Yamaha RX-V863 wymiana na Advantage

neokrk

New member
Witam, powoli przymierzam sie do wymiany mojego amplitunera ktorym aktualnie jest RXV863 - troche leciwy juz ma ladnych pare lat - gra on w tym momencie w otwartym salonie (30-35 m2) na hall i kuchnie. Kolumny jakie w tym momencie mam to jest B&W 603S3 centralny LCR 60 a surroundy to sa wbudowane w sciane Monitor Audio (nie pamietam modelu).
Generlanie aktulanie zestaw gra dosyc dobrze ale nie zadowalajaco szczegolnie jesli idzie o stereo.

Mam juz swoje typy i zastanawiam sie czy ktos mial juz z nimi do czynienia - chcialbym pozostac przy Yamaha i stad celuje albo w RX-A3030 na ktorego mozna dostac fajna cene obecnie, lub RX-A3040
najnowszy model? Czy ktos ma doswiadczenia z tymi modelami? Czy warto doplacac ponad 2K PLN do najnowszego modelu?

A moze poprostu powinienem kupic nizszy model RX-A2040 lub A1040 i do tego dobry wzmacniacz podpiety pod pre-out?

Generlanie jesli idzie o budget to to celuje w okolice 8-9K PLN bo tyle kosztuje A3040.

Bede wdzieczny za opinie i porady - zalezy mi na jeszcze lepszym dzwiekiem w kinie domowym i w dobrym stereo - ale chcialbym uniknac duzej ilosci "klockow" i dlatego zastanawiam sie nad tymi aplitunerami 3030 lub 3040 jako ze byc moze dadza one mi wystraczajace stereo a przy okazji pare nowosci ktore rowniez mi sa potrzebne.

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wyższa Yamaha zagra na pewno lepiej ale pomyśl tez o CA, a tu muzyka gra pierwsze skrzypce, reszta prosta jak drut w porównaniu z DSP Yamahy.
 

neokrk

New member
dziekuje za sugestie odnosnie CA ale wlasnie bardzo mi zalezy dodatkowych funkcjach glownie zwiazanych ze sterowaniem przez siec aplitunerem wiec CA odpada. Glownie chodzi mi o to ze
mam druga strefe z glosnikami na tarasie i z wygody potrzebuje miec mozliwosc wlaczania, wylaczania
tej strefy przez telefon/tablet (iphone, ipad) - yahama to ma. Fakt ze DSP to rzadko uzywam wiec nie jest tak istotne.

Z tego co widze to Arcam tez ma podobne mozliwosci - jedyne modele ktore by wchodzily w rachube
to AVR380 lub AVR450 (chociaz ten jest troche poza moim budgetem) - i wyglada ze co jest fajne i przyszlosciowe to maja DAB/DAB+ - musze troche poczytac w takim razie ...

A jak jest z awaryjnoscia Arcam'a? Kiedys czytalem o roznych problemach z oprogramowaniem ktore sprawialy wiele klopotow
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli nie zraża cię marka Denon, to mógłbyś do odsłuchów dorzucić 4520 lub nowy X5200, a co do Yamahy to widzę, że teraz 3030 można dostać za 5k z kawałkiem, więc zostaje też kasa na porządny wzmacniacz stereo...
 

pdodu28

New member
Ja wcześniej miałem te same kolumny do RX-771. Później przesiadka na RX-A2020 i różnica była duża. Jakiś czas temu zmieniłem również kolumny na B&W CM9 i dopiero osiągnąłem to co chciałem.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja nadal śmigam na 771 i jak na razie nie wymieniam. Chyba że bym miał luźna gotówkę, tylko wtedy chyba bym wolał zainwestować w porządnym wzmak stereo a do kina 771 styknie:)
 

neokrk

New member
dziekuje wszystkim za odpowiedzi i sugestie - po przemysleniu jednak zostane z Yamaha. Natomiast wciaz nie zdecydowalem sie na wybor konkretnego modelu bo zaweze liste do 3030, 3040 lub 2040.
Generlanie sklaniam sie wlasnie do 3030 - bo mozna go dostac za 6K PLN, a z drugiej strony nie wiem czy warto doplacac do 3040 w sumie ponad 2K PLN.
2040 znowu jest w podobnej cenie jak 3030 czyli 6K PLN.

