latające zielone/niebieskie kropki na czarnym tle przy sygnale cyfrowym 1080p przez hdmi widać najlepiej na 2 filmie z youtube od 14 sekundy.


Takie małe porównanie ikony z Netflixa 1080p na 5 letnim LCD:

lcdjpg_ashhxxh.jpg



A tutaj Plazma Panasonica (kropki zmieniają co chwile kolor i miejsce):

plazmajpg_ashhxxr.jpg



Nigdy nie miałem plazmy ani nie mialem okazji zobaczyć jej działania bo wiadomo już od 4 lat nie ma ich w sprzedaży, stąd moje pytanie czy to normalne że na plazmie mam takie artefakty??
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Też nigdy nie miałem plazmy,ale mimo wszystko jaka by to nie była technologia to uważam że nie powinno to tak wyglądać(jeżeli plazmy takie są to moim zdaniem nigdy nie powinny wejść do sprzedaży ponieważ to jakaś parodia)
 

maxxio27

New member
To moja pierwsza plazma, ale nie da sie tego ogladać np. gdy wlaczam netfixa to przy logo netflix na czarnym tle zamiast idealnej czerni mam wszędzie latające zielone kropki przy sygnale 1080p na całym ekranie jak bym oglądał sygnał analogowy z anteny. Zakłócenia są nie tylko przez hdmi ale również po uruchomieniu funkcji multimedialnych wbudowanych w tv.

Dodatkowo zauważyłem że np logo programu w prawym dolnym lub górnym rogu całe drży przy ogladaniu tv i widać to drżenie z odległosci 3 metrów. Czy to tez jest normalne w plazmach??


Zakłócenia i latające zielone/niebieskie kropki na czarnym tle przy sygnale cyfrowym 1080p przez hdmi widać najlepiej na 2 filmie z youtube od 14 sekundy.


Takie małe porównanie ikony z Netflixa 1080p na 5 letnim LCD:

lcdjpg_ashhxxh.jpg



A tutaj Plazma Panasonica (kropki zmieniają co chwile kolor i miejsce):

plazmajpg_ashhxxr.jpg



Nigdy nie miałem plazmy ani nie mialem okazji zobaczyć jej działania bo wiadomo już od 4 lat nie ma ich w sprzedaży, stąd moje pytanie czy to normalne że na plazmie mam takie artefakty??



Ten objaw to źle wyregulowany przebieg Y lub napięcia na module YSUS , w panasonicu pewnie będzie to przez menu serwis .


panasonic
 
Do góry