yamaha v371 + roth oli 30

wesolo22

New member
Witam,
mam pytanko jak sobie poradzi ten ampli z tymi głośnikami, a jeśli nie ten to który radzicie,
50%film/30%muzyka/20%PS3, przestrzeń do nagłośnienia to 12m^2.

Przy okazji znalazłem na forum info, że ten wzmacniacz ma 250W na zasilaczu ile mocy pozostanie na zakupiony w przyszłości centralny i sub, może tylne satelity.

Pozdrawiam
 

diuczysko

New member
Bez reklam
yamaha v371 nie grzeszy mocą, pamiętaj że 250 W na zasilaczu to nie suma mocy wzmacniacza, uwzględniając sprawność i to co weźmie elektronika, to na kolumny pozostanie pewnie z połowa tej mocy (do zasilenia końcówek). Moim zdaniem, jeżeli yamaha to minimum coś z 6-ką z przodu, zwłaszcza, że kolumny bardzo fajne, także szkoda tak oszczędzać na ampli. Jeżeli jednak nie będziesz w przyszłości robił z tego 5.0/5.1 to lepiej kupić po prostu dobry wzmacniacz stereo.
 

wesolo22

New member
czyli raczej mierzyć w v671, mogę prosić o info jaki ma zasilacz oraz czy będzie można ma tych ampli (371, 471, 671 mała liczba kodeków jest wymieniona na liście od yamahy)podłączyć n-kę i ps3 jako BDPlayer oraz maszynkę do gier i cieszyć się surroundem w przyszłości jak dokupię pozostałe głośniki
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Na pewno rozważ wspomnianą yamahę oraz onkyo 609, denona 1912 i ewentualnie h/k 260/265. Wszystkie ampli są w tej samej klasie. Yamaha 671 ma bodajże zasilacz 400 W i na pewno nie brakuje jest żadnych dekoderów, itp. Najlepiej po prostu odsłuchać w sklepie/salonie.
 

bumbum

New member
Słyszałem te Oli ale ze wzmacniaczem. Grają pięknie i bas pomimo maluskich głosników jest pokaźny. Z amplitunerem na pewno tak nie zagrają , ale polecam amplituner denon avr-3802 ,3803 lub inny z tej serii
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak dobrze poustawiasz amplituner ( ale nie jakiś najniższy model ) to i z tych Oli 30 wyciśnie co się tylko da

Onkyo 609 ma masę ustawień i o ile ktoś lubi słuchać w pure direct to też można , ale po załączeniu np tylko DynamicEq , dźwięk staje się kolosalnie dynamiczny ( czasami nawet za bardzo ) , a bas i wysokie nadal pozostają na "0"
 
Do góry