Yamaha rx-v771 i głośniki

andzia_02

New member
Witam
niestety przyszedł czas na nowe głośniki. Na chwilę obecną planuje zakup zestawu 2.1 (np. ES30 i ES25C) a w przyszlości, powiedzmy za rok, przeniesienia ES30 na tyl i dokupienie czegos podłogowego. Celowo podaje tutaj symbole bo: szukam czegos w tym rozmiarze, brak u mnie słuchu absolutnego, wszystko do pokoju ok 35-40m, kwota na te 3 głośniki 1500-2000pln. Jako SUB bedzie uzywany mój obecny JBL SUB125, stary ale jeszcze działa. Proszę o propozycje inne a może potwierdzajace, nie mam żadnych preferencji

Pozdrawiam
 

lulu

New member
Witam, dlugo masz tą Yamahę? Jestes z niej zadowolona? Porównywałaś ją z czyms innym? Pytam bo też noszę sie z zamiarem jej zakupu. Z jakimi głosnikami obecnie gra?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
no ja czekan na kuriera co mi przywiezie tą Yamaszke a głosnki do niej to MA MR6 MR2 i MRC jakoś na dniach powinien być ten zestaw to bede wstanie cos powiedzieć
 

lulu

New member
Moj wybór tez padł na MA MR6 i jestem strasznie ciekaw jak to gra z Yamahą. Niestety nie mam mozliwości odsłuchu. Odsłuchiwałem tylko z HK AVR360 i było lepiej niz z Onkyo709. Generalnie z Harmanem było elegancko tylko ta Yamaha jest nowsza i lepiej wyposażona. FFooXX5 napisz jak ten zestaw spisuje sie w stereo i z jaką muzyką.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
spoko jak tylko dojdzie podłącze i ogarnę to napisze co nieco wiadomo głośniki będą nie wygrzane więc to nie będzie 100% możliwości, Blackninja mi polecił nie miał nic przeciwko to czyli będzie dobrze sam mi polecił MA do tego ampli i dał dobrą cenę
 

andzia_02

New member
Ja niestety nie potrafię powiedzieć ja kto działa bo w chwili obecnej głośniki "padły" a 771 mam od soboty. Te MA MR6 są fajne jednak mi zależy na czymś mniejszym max 50cm wysokości, wieksze dopiero w przyszłości, wiec jeszcze raz co polecacie?
 

jimmixxx

New member
Ja bym brał Monitor Audio MR2 a później fronty MR6 grają naprawdę dobrze. Lepiej od Dali Concept 6 o ile to moze byc jakims wyznacznikiem. Ewentualnie Magnat ma fajne kolumny podstawkowe:)
 

lulu

New member
andzia_02 I co kupiłaś do Swojej Yamaszki?

FFooXX5 podziel się z nami Swoim wrazeniami z połączenia Yamahy 771 i MA MR6
 

andzia_02

New member
witam

po ciezkim namysle i odsluchach podlo na Monitor Audio BX6 i centralny, a BX2 jako tyły będą w przyszłości. troche inaczej niz planowalem, mialo byc najpierw male potem wieksze ale ... Jeszcze nie dotarly bo na stanie brak bylo koloru czarnego, beda na poniedzialek. Ciekawe co sadzicie o takim wyborze. A przy okazji sluchalem rowniez Dali Concept 6.0, tansze i gdyby nie ich wyglad (żona) chyba by padło na nie wg. mnie przyjemne w odsłuchu

Pozdrawiam
 

lulu

New member
moim zdaniem bardzo dobry wybór. A odsłuchiwałes ich własnie na tej Yamaszce? Słuchałem Dali z Harmanem AVR360 bo też brałem je pod uwagę i nie przypadły mi do gustu. Tzn pewnie kwestia muzyki jakiej się słucha, ale z MA MR6 było zdecydowanie lepiej. Ale to subiektywne odczucia:)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
od środy jestem posiadaczem 771 i zestawu MR6. podłączone tak prowizorycznie na szybko byle było bo nie mogłem się doczekać jak to gra. Powiem tak jak dla mnie to kosmos, po włączeniu było dziwnie ale z chwili na chwile coraz lepiej widocznie musiały się trochę rozgrzać, kino to poezja a mam na razie tylko fronty podpięte hehe, na razie nie moge zbytni nic więcej powiedzieć. Aha i nic nie kalibrowałem nic nie ustawiałem tylko podpiąłem pena z muzyką i odtwarzacz multimedialny tak by tylko sprawdzić. Na pewno po kalibracji dobrym ustawieniu kolumn i podpięciu wszystkich bedzie jeszcze znacznie lepiej
 

frytek

New member
hmm sorry za odgrzebanie ale gdzie mogę te ustawienia znaleźć? też mam ten ampli i nie miałem pojęcia, że ampli odcina poniżej 100hz
 
Do góry