[Zagwozdka] Sony 55" vs. 65"

Chattab

New member
Dzień dobry!

Noszę się z zamiarem zakupu TV i prawdopodobnie będzie to Sony. Czy bylibyście tak uprzejmi i podpowiedzieli mi, na które modele 55-65" 4K HDR warto zwrócić uwagę, dysponując budżetem ok. 5000-6000 zł? Czy na przykład lepszy będzie mniejszy Triluminos (np. KD-55XE9005) czy większy bez Triluminos (np. KD65XE7005)? Odległość od kanapy: 3,5 metra, telewizor będzie wisiał na lekko wysuniętej ściance o szerokości ok. 155 cm. W tej chwili mam Sharpa HD Ready 32".

Zależy mi przede wszystkim na filmach/serialach z Netflixa i Blu-raya. Czasem koszykówka NBA (NC+). Docelowo będę chciał dokupić amplituner (być może STRDN1080?) + Blu-ray 4K (być może UBPX800B?) + głośniki (nie mam już fazy na duże kolumny, tylko na takie małe coś z Dolby Atmosem typu listwa + subwoofer + tylne efektowe bezprzewodowe, jak robi chociażby Bose) + wymiana dekodera w NC+ na 4K + nowy Xbox One X i jakiś nowy odtwarzacz multimedialny, najchętniej też z 4K HDR. Takie są bliższe lub dalsze plany.

Za wszelkie rady i podpowiedzi z góry bardzo dziękuję!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak cena 6950 zł za Sony 65XE8505
Ale za Philipsa 65PUS7502 masz 6499 zł Z kalibracją i z dostawą.
I To jest model z matrycą 100Hz,4K, HDR, VP9, MxPlayer, Kodi, AMbilight.
Kilkanaście osób kupiło i wszyscy są bardzo zadowoleni.
Sprawdź - warto.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy Philips jest akurat wyraźnie lepszy od Sony ze względu na nowy o 50% bardziej wydajny procesor który daje kilka znacznie lepszych rozwiązań:
- ostrość
- skalowanie
- Obróbka cyfrowa
- Redukcja szumów
- czerń
- płynność
Ma też większy zapas pamięci do Androida.
No i ambilight.
 

Chattab

New member
Nowy Philips jest akurat wyraźnie lepszy od Sony ze względu na nowy o 50% bardziej wydajny procesor który daje kilka znacznie lepszych rozwiązań:
- ostrość
- skalowanie
- Obróbka cyfrowa
- Redukcja szumów
- czerń
- płynność
Ma też większy zapas pamięci do Androida.
No i ambilight.

Bardzo jestem ciekaw tego modelu, bo do tej pory opinie na temat telewizorów Philipsa (chociażby na konkurencyjnym forum) były raczej miażdżące. W przeciwieństwie do Sony.
 

jarek9306

New member
Nowy Philips jest akurat wyraźnie lepszy od Sony ze względu na nowy o 50% bardziej wydajny procesor który daje kilka znacznie lepszych rozwiązań:
- ostrość
- skalowanie
- Obróbka cyfrowa
- Redukcja szumów
- czerń
- płynność
Ma też większy zapas pamięci do Androida.
No i ambilight.

Nie wiem jak 65 cali ale 55pus7502 jest mocno przeciętny... na słabym sygnale sporo szumów, czerń słaba nawet w jasnym pomieszczeniu i ten IPS... podejrzewam że 65 cali również jest na IPS...
 
Do góry