Zacinające się filmy z laptopa na TV | Samsung 4k 55"LED 55MU6402

skizzo

New member
Witam,

Mam problem z zacinającymi się filmami puszczanymi z komputera po kablu HDMI do telewizora 4k Samsung 55"LED 55MU6402.

Laptop to DELL
8 GB Ram
Procesor Intel Core i5-4210U 1.70Ghz 2.4 Ghz
Dwie karty graficzne
AMD Radeon R7 M265
Intel HD Graphic Family

Ilość klatek
Spradzałem na Fraps czy filmy się zacinają. Program pokazuje 24 klatki w trakcie trwania filmu.

Obciążenie procesora
Obciążenie procesora na poziomie 10%-20%. Sprawdzałem filmy w różnej jakości bo początkowo myślałem, że może komputer nie daje rady, ale problem pojawia się bez znaczenia jaki to film.

Odświeżanie ekranu
Gdzieś wyczytałem, że być może to problem z odświeżaniem. I mając podłączony TV pod komputer w ustawieniu ekranów widzę, że dla telewizora maksymalne odświeżanie jakie mogę ustawić to 30 Hertz gdy ekran laptopa ma 60.

odswiezanie.jpg


Sterowniki karty graficznej
Aktualizowałem, nic to nie zmieniło

Wykorzystywane programy do odtwarzania
VLC Media Player, Media Player Classic

Wcześniej podłączałem laptop do starej plazmy Panasonica, czy też telewizora rodziców (LCD od Samsunga) i wszystko było ok. Czy ktoś może ma jakiś pomysł jak temu zaradzić? Z góry dziękuje za pomoc.







 

skizzo

New member
Sprawdzałem zarówno filmy 1280x720 jak i 1920x808. Więc powiedzmy i w gorszej i w lepszej jakości. Tylko że na laptopie się nie zacinają.

Chyba, że niezależnie jakiej rozdzielczości jest film laptop musi wysłać obraz 4k na telewizor i z tym sobie nie radzi? Ale procesor ani pamięć nie są obciążone. To nie jest tak, że film się zacina na sekunde czy dwie. Po prostu obraz nie jest płynny. Fraps pokazuje 24klatki więc teoretycznie powinno być płynnie.
 

skizzo

New member
Gdyby ktoś miał podobny problem, to udało się to rozwiązać.

Wynikało to połączenia HDMI z laptopa. HDMI w rozdzielczości 4k przesyłał obraz w maksymalnie 30 hz. Przy zmianie rozdzielczosci na mniejszą było dostępne odświeżanie 60 hz co zniwelowało zacinanie.
 
Do góry