Yamaha rxv663 i priorytety zrodel audio

mik23

New member
Witam.

Ostatnio przez kilka dni musialem sie naglowic, co sie dzieje, ze dekoder Syfry+ nie chce mi wysylac dzwieku 5.1 przed gniazko Coaxial, a w poprzednim dekoderze chcial. W koncu wydumalem, ze to Yamaha stwarza problemy, bo priorytet zrodel audio wyglada tak HDMI>COAXIAL>OPTICAL. Da sie to zmienic przyciskiem audio z pilota, ale mnie intryguje czy nie ma opcji wymuszajacej na stale zmiane tych parametrow. W tej chwili co wlaczenie musze sie bawic, a dzwieku z HDMI raczej szybko uzywac nie bede. Fajnie by tez bylo, chociaz w to nie wierze, jakby dalo sie takie ustawienie powiazac z konkretnym "zestawem" (np DVD czy CD) a nie bylo domyslne dla calego dekodera jak teraz.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
W ustawieniach amplitunera masz możliwość przypisania konkretnego gniazdka do konkretnego wejścia.
menu->manual setup->input menu->(wejście od A do L)->I/O assignment
 

mik23

New member
owszem tylko

to niewiele ma wspolnego z problemem. Bo problemem jest to ze w obrebie jednego zestawu INPUT mam dwa mozliwe zrodla dzwieku HDMI i OPTICAL i niestety HDMI ma priorytet a ja bym wolal zeby COAXIAL mial w obrebie tego jednego inputa zawsze priorytet.
 

mik23

New member
No kurde myslisz ze jakbym mogl to bym tak nie zrobil ? Bez sensu. Pytanie dotyczy problemu, ktory chcesz zebym rozwiazal udajac ze go nie ma. Potrzebuje miec oba wlaczone i inny priorytet mozesz mi pomoc ?
 

pao

New member
Ustaw sobie parametr AUDIO na "COAXIAL", a potem wejdź do menu i wybierz: MANUAL SETUP -> 5 OPTION MENU -> D) INIT. CONFIG i ustaw AUDIO SELECT na "LAST".
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

mik23

New member
Dzieki.

Wydaje mi sie ze to bedzie rozwiazanie najblizsze temu czego szukam. Gorzej jak mi sie jakis sprzet po hdmi urodzi :)
 
Do góry