z VHS na DVD

dakkon7

New member
Witam

Chciałbym poradzić się co kupić aby przegrać z kaset VHS nagrany materiał na płytkę dvd?

czy kupić tuner, kartę graficzną z VIVO czy może coś innego? + odtwarzacz VHS?

czy odtwarzacz vhs z nagrywarką dvd? chyba są takei co w locie odtwarzają i nagrywają na dvd

interesuje mnie uzyskanie jak najlepszej jakości
proszę o pomoc ponieważ bardzo mi na tym zależy

kiedyś przegrywałem za pośrednictwem kamery analogowej przez tuner TV materiał na dvd ale przyznam że jakość fatalna, może za blisko stałem :p

proszę o pomoc
 

darekhifi

New member
najlepiej poszukaj jakiegoś znajomego ktory ma kamere cyfrowa MiniDV z wejsciami analogowymi i nagraj materiał z vhs na kamere i potem z kamery do kompa juz jako matteriał cyfrowy wywalasz
 

dakkon7

New member
niestety nie mam znajomego co ma taką kamerę
zatem Państwo polecają mi zakup czego?

odtwarzacza VHS i kartę telewizyjną??
można prosić o szczegółowe informacje? a najlepiej linki do np: allegro ?
po prostu nie wiem czym się kierować w zakupie, czy odtwarzacz za 50zł + kata za 50zł uzyska dobrą jakość ,czy lepiej zainwestować w vhs_a za 100zł + karta 150zł ??
 

ArtiW

New member
Też przymierzam się do pozgrywania wszystkiego z VHS.
Ja nie przegrywałbym na kamerę. Po 1) kupa roboty i czasu. Po 2) utrata jakości (tak mi się wydaje).
Ja zamierzam kupić nagrywarkę DVD i przegrać z VHS na DVD. Nie będę bawił się w obróbkę w kompie. VHS też chyba kupię (zepsuł się) albo pożyczę.
 

dakkon7

New member
a dałoby się bez stratnie zrobic coś takiego,
są kombajny multimedialne co nagrywają strumień video i audio np novatron ntr82, posiada wejście dla kabli chinche, wtykam z VHSa do nowatrona i przegrywam ???

dobrze kombinuję?
 

pkomp

New member
raczej tam wchodzi kompresja mpeg2 albo nawet

kamera dv i zgrywanie zapewni lepszą jakość niż taki marny kombajn przegrywający odrazu na dvd
zdecydowanie polecam kartę do kompa bo
1.zgrasz w najwyższej jakości
2.wypalisz sobie na dvd
3.zarchiwizujesz sobie w najwyższej jakości dane na dvd w celu być może późniejszej obróbki


zresztą

VIDEO AUDIO GRABBER EASYCAP + VISUAL STUDIO 10 GR1 (1464235471) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

Leadtek WinFast VC100 U Video Editor, USB 2.0 (1468545915) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

jakość w olbrzymiej mierze zależy od stanu kasety i magnetowidu(ten musi być bardzo dobrej jakości)
wtedy nawet taka tania karta dostanie porządny sygnał
 
Ostatnia edycja:

dakkon7

New member
ok, to jaki odtwarzacz VHS? :)
ale ten kombajn on nie nagrywa bezpośrednio na dvd (mówię o novatronie)
tylko na podłączoną do niego pamięć, co do metody kodowania to nie wiem, musiałbym doczytać
 

Jaras73

New member
raczej tam wchodzi kompresja mpeg2 albo nawet

kamera dv i zgrywanie zapewni lepszą jakość niż taki marny kombajn przegrywający odrazu na dvd
zdecydowanie polecam kartę do kompa bo
1.zgrasz w najwyższej jakości
2.wypalisz sobie na dvd
3.zarchiwizujesz sobie w najwyższej jakości dane na dvd w celu być może późniejszej obróbki


zresztą

VIDEO AUDIO GRABBER EASYCAP + VISUAL STUDIO 10 GR1 (1464235471) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

Leadtek WinFast VC100 U Video Editor, USB 2.0 (1468545915) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

jakość w olbrzymiej mierze zależy od stanu kasety i magnetowidu(ten musi być bardzo dobrej jakości)
wtedy nawet taka tania karta dostanie porządny sygnał

