Yamaha RX-V767 + Magnat Quantum 600 (5.0)

pkozan

New member
Witam,

zbieram się do kupienia następującego zestawu:
- amplituner: Yamaha RX-V767
- fronty: Magnat Quantum 605
- tył: Magnat Quantum 603
- środek: Magnat Quantum Center 613

Co do ampli, to raczej nie chciałbym go zmieniać ze względu na 2 wyjścia (planuje projektor) - chyba, że dostępny jest inny model z taką opcją w podobnej cenie.

Rozmiary pokoju: 20m2
Film/PS3/Muzyka - po równo.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 

mario1969

New member
A jakiej pomocy oczekujesz?
Jeśli chcesz potwierdzenia wyboru to wg mnie:
- jest to dobre zestawienie,
- możesz mieć problem z serią,
- jak lubisz mocne efekty subsoniczne to do kina i PS3 mocny sub wskazany,
- ważne że ampek ma wyjście pre=out, w przypadku gdybyś chciał rozbudować sekcję front-stereo o końcówkę lub porządny wzmacniacz,
- choć g... prawda o wydajności ampli- papier przyjmie wszystko dotyczy również innych firm- to na twoje pomieszczenie wystarczy ze sporą nadwyżką.
 

pkozan

New member
Znalazłem dwa komplety 5.0 serii 600 wiśnia w Łodzi po niezłej (tak mi się wydaje cenie).
Czy zna ktoś różnice między serią 600 a 650 - oprócz cenowej :)?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Różnice: zaokraglone skrzynki i tweetery z serii 700. Woofery te same tylko chyba o cal większe. Zwrotnice te same.
Jak masz dobra cenę za komplet to bierz w ciemno! Ja tez kupiłem taki zapomniany komplet kiedy już ich oficjalnie nie było za 55% ceny! WARTO!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkozan

New member
Mam jeszcze jedno pytanko do Vaderusa. Mam zamiar również słuchać muzyki na tym sprzęcie. Jak ma się sprawa ze słuchaniem rocka (w każdej postaci od lekkiego do ciężkiego)?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Powinieneś mieć kupę radochy. Ja co prawda słucham głownie trance ale zdarza mi się tez i hardcore. Oprócz ladniutkiego i mrocznego basu i naprawde nisko schodzacego (ale bez chaotycznego bum bum) będziesz tez miał jasniutka gore i niesamowita przestrzeń, szczególnie z nagrań koncertowych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pkozan

New member
Pewnie to bardzo banalne pytanie, ale: w przypadku słuchania muzyki gra wszystko czy tylko fronty? Czy amplituner jest inteligentny i sam to potrafi rozpoznać (nie ważne czy film czy muzyka)? Czy może amplituner posiada jakiś "przełącznik" pozwalający na zrobienie stereo albo 5.0.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A nawet konkretnie u Yamahy "z automatu" stereo jest stereo na 2 glosniczki, a multichannel jest multi. Oczywiście masz dalej tryby DSP do robienia 5.1 ze stereo i rożne inne cuda - do wyboru do koloru zabawa pilotem :)
 

pirez

New member
chciałbym się dołączyć. planuje zakup takiego samego ampli - yamaha rx-v 767 , przede wszystkim ze względu na ilość wyjść hdmi. Czy mógłby mi ktoś zaproponować zestaw głośników 5.1 do 1000zł ? ewentualnie mam do dyspozycji 2x maestro II 60 ale nie wiem czy to coś zmieni.
 
Do góry