Z jednej anteny dwa dekodery (cyfra i polsat)

Nat_83

New member
Czy na jednej antenie z cyfrowego polsatu bedzie można podpiąc drugi dekoder - cyfrę z konwertera z jednym wyjściem? czy trójnik pomoże rozdzielić sygnał????
 

fotokrak

New member
nie będzie działać, musisz wymienić LBN na taki z zdwoma lub wiecej wyjść, najlepiej kup z 4ma, bo zaraz będziesz chciał PVR żeby na jednym oglądać a na drugim kanale nagrywać i znowu będzie problem :)
Ja tak mam zrobione w sypialni jeden tuner w głównym drugi i jedna antena z Quattro
 

rojter

New member
nie będzie działać, musisz wymienić LBN na taki z zdwoma lub wiecej wyjść, najlepiej kup z 4ma, bo zaraz będziesz chciał PVR żeby na jednym oglądać a na drugim kanale nagrywać i znowu będzie problem :)
Ja tak mam zrobione w sypialni jeden tuner w głównym drugi i jedna antena z Quattro

Witam

Małe sprostowanie konwertery typu Quattro są przeznaczone do instalacji z multiswitchami, chyba miałeś na myśli konwenter typu Quad ;) A najlepiej Quad-Monoblock - możesz wtedy obsłużyć do 4 urządzeń i na jednym kablu masz od razu 2 satelity (Astra + HB), oczywiście o ile tuner obsługuje Diseq'a

Pozdrawiam

ROJTER
 

fotokrak

New member
chodzi mi o LBN na jedną satelitę z 4 wyjściami np taki:
quatro_pro.gif



tak jak ja mam tylko z hotbird, z LBN wychodzą 4 kable 2 do Dreambox 8000 i 2 do 7025, mam swich e bo wisi też antena ustawiona na Astre, ale ich nie montowałem po prostu mi się nie chce :)
w ustawieniach jest "LBN jeden, połączenie proste"
 
Ostatnia edycja:

sonic01

New member
Mam podobnego Quad-a a z niego 2 kable antenowe idą do tunera N-ki, jeden do tunera CP w drugim pokoju a jeden do tunera CP u mamy na parterze domu i wszystko działa należycie, tyle że talerz ma średnicę około 1 metra.
 

ryuuza

New member
Mam pytanie. Czy jest możliwe podłączenie tego dekodera "n" na kartę do satelity od cyfry+ ?
ewentualnie podpięcie tej karty pod dekoder cyfry?

zależy mi na tym, żeby oglądać mistrzostwa w HD, a z drugiej strony koniecznie chcę mieć canal+ sport, więc muszę wybrać cyfrę ;)
 

enti

New member
Witam mam problem musze podlaczyc 2 dekodery do jednej antenty i potrzebuje jakis rozgaleznik/splitter sygnalu ( nie mam mozliwosci zmiany konwertera i pociagniecia drugiego kabla) konwerter mam tzw zeza z diseq`iem chodzi mi o to zeby mogl ogladac TV przez przelaczania anteny pomiedzy dekoderami dzieki za info z gory
 

pinky

New member
Rozdzielacz tylko jeden dekoder wyłaczony z sieci lub pełny zakres na sterujacym a na drugim o polaryzacji sterujacego.
Chodzi bez problemu
 

pangoral

New member
Rozdzielacz tylko jeden dekoder wyłaczony z sieci lub pełny zakres na sterujacym a na drugim o polaryzacji sterujacego.
Chodzi bez problemu


ale jak to ustawić?
mam 1 dekoder nki biały
i 2gi sagem z cyfry+
podłączyłem spliter włączam sagema jest ok przełączam sie na n-ke jest ok ale jak już wróce do sagema to lipa.

podpowiesz jak ustawić polaryzację?
 

pangoral

New member
może komuś się przyda info: podłączyłem dekoder n-ki do listwy z wyłącznikiem i go włączam jak chce n-ke oglądać bo on sobie radzi jak są oba do zasilania podpięte a sagem z cyfry nie.
 
Do góry