A mnie bardziej zastanawia ta różnica w cenie - jeden 20,00, a drugi ponad 120,00. To jak - pierwszy taki kiepski, a drugi taki dobry ?
 

dakkon7

New member
już znalazłem info o novatronie

Zapis nagrań w formacie MPEG2, w rozdzielczości 720x576 z prędkością 25 kl/sek (dla PAL).
 

pkomp

New member
marka kolego marka a i pewnie sofcik :)
jakościowo też może być nieco lepiej - teraz już takiego sprzetu coraz mniej - nikt nie czekał tylko dawno pozgrywał

co do odtwarzacza vhs to jak najwyższy model używany na allegro - sony jvc panasonic

PANASONIC - NV-HS1000------ S-VHS - SUPER STAN (1472595397) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy :)

PANASONIC S-VHS HiFi STEREO CVC 6HEAD 3D DNR (1475617045) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

chociaz podejrzewam ze taka cena zbyt wysoka no nie :)

SONY ~ STEREO 6HEAD OPC LongPlay NTSC PilotORG. (1465867542) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
 

pkomp

New member
:)

widzisz - ze złomem nie maco czekać - pierwsza moja karta tv(ze 4 lata temu albo i lepiej) od compro miała wejścia component i composite - a że jeszcze stał w piwnicy zlom do odtwarzania to długo nie myslałem
i zwolniło sie miejsce w tydzień :)

sam sobie robisz problem bo niestety zapis magnetyczny w wykonaniu taśmy jest strasznym kiblem - jeszcze cyfra jakoś zyje ale analog masakra - od samego zwiniecia tasmy pojawia sie syf - taśma sama siebie zakłóca :)
im dłużej lezy tym gorzej dla niej więc zgrywaj czym prędzej i wyrzucaj na śmietnik
 

ArtiW

New member
No masz racje. Muszę się zabrać za to.
Od stania... bez skojarzeń proszę, to i odtwarzacz VHS mi się zepsuł. Niedawno chciałem poodtwarzać coś i... dupa. Muszę teraz pożyczyć jakiś i zgrać wszystko.

pkomp, znaczy polecasz ten droższy sprzęt? Ten za 120 PLN? Tylko do niego można podłączyć chyba tylko S-Video, a do tego tańszego również componenty z tego co pamiętam.
 

pkomp

New member
a po co ci tuner?też coś na usb jak już znanej marki - compro, leadtek itp....

ps artiw a po co ci component?i tak nie wiem czy jakiekolwiek vhs go miały...nawet SVHS wychodził svhs' em
 

dakkon7

New member
jakbym wiedział czym się kierować w szukaniu tunera i vhs_a to bym na forum nie pisał

a tak mogę tylko sugerować się ceną
a ta sugestia i pomoc z twojej strony skoro wiesz na pewno przydałaby się ludziom którzy chcą tak jak ja przegrać nagrania z kaset na płyty

ehh ludziom ciężko pisać od siebie
ale komentować to pierwsi
 

pkomp

New member
no ależ dałem linki do prostych kart do zgrania, dałem do dobrych odtwarzaczy vhs i dałem dwie nazwy firm jesli chciałbyś porzadnej karty do kompa z mozliwością zgrywania - compro i leadtek

czego chcieć więcej?

compro mialem jako pci i pciexpress - obydwie super bo jako jedyne pozwalają na uruchomienie komputera do tego bezproblemowo przesyłają dźwiek po pci i maja wejścia nawet component pozwalające w naprawde przyzwoitej jakości grac materiał
i bardzo dobry support - pomocny i często aktualizowane sterowniki
 
Do góry