yamaha -rx467 i jamo - pytania

linerman

New member
Hej,

Ostatnio zaopatrzyłem się w amp - Yamahe rx-v467 i jamo 608 z subem s200.
Grzebię w opcjach i zastanawiam się nad jednym:tzw. extra bass. Czytając instrukcję rozumiem, że jak włączę to niskie tony będą szły nie tylko przez sub ale również przez kolumny frontowe. Jak myślicie włączyć to czy nie?
Druga sprawa to opcje dźwięku tzw. straight i direct. Słuchając zwykłego CD przez "Direct" grają mi tylko dwie kolumny prawa i lewa (bez suba). Jak włączę "Straight" to gra prawa, lewa oraz sub ale dźwięk nie brzmi naturalnie - jest jakby przytłumiony. Czy tak ma być czy też jest opcja aby zmusić direct to puszczania basów także przez sub ale bez dodawania efektów DSP.
Trzecie ostatnie pytanie to tzw. mikrofon testowy Yamahy do ustawiania głośników. Uruchomiłem to ustrojstwo ale na końcu dostałem "ostrzeżenie" że kolumna prawa i lewa ma źle podłączoną fazę (czyli zamienione plusy i minusy). Oczywiście to nieprawda, bo sprawdzałem kilka razy i kolumny do ampa są podłączone prawidłowo. Chyba nie muszę się martwić tym ostrzeżeniem?

Pozdrawiam
 

kwasior21

New member
Odnosnie bledu "Warning1" Mam to samo, jak zamienie fazy to test przechodzi pomyslnie, ale wtedy nie wiem czy powinienem tak to zostawic czy to blad softu, a moze w kolumnach ludki zle podlaczyly kabelki?
Tez mnie to ciekawi, moze wypowiedza sie posiadacze tego badz podobnego zestawu czy zostawiaja blad, czy podpinaja odwrotnie fazy.
Na Twoim miejscu wyciszylbym bas w kolumnach a puscil tylko z suba>Bedzie bardziej realnie.TV oraz muzy slucham na Straight Enhancer. dla mnie gra najlepiej.Jak wlacze direct to jest porazka, POnoc to tryb bezstratny,a le wycisza mi bardzo kolumny, nie da sie sluchac utworow, gra to bardzo zle.

Pozdro.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Z tym ostrzeżeniem to faktycznie dziwne - ale raczej bym nie odwracał kabelków. Co do trybu Direct jest to skrócenie ścieżki audio (omija DSP) i puszcza naturalny dźwięk (oczywiście, jeżeli chodzi o Direct w amplitunerach Kina Domowego i to niestety z tych tańszych to raczej słabo wypada) Wtedy sub nie gra - inaczej nie byłoby to Direct - prawdziwe stereo to 2.0 a nie 2.1. Uruchamiając np. Straight włączasz procesory DSP i możesz puścić dźwięk z podbiciami np. bass i treble i wypuścić sygnał na sub. Co do Suba to w kinie jak najbardziej niech gra. Jeżeli masz dobre głośniki przednie i bass jest ok to do stereo nie korzystaj z niego. Oczywiście to jest teoria :) - bo jak Ci się podoba dźwięk z subem i z jakimś programem DSP to słuchaj - w końcu sprzęt kupiłeś dla siebie i słuchaj tak jak Ci się podoba :)
 

kwasior21

New member
No chyba , ze odwrocimy fazy, puscimy Payo, przeskanuje, zatwierdzimy a pozniej wrocimy do ustawien ++ i --. Ale chyba to wszystko nie ma sensu.Byc moze yamaha wypusci jakis firmware poprawiajacy blad ...

Pozdro.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Firmware nowy jest na stronie Yamahy - ale z tego co wiem to jest tam coś dodane z obsługą 3D.
 

linerman

New member
Potestowałem trochę tryb Direct i Straight i jak dla mnie tylko naturalny dźwięk (czyli Direct) jest najlepszy. Co z tego, że Straight włączą mi suba jak siada cała dynamika dźwięku. Muzyka w tym trybie brzmi jakby była skompresowana.
A kabelków z fazą już nie zmieniałem, zostawiłem tak jak są pomimo błędu (choć akurat ustawienia wybrane przez payo mimo błędu można zastosować).
Pozostaje tylko kwestia opcji Extra Bassu. Czy włączać to i puszczać basy przez kolumny i suba czy też bas zostawić tylko dla subwoofera
 

zbigmax

New member
jak uruchomić subwofer ?

Witam. Mam taki problem, że kupiłem rx-v467, kolumny 5.0 Jamo S608, oraz SUB 210 Jamo. Sub nie chce nawet drgnąć mimo włączonego w amplitunerze, pokazuje również na wyświetlaczu, zmiana faz nie pomaga, a reszta gra jak dla mnie super. Co robić ?:?::?:
 
Do góry