yamaha vs onkyo

darenfef

New member
Witam
Jestem zainteresowany niedrogim zakupem (około 2k) kina domowego 5.1
Zestaw amplituner ma mi służyć przede wszystkim do oglądania filmów 80% reszta to muzyka i ps3.
Nie bez znaczenia są opcje sieciowe i możliwość połaczenia z iphone.

mój wybór padł na Yamaha v675 ewentulanie Onkyo nr626 oraz głośniki Jamo s606

Moje pytanie czy wybór w miarę OK? Zaznaczam że nie jestem melomanem i raczej nie wychwycę wielu różnic w dźwiękach. Czy ewentualnie możecie polecić coś innego?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tak naprawdę to możesz dobrać ampli jaki Ci pasuje. Po prostu Przemek zasugerował Onkyo, bo Yamaha gra dość ostro, a i Jamo też potrafią zakłuć w uszy. Zaleca się dobieranie przeciwności, żeby później nie było jazgotu albo nie było ciepłej kluchy. Ampli Denona, Marantza czy HK też spokojnie możesz brać pod uwagę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja Ci powiem że mam zarąbisty sentyment do Yamahy. Kurcze, tyle lat i żadnej awarii.:) Yamahe dobrze zestawiać z dość ciepło grającymi kolumnami.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tez lubilem Yamahy te wczensiejsze nie pamietam symbolu ale tak chodzily ponad 10 tys.Kilka arzy odsluchiwalem ten model i bardzo mi sie podobal... zaluje ze obecne juz nie maja tego czegos i ze mocowo sa slabsze jak tamten model...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Lolek, ja w tamtych czasach to 10k widziałem jak samochód kupowałem:) Pierwszy zestaw mój to była Yamaha 430RDS + Koda AV 850. A dałem chyba wtedy za sprzęt używany ze 3k. Człowiek się nie znał i dał d...y. Ale sprzęt mi bezproblemowo bardzo długo służył.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Fajne foty:) Ja też miałem szpulowiec, ale nie pamiętam jaki ( musze wejść u ojca na strych). Też się nagrywało, ale mikrofonem. Taka technika....:grin:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A może Panowie oprócz "Naszych zestawów" damy nowy temat typu " Nasze stare zestawy"? Fajnie by było pooglądać zdjęcia starych sprzętów audio. Uważam że niektóre z nich to już przejdą do klasyki. Nowości wychodzą co rok, a stare sprzęty często zamiast tracić zyskują na wartości. Chętnie sam bym się dowiedział z foto które wzmaki warto kupić i za jaką cenę? Co należy do klasyki audio, a co jest jedynie starociem?
 

collider

New member
Bez reklam
A pamiętacie to :)
90c644b60d.jpeg


Nie mój, żeby nie było.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam
Jestem zainteresowany niedrogim zakupem (około 2k) kina domowego 5.1
Zestaw amplituner ma mi służyć przede wszystkim do oglądania filmów 80% reszta to muzyka i ps3.
Nie bez znaczenia są opcje sieciowe i możliwość połaczenia z iphone.

mój wybór padł na Yamaha v675 ewentulanie Onkyo nr626 oraz głośniki Jamo s606

Moje pytanie czy wybór w miarę OK? Zaznaczam że nie jestem melomanem i raczej nie wychwycę wielu różnic w dźwiękach. Czy ewentualnie możecie polecić coś innego?
Jak duże pomieszczenie?
 
Do góry