z VHS na DVD

dakkon7

New member
ok, dziękuję wiem że podałeś linki
tylko chodziło mi o to abyś jeszcze przekonał mnie albo z argumentował że ten VHS za 300zł jest git, albo tuner za 30zł jest zły lepiej dopłacić :)

ale ok :) podzękował
 

pkomp

New member
vhs z trilogic czy jakimś innym systemem poprawy jakości napewno sie przyda...karta juz takiej różnicy nie robi bo to i tak obraz o bardzo marnej jakosci z rozdzielczoscia 240 linii w pionie
 

dominoooo

New member
Ja zastanawiam się, jak dostosować obraz z kaset do 16:9 bez utraty dużej ilości obrazu-czy można zrobić w jakimś programie pół na pół - kawałek obrazu uciąć a kawałek spłaszczyć? Bo podczas próby ucięcia całego obrazu, ucina kawałek napisów na filmie z wesela.
 

rafix01

Member
Bez reklam
ja też dopiero się wziąłem za zgrywanie z vhs...ale poszedłem najprościej, kupiłem nagrywarke DVD z twardym i na razie na HDD jest materiał, a za chwilke zgrywam na płyty dvd, chociaż na płytach materiał też nie będzie wieczny :)
 

ArtiW

New member
To ja w trochę innej kwestii. Utrata jakości.

Kupiłem Leadtek: Leadtek WinFast VC100 U Video Editor, USB 2.0 (1468545915) - Aukcje internetowe Allegro

Pozgrywałem trochę materiału i... jakość mnie powaliła. W tym negatywnym znaczeniu. Kontury się rozmywają, pojawiły się kwadraciki (coś jak pikseloza). To chyba największy problem.
Podłączyłem video bezpośrednio do TV i tego efektu nie ma.
W oprogramowaniu próbowałem różnych ustawień, nic nie dało. Mam ustawione na Pal-D, linii 720x576. Kable: composite.
Mam kartę: GeForce 8600 GT

Nie wiecie z czego może wynikać taki problem? Kwestia karty czy to raczej efekt nieodzowny, standardowa utrata jakości? Co można zrobić, żeby ten problem wyeliminować?
 
Ostatnia edycja:

ArtiW

New member
Tak bawię się teraz w ustawienia ilości linii i wygląda na to, że w tym tkwił problem. Zbyt duża ilość linii (tj. 720x576) powodowała złą jakość.
Przestawiłem na 352x288 i jest lepiej. Znaczy nie jest to ideał (materiał sprzed 15 lat), ale znacznie bliżej jakości oryginału.

Napiszcie jednak czy można jeszcze jakkolwiek poprawić jakość przegrywanego materiału.
 

pkomp

New member
za silna kompresja na za dużą jakość

niestety powinieneś zgrywac w jak najwiekszej rozdzielczości ale ustawic jak najniższą kompresje chyba ze ten leadtek to juz taki syf że sobie z tym nie radzi(przereklamowany jest napewno)

ps.rafix szkoda kasy na płyty.....
 

ArtiW

New member
To rekomendowałeś i nie wiesz co tam siedzi?

Nie wiem gdzie się ustawia kompresję. Muszę pokombinować.
A jeśli nie Leadtek to co innego?
 

scislyy89

New member
Ja też myślę o przegraniu kaset vhs. Jak uważacie czy lepiej samemu przegrać kasety czy zlecić to jakiejś firmie , która się tym zajmuje? Zależy mi głównie na jakości przegranego materiału.
Dzięki z góry za odpowiedź.
 

pkomp

New member
cezary owszem można jak ktoś nie posiada magentowidu

inaczej karta wyjdzie taniej i pozwoli na ustawienie znacznie wyższej jakości zgrania co przyda się przy ewentualnej obróbce obrazu

dominoo nie zmieniaj formatu - 4:3 i to musi ciebie zadowolić - jakakolwiek zmiana formatu zdegraduje obraz
 
Do góry