Zagra to JBL Studio 4x220/225/250 w kd?

serwa

New member
Co myslicie..
4xmonitory(przod/tyl) 220
central 225
sub 250
Frony przednie podłogiwe, zamienione monitorami 220, aby trzoszkę ucywilizować ten set
Nie ma miejsa na kloce na podlodze, nawet z subem bedzie myk pewien
Pokój 11m2, glownie film, czasem jakaś muza.
Do głosnikow Onkyo 646 nada się?
Będzie WOW jak znajomi przjdą?
A co będzie jeśli sąsiedzi zajdą?
Co myślicie?
 

lobos

New member
Bez reklam
Na 11m2 będzie bardzo dobrze ;-)
Sub rozumiem, że będzie jako stolik albo jeszcze lepiej pufa do siedzenia? ;-)
Jak masz dobre ceny na całość to bierz i ciesz się filmami w 5.1
 

serwa

New member
Troszkę zamieszałem :)
Zamiast przodów 280, małe monitory 220 :)
W przyszłości, już na większym mieszkaniu mam zamiar zamienić na studio 280, dlatego taki zestawik rozwojowy, a jak się nie przeprowadzę to zostanie to :)
Lobos dokładnie, na takim obszarze sub 40x40 musi pełnić jeszcze jakąś inną funkcję jakiegoś mebelka :) Niestety będę musiał wynieść fotel :)
Boje się jedynie, że to za mocny sub i nie posłucham tego cicho bez rozkręcania satelit, bo będzie dudnił za bardzo. Czy to się zgra przy cichym użytkowaniu?
 

serwa

New member
Pawel, rozważałem 230, ale wymyśliłem sobie to tak, że jest szansa na to, że dojdą jakieś podłogowe fronty kiedyś i wtedy będę miał 4 takie same surroundy do rozbudowy systemu do 7.1.
Teraz i tak jest ekstremalnie mało miejsca i prawda jest taka, że idealnie sprawdziłyby się jakieś małe plastiki, ale stwierdziłem, że jakoś upcham coś większego, kwestia uchwytów na ścianę. Chyba to lepszy set, niż hkts65 bo to miało być. A jak mieszkanie się nie zmieni, to nie będzie niedosytu, że zestaw lekko amatorski, bo plastikowy :)
Tak po prawdzie, gdzieś czytałem, ktoś spytał czemu akurat jbl, że są lepsze inne zestawy głośników. Czy ktoś może podać przykład? Bo monitory studio 220 całkiem tanio wychodzą. Dali, klipsch i inne drożej ok. 100-200 na głośniku. JBL to takie dość budżetowe głośniki chyba są, ponoć ładnie grające, nie to co areny i te es, czy inne.
 
Ostatnia edycja:

serwa

New member
Zamiast JBL Studio biorę jeszcze pod uwagę 4xTannoy 7.1/Tannoy 7C/Tannoy TS2.8.
Podobna kasa, a ponoć warte uwagii.
Ktoś ma jakieś doświadczenie z tym sprzętem?
Fajnie byłoby coś klipscha albo dali ale to już zbyt drogo.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tym pomieszczeniu będzie konkretnie. O Tannoy tez możesz pomyśleć, na pewno da się tego dłużej słuchać, bo nie absorbuje tak uwago jak JBL.
 

serwa

New member
Bardzo wszystkim dziękuję za wypowiedzi.
Inwestycje nie zostały jeszcze poczynione :)
Postanowiłem przesunąć zakup na nowy rok, w między czasie układając sobie plan w głowie ;)
 
Do góry