Yamaha rx-v681 czy rx-781 ?

szolim36

New member
Witam serdecznie. Chciałem się zapytać jakie są większe różnice między tymi dwoma modelami ? Większa troszkę moc, dodatkowe pokrętło i dodatkowe hdmi o ile się nie mylę. Natomiast różnica w cenie jest duża v681 za 2100zł, a v781 za 3100zł.
Nastawiony jestem na v781, ale jeśli nie warto dopłacać to zejdę o model niżęj. Dlaczego myślę o firmie Yamaha? Dlatego, że wcześniej miałem Yamaha rx-v465 i przypadła mi do gustu, a gośniki mam jeszcze JAMO C407 ( w planach wymiana w późniejszym terminie tj. frontów).
Kino 60%, a muzyka 40%
 

mors111

Active member
Bez reklam
swojego czasu łączenie Yamahy z Jamo nie było zalecane , Glośniki graja ostro , Yamaha też , ale skoro Tobie takie połączenie przypadło to czemu nie

jeśli kasa pozwala to zawsze warto kupić wyższy model , ponoć 7.. gra już lepiej w stereo i tu mógł byś poczuć większą różnicę ( na pewno mocno odczuwalną do tego co masz
 

szolim36

New member
Takie połączenie zalecił mi ekspert w 2011r., ale jak już pisałem fronty wymienię na KLIPSCH Reference R-26F lub Monitor Audio Silver 6 :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jeśli zamierzasz zmienić na R-26F to lepiej je odsłuchać i porównać do RP-260F - to inna bajka.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dźwiękowo oba ampli zagrają identycznie, różni je tylko moc i obudowa.
Ja bym brał 681, a kiedyś w przyszłości zmienił na serię Aventage, wyższe czterocyfrowe modele już znacząco podnoszą jakość dźwięku.
A na kolumnach które masz różnicy nie usłyszysz. Więc po co przepłacać?
 

popej

New member
781 ma lepszy system pomiaru akustyki, tzn. oferuje możliwość pomiaru wielopunktowego i optymalizację dźwięku dla szerszej strefy odsłuchu. Ponadto ma więcej złączy z tyłu - 2 wyjścia HDMI i pre-out. Poza tym, to różnice chyba są już tylko estetyczne, IMHO 781 wygląda dużo lepiej ;)
 

szolim36

New member
Rx-v683 jest faktycznie nowszym modelem i na nim się skupie. Numerki wprowadziły mnie w błąd. Sądziłem, że v781 jest nowszy.
Mam jeszcze jedno pytanie czy rx-v683 ma wyjście pre-out ?(w przyszłości chciałbym podłączyć wzmacniacz stereo)
 

arturjohnny

New member
Rx-v683 jest faktycznie nowszym modelem i na nim się skupie. Numerki wprowadziły mnie w błąd. Sądziłem, że v781 jest nowszy.
Mam jeszcze jedno pytanie czy rx-v683 ma wyjście pre-out ?(w przyszłości chciałbym podłączyć wzmacniacz stereo)

Musisz zlapac cos z aventage by miec preouty.
 

RAF1977

Banned
Dokładnie, pre-out są w linii 7.
781 jest starsza ale wyższy model niz 683.
Jak dobrze pamiętam, to 781 ma już atmos. Wiec 100% wybrał bym 781.
 

fkluma

New member
Na początku chciałbym wszystkich przywitać jako że jest to mój pierwszy post i jestem nowym uczestnikiem tego forum.

Odswieżę trochę temat bo mam też dylemat czy kupić rx v781 który już nie jest
produkowany ( ale cena atrakcyjna)czy szukać nowszego ( ale tu cena wyższa).Zalezy mi na wyjściu Pre-out na fronty bo w przyszłości chce dokupić wzmacniacz.. Może ktos miał tą mozliwośc i porownywał modele rx-v i rx-a.. Jeszcze jedno pytanie czy Yamacha dobrze zagra z Dali Zensor7.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie powinno być źle choć ja słuchałem Zensorow z Onkyo i Denonem i na + dla Onkyo.
W przyszłości jak dokupisz wzmacniacz będzie jeszcze lepiej.
 
Do góry