z cyklu_co_wybrac

mikawajos

New member
Witam

Mam zaggwozdke-czytam i wgryzam sie w temat jak kret, i raczej przekonalem sie do plazmy, ale moze pomozecie-kazda uwaga,czy pozytywna czy negatywna, na pewno cos wniesie do przemyslen. ale oto krotkie dane na start:
+pokoj: 3x5 -na krotszej scianie oszklenie na calej dlugosci i prawie wysokosci. ot normalny blok ze swietlanych lat 70'tych :smile: z kazda sciana o innej wysokosci, ale jest :eek:k:
+miejsce TV - sciana 5 m., posrodku, stojace
+odlegl od TV - ok 2.2 m
+kat ogladania - na wprost - ewentualnie odchylenie do 30 st max
+preferowana wielkosc - wlasnie, to zagwozdka-poczatkowo chcialem 37', teraz sklaniam sie ku 42 i tak raczej zostanie, jak sadzicie?
+sprzet do podlaczenia i wejscia: kablowka , lapciak, moze jakies kino domowe docelowo,
+planuje podlaczenie do sieci, mam mozliwosc kabla ethernet ale wolalbym wifi
+zaciemnienie pokoju - slonca bezposrednio na tv nie uswiadczysz, raczej pol/pol, pokoj jasny, ale nie bralbym tego pktu jako wyznacznika
+budzet - do 3 tys

a teraz druga strona:
- 3D - tego nie chce
- zastanawiam sie czy lepiej czasem kupic jakies urzadzenie zewnetrzne, np /tylko przyklad/ hyundai mbox czy jednak brac wejscia usb, wifi wbudowane w tv?

no i jaki kwestia?
Plazma, LCD LED?
mentlik mentlik w glowie

ostatnio co czytam to nt audio w tv, czy warto "inwestowac" /o ile mozna w przypadku takiej kwoty mowic o czyms takim :lol: / w jakies lepszejsze - audiofilem nie jestem - ale calkiem plaski dzwiek moim zdaniem dyskwalifikuje sprzet.

ps. nie chce inwestowac w sprzet, ktory i tak uzywany jest od czasu do czasu, ale moj stary CRT zaczyna mowic "p... nie robie" :hmm: wiec wszystko obecne bedzie lepsze niz to co mam do tej pory.

Podziekowania wielkie!
od siebie postaram sie uaktualniac temat, moze komus pomoze w przyszlosci
 
Ostatnia edycja:

mikawajos

New member
Witam

Mam zaggwozdke-czytam i wgryzam sie w temat jak kret, i raczej przekonalem sie do plazmy, ale moze pomozecie-kazda uwaga,czy pozytywna czy negatywna, na pewno cos wniesie do przemyslen. ale oto krotkie dane na start:
+pokoj: 3x5 -na krotszej scianie oszklenie na calej dlugosci i prawie wysokosci. ot normalny blok ze swietlanych lat 70'tych :smile: z kazda sciana o innej wysokosci, ale jest :eek:k:
+miejsce TV - sciana 5 m., posrodku, stojace
+odlegl od TV - ok 2.2 m
+kat ogladania - na wprost - ewentualnie odchylenie do 30 st max
+preferowana wielkosc - wlasnie, to zagwozdka-poczatkowo chcialem 37', teraz sklaniam sie ku 42 i tak raczej zostanie, jak sadzicie?
+sprzet do podlaczenia i wejscia: kablowka , lapciak, moze jakies kino domowe docelowo,
+planuje podlaczenie do sieci, mam mozliwosc kabla ethernet ale wolalbym wifi
+zaciemnienie pokoju - slonca bezposrednio na tv nie uswiadczysz, raczej pol/pol, pokoj jasny, ale nie bralbym tego pktu jako wyznacznika
+budzet - do 3 tys

a teraz druga strona:
- 3D - tego nie chce
- zastanawiam sie czy lepiej czasem kupic jakies urzadzenie zewnetrzne, np /tylko przyklad/ hyundai mbox czy jednak brac wejscia usb, wifi wbudowane w tv?

no i jaki kwestia?
Plazma, LCD LED?
mentlik mentlik w glowie

ostatnio co czytam to nt audio w tv, czy warto "inwestowac" /o ile mozna w przypadku takiej kwoty mowic o czyms takim :lol: / w jakies lepszejsze - audiofilem nie jestem - ale calkiem plaski dzwiek moim zdaniem dyskwalifikuje sprzet.

ps. nie chce inwestowac w sprzet, ktory i tak uzywany jest od czasu do czasu, ale moj stary CRT zaczyna mowic "p... nie robie" :hmm: wiec wszystko obecne bedzie lepsze niz to co mam do tej pory.

Podziekowania wielkie!
od siebie postaram sie uaktualniac temat, moze komus pomoze w przyszlosci

a tak gwoli oficjalnosci:

