Z5500 + ps3 + tv

lukciu25

New member
sorry ale nei bede juz zakladac innego tematu.

Jak podlaczyc TV z jednym wyjsciem audio (optyk) do Z-5500 + xbox360 tak aby nie bylo gdzies stereo.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Z tego co mi się zdaje to Z-5500 ma jeden optyk i jeden coaxal, wiec zostaje kupić albo rozdzielacz optyk, lub jerden podpiąć pod optyk a drugi pod coaxal przez przejściówkę opical-->coaxal są takie bajery tylko musisz poszukać na allegro kiedyś szukałem do swojego Z5400.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Chodzi ci czy będzie przez coaxal będzie dzwięk DD 5.1 ? bo nie rozumie twojego pytania. Według mnie coaxal jest lepszym kablem niż optyk, ale to moje osobiste zdanie/odczucie.
 

GeoTrance

New member
w takim razie czy coxial nie trani na DD5.1 i puszcza syknal w stereo?

Skoro na glosnikach jest stereo to znaczy ze taki sygnal wpuszczsz do centralki. Napisze co podłączasz przez ten kabel moze trzeba zmieic ustawienia urzadzenia wyjsciowego. Np w przypadku konsoli ps3 trzeba to zrobic inaczej bedzie tylko stereo. Po kablu coxial bez problemu mozna puszczac 5.1
 

pkomp

New member
boże co za bzdury - i to jeszcze moderator takie głupoty wypisywał...żenada - TO W 1000% TO SAMO - transmisja SPDIF - jedyna różnica to przekaz elektryczny vs optyczny - parametry sygnału IDENTYCZNE w obydwu wypadkach...trzeba byc kompletnym tumanem zeby pisac ze sa jakies różnice

zapraszam do zapoznania się ze specyfikacja formatu


druga sprawa - w przypadku spdif wysyłanego elektrycznie jako TTL podpinasz zwykłą diode świecącą o długości fali 660nm i otrzymujesz konwersję na sygnał optyczny......róznica jak wysłanie tekstu sms'em i mailem...tekst ten sam - transport inny - konwersja możliwa w 1000% bez jakiejkowlek straty
 
Ostatnia edycja:
Do góry