Yamaha rx-v861

carl

New member
Od kilku dobrch lat jestem posiadaczem ampilunera Yamaha RX-V730RDS.
Niestety, jakiś czas temu amplituner zaniemógł i postanowiłem kupić coś nowego.
Jako, że jestem bardzo zadowlony z dotychczasowej Yamahy wybór padł na RX-V861 i w związku z tym mam prośbę o Wasze opinie odnośnie tego właśnie amplitunera.

Pokój 25m^2
Głośniki: koda 702v2 SW1000v2
Przeznaczenie: w zasadzie wszystko (muzyka, gry, filmy)
 

dziper

New member
fajny. skaler do hdmi a nie tak jak reszta yamach z mniejszymi numerkami tylko do component. też się przymierzam szkoda tylko że wysokość 17cm wysoka niewchodzi mi do komody
 

carl

New member
Czy orientuje się ktoś, gdzie mógłbym dostać ten amplituner (ewentualnie 863) w Poznaniu? Koniecznie w czarnym kolorze no i w dobrej cenie.
Może to być także jakiś zaufany sklep, który ofeuje sprzedaż wysyłkową
 

carl

New member
Jeżeli cena 1899 dotyczyła czarnego koloru, to się zgodzę.

Tytanową rx-v861 można teraz dostać nawet za 1500.

Mam jeszcze dwa pytania do użytkowników amplitunerów Yamaha z wjeściami HDMI, a mianowicie:

1) zakładam, że do pierwszego wejścia hdmi podłączę np. xboxa, a do drugiego np. komputer i teraz czy będę mógł na wyjściu uzyskać obraz z konsoli, a dźwięk z komputera? Czy działa to tak, że zarówno dźwięk jak i obraz z HDMI są 'nierozłączne'?

2) zakładam, że do pierwszego wejścia hdmi podłączę np. xboxa, a komputer pójdzie przez coax jako inne źródło i znowu, czy będę mógł na wyjściu uzyskać obraz z konsoli, a dźwięk z komputera? Czy działa to tak, że wejścia audio i wideo 'nierozłączne'?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

carl

New member
Poczytałem trochę o różnicach między rx-v663 a rx-v883 i mam kolejne pytanie odnośnie upscalingu w 883. Czy 'upscalować' można tylko sygnały, które nie są doprowadzone za pomocą hdmi? (lub też prościej czy można podbijać rozdzielczość sygnału zapodanego za pomocą hdmi?)

Z góry przepraszam za kolejnego podwójnego posta ale za nigdzie nie widzę przycisku edytuj.
 

Tonio

New member
Yamaha

Witam!!!Yamaszke zakupiłem i to czarną za 1700zł ze sklepu int w sierpniu.Co do upskalingu,to nic nie moge poradzic bo starałem sie by sygnał HDMI nie przechodził przez Amplituner.DVD Yamaha s-1700 posiada swój skaler i to bardzo dobry to i sygnał poszedł od razu na plazme.Zmienie zdanie kiedy będzie już Blu-ray ,wtedy trza sie będzie podpiąć.Co do maszyny jest rewelacyjna,pokoik ma 45 metrów i bez problemów wpółpracuje z zestawem 8 kanałowym.B&W 602,przód i tył centralny B&W LC60 Na suficie malenkie monitory Audio-pro jako tzw.boki i sub.SUB-ZON Audio-pro.Yamaha pokazuje co potrafi kiedy da sie jej dobrą płyte np.Władca Pierścieni nagraną w DTS 6.1.Ciesze sie że dałem sie namówić przez sklep na 861 a nie 661 różnica jest duża.Nowe 863 mają tylko dekodery TrueHD wiec jesli komus to nie robi róznicy warto kupić ten starszy .Pozdrawiam!!!:eek:k:
 
Do góry