odległość od ekranu ? 2
jak słońce świeci w pokoju ? bez wplywu na wybor, nie swieci na tv,
Jak duży jest pokój ? 16 m
jaki masz obecnie telewizor? CRT 22
jakie programy najczęściej oglądasz? wieczorem jakies filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? ze swiatlem
wolisz obraz ostry czy łagodny ? lagodny
matryca błyszcząca czy matowa? matowa
preferowana wielkość telewizora? 42
preferowana marka ? --
czego nie lubisz w telewizorach? wolnego przelaczania kanalow
jakie urządzenia będą podłączone ? laptop, tuner tv kabl
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 80 tv, 20 lapciak
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? wprost +-30st
czy ważne jest wifi ? malo
czy będziesz korzystać z widgetów ? YTube
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? niekoniecznie pl
ma mieć 3D ? NIE
ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
ma mieć tuner DVB-S ? nie
jakimi złączami ? usb, hdmi
jaki masz sygnał ? obecnie analog kabl, docelowo cyfr-i pod to bym bral
ile programów HD ? niewazne
ma stać czy wisieć ? stac
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na każdym forum znajdziesz grono zwolenników i przeciwników w/w technologii. Ja osobiście jestem za plazmą. Plazma ma lepszy obraz przy słabej jakości sygnale np kablówka analogowa, szeroki kąt widzenia, lepszą czerń. W rodzinie mają LCD i LED i obraz przy filmach jest teatralny, mówi się chyba na to "brazylijski serial". Na pewno są droższe tv pozbawione tej wady. W Full HD lepiej natomiast podoba mi się obraz z LCD, jest jakby jaśniejszy, bardziej kontrastowy, chociaż to pewnie zależy jak w sklepie są ustawione. Wiadomo że to co się słabiej sprzedaje podbija sie kolory i ustawia wszystko na full żeby ładniej się prezentował. Plazma również pobiera trochę więcej prądu i się bardziej grzeje. Ekran w LCD masz matowy więc jak słońce świeci będzie lepiej widać. U mnie na plaźmie też po południu świeci słońce ale mam rolety więc nie narzekam:) I do konsoli i gier to raczej LCD, LED bo nie wypalają się symbole jak długo by się grało.
 

digitalus

Banned
Witam
Trzy przyklady ,jeden z ceneo i dwa linki z forum
Do 3 tys zl mozna kupic przez internet dobry telewizor np g30. Bez ryzyka np za pobraniem, sprawdzic sprzet w obecnosci kuriera
Telewizor Panasonic TX-P42G30E - opinie, komentarze o produkcie
Jesli nie chcesz przeplacac i glownie ogladasz kanaly sd, napisales
ile programów HD ? niewazne . W tym przypadku doskonale sprawdzi sie np TX-P42CX3E. Na pewno lepszy od lcd i led-tv.
Przyklad , telewizor plazmowy o takiej samej rozdzielczosci czyli 1024x760. Lepszy od lcd
http://www.hdtv.com.pl/forum/533036-post342.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/64247-panasonic-c3.html
Wybralbym CX3 bo widzie dwa duze plusy, czyli dobra jakosc obrazu sd. Lepsza niz w lcd, LED-TV i jeszcze jeden duzy plus kasa zostanie w kieszeni:) to tez na pewno wazne
Jeszcze jeden, dobrze znany link
http://www.nextmag.pl/index.php/artykul/aid/976/t/telewizyjny-dylemat-jak-wybra-dobry-telewizor
 
Ostatnia edycja:

mikawajos

New member
fakt, racja - pomysl niezly.
I teraz wpada opcja-zakladalbym by omijac podlaczenie pod TV lapciaka i innych audio - zakupic tuner jakis HD ze spora iloscia wejsc usb/hdd itd itp., i do niego wifi/ethernet, wszelakie audio, mialby ktos jakis pomysl na to?

dzieki!

EDIT:

sklaniam sie ku nieco innemu rozwiazaniu:
proponowany Panas C3X + HDD player /jakis ferguson-tu brak wiedzy jeszcze
z pelna obsluga hdd, usb3 moze byc ciekawym rozwiazaniem jak sadzicie?
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

mikawajos

New member
ot prawie zdecydowany- Hi-media 600 /byc moze wersja B z usb.brando.com / + jakis HDD
teraz powrot do pytania o plazme. Prosilbym jeszcze raz o rade o jakas plazme z dobrym wyswietlaniem i wyjsciami audio

z gory dzieki!
 

don111

Banned
z 42' do 3k najlepsza opcja to 42G30, oczko wyżej z 42' jest GT30 lub VT20 ale tu już spora różnica w cenie
wszystkie Panasonic od G30 w górę mają 5 lat gwarancji
 

mikawajos

New member
ok przemowiliscie do mnie.
ale nie bylbym soba gdybym nie zapytal - zauwazylem ze to jest tv HD READY.
Jak to sie ma do tego co planuje - czyli zakupu tego odtwarzacza HDD Hi-media.
fakt, w najblizszej przyszlosci nie planuje "isc" w kanaly HD, ale .mkv nie powiem - ogladac czasem bede.
czy duza "strata" bedzie na jakosci wizji?

ps. taki maly update od żony :D - wkurzaja nas czasem te podniesienie poziomu glosu w reklamach - czy kazdy obecnie tv na rynku ma wbudowany system kontroli glosnosci AVC, czy raczej to tylko w wyzszych partiach?

dzieki!!
 

OSKI

New member
Dzis w moim g30 zauwazylem i wlaczylem funkcje automatycznej regulacji glosu :)
Wiec ten model to ma
W g30 mi wystarczy to co jest czyli czyta wszytkie avi i wieszkosc avc/mkv a roznica pomiedzy avi a mkv jest fajnie zauwazalna kiedy oryginalny rozmiar jest niemal tak duzy jak caly ekran a nie pol czy 1/3 :)
Do tegoo media serwer dzieki ktoremu odtworzysz filmy nie z dysku a bezposrednio z kompa i nie musisz przerzucac ciagle setek giga
Obraz na g30 - mi odpowiada i nie ma lipy uwazam ze to dobrze wydane pieniadze czyli 2800zl
Moze moja opinia na cos sie zda
 
Do góry