Za 3030 przemawia przede wszystkim fakt ze to jest topowy model z zeszlego roku i bardziej chodzi mi o sekcje wzmaczniacza. Nie ma moze nowych rzeczy ktore 3040 ma, ale :
1) Wi-fi nie potrzebuje
2) Dolby Atmos rowniez - tak czy inaczej bedzie to gralo w systemie 5.1 i tego nie zmienie bo nie widze potrzeby :)
3) YPAO Angle/Volume - nie wydaja mi sie krytyczne i istotne mysle ze sobie poradze bez nich :)

Na plus 3030 przemawia rowniez jednak lepszy pilot niz w 3040 niestety to chyba jest krok w tyl jelsi idzie o Yamahe. No i oczywiscie cena.

Jedna z rzeczy ktore mnie nurtuje a co jest dla mnie bardzo wazne do aplikacja na iphone/ipad z ktora bawilem sie w trybie demo dziala naprawde super i ma dokladnie taka funkcjonalnosc jakiej potrzebuje do sterowania
zdalnie strefami etc.
I teraz pytanie czy ona dziala dokladnie tak samo z 2030/3030 - czy tylko 3040, 2040 - czy ktos moze potwierdzic? Bylbym wdzieczny za informacje

pozdrawiam
 

werf

Active member
Bez reklam
Używałem kiedyś przed długi czas modeli 3 Yamahy nie jest to zły sprzęt ale jeśli chcesz posłuchać więcej muzyki
To odsłuchaj jednak Arcama dobrze zagra z B&W
Fajnym mocnym sprzętem jest też Pioneer 8X ale nie do końca wiem jak się zachowa z twoimi głośnikami

Co do Yamahy nigdy nie miałem z nią problemów z Arcamem może być różnie kapryśny sprzęt

Aplikacja Yamahy i Pionka to nr 1
 

neokrk

New member
Witam, jeszcze raz - po przeanalizowaniu i przemysleniu wszystkiego - zdecydowalem sie jednak na Yamahe RX-A3030.
Narazie robi sie szafka RTV :), bo niestety ta ktora mam obecnie jest za waska :(. Powinna byc za pare tygodni wiec musze sie uzbroic w cierpliwosc jeszcze ...

Pozdrawiam
 

neokrk

New member
tak, zeby moze juz zakonczyc moj watek - ostatecznie glownie z powodu "slabej" dostepnosci RX-A3030 zdecydowalem sie na RX-A3040. Mam go od zeszlego tygodnia i oczywiscie wciaz nie wszystko poustawiane i skalibrowane ale generalnie roznica jest kolosalna w porownaniu do 863. Dzwiek w filmach jest rewelacyjny, w muzyce na czym mi najbardziej zalezalo jest naprawde dobrze (albo inaczej ... wystarczajaco dla mnie dobrze) ... przynajmniej na razie :)
Funkcjonalnosc super - pilot to jest porazaka sam nie wiem jak w sprzecie za takie pieniadze moga dawac cos takiego :( napewno byl duzo lepszy w 3030. Na szczescie jest super aplikacja na ipad/iphone.
Jak narazie to nie moge dojsc do ladu i skladu ze sterowaniem przez HDMI i podpiecie tego odpowiednio zeby wszystko dobrze dzialalo - no i jest maly problem z szybkoscia przelaczania miedzy wejsciami - dziala to bardzo wolno ...

@Pdodu28 - przepraszam bardzo ze nie zadzownilem jeszcze ale naprawde ostatnio mam bardzo intensywny czas i napewno bedze chcial porozmawiac z Toba o B&W CM.

pozdrawiam
 
Do góry