Yamaha YAS-203 czy Onkyo LS-B50 czy JBL Cinema SB400 - co wybrać ?

fastbit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja ostatecznie wybrałem Harmana SB26 bo dostałem dobrą cenę od kikiego. Ale co jest lepsze z mnoich rozważań to sam nie wiem bo musiałbym wszystkie odsłuchać w domu.
Mam za to teraz ładne logo na soundbarze :)
 

fastbit

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napewno działa. Jedynie co mnie denerwuje to używanie dwóch pilotów więc muszę tego od TV SAMSUNGA chyba zaprogramować.
No może jeszcze wkurzająca jest sprawa przenoszenia dźwięku z TV naziemnej bo jak się ma podpięty jeszcze dekoder SAT to trzeba się przełączać pomiędzy HDMI1 a HDMI TV. Czasem zdarza się również, że nie odłączy się dźwięk TV i trzeba ręcznie w menu przestawiać. Ale nie wiem czy to wina TV czy Harmana czy kabla HDMI z ARC.
Bas jest super ale sub uaktywnia się jak trochę podgłosimy.

Ogólnie lepsze wrażenie przy oglądaniu filmów czy słuchaniu kanałów muzycznych.

Co prawda to nie dział TV ale obraz na 55" jest o niebo lepszy jak puścimy go z cyfrowej naziemnej niż np. z tunera Polsatu "niby" jakości HD. :)
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam dlaczego nikt nie zwraca uwagi na dekodery dzwięku jakie wystepuja w sunbarach.Już byłem skłonny kupić harmana sb26 tylko sie okazuje że ma tylko dolby digital,a co z DTS? 90% filmów mkv jest właśnie w dts.Szukam dalej.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Niestety w moim tv nie ma dekodera DTS.SB 35 jakoś mnie nie przekonuje tym swoin super cienkim wyglądem.Jestem skłonny kupić Bose cinemate 130 wiem że drogi ale bose słynie z małych głośnikow.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
SB 35 gra w moim osobistym odczuciu bardzo przeciętnie.
Dla mnie wśród soundbarów w wyższej półki bezkonkurencyjny jest Focal Dimension, zwłaszcza że można najpierw kupić listwę, a potem dopiero suba (czyli odpowiednio 3500/1000zł).
W tańszych ~2500zł jest Philips 9100/B5 ze świetnym pomysłem z głośnikami odczepianymi, oraz bardzo równym brzmieniu, wręcz delikatnie ciepłym.
Potem ~1500zł jest SB400 JBL który w filmach powinien się bardzo dobrze sprawdzić, oraz Yamaha YSP1400, która po dobrym wysterowaniu w małym pomieszczeniu oferuje ciekawą opcję dźwięku przestrzennego, oraz w miarę muzykalne brzmienie - choć i tak warto by dokupić suba.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Niestety w moim tv nie ma dekodera DTS.SB 35 jakoś mnie nie przekonuje tym swoin super cienkim wyglądem.Jestem skłonny kupić Bose cinemate 130 wiem że drogi ale bose słynie z małych głośnikow.
To poco DTS skoro jak będziesz odtwarzał w TV to dalej go nie puści do soundbara.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
W tv nie ma dts ale myślałem o odtwarzaniu z zewnętrznego playera .Nie wiem czy sundbar da się tak podłączyć jak np amplituner .Z playera do sundbara i potem do tv .Chyba blackninja masz racje musze bardziej zagłębić temat sundbara.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dzięki blackninja za odpowiedzi.Karpaj ale dałeś z tym Focal Dimension trudno nie brać go pod uwagę chyba konkurencja nawet do bose,szkoda że tak mało informacji na jego temat.
 
Do góry