Yamaha RX-V671 czy Onkyo TX-NR509?

nielot

Member
Odkopię bo już się zbieram do zakupu 609 ale wpadła mi też ta Yamaszka w oko.
Ma to grać z Celestionami F28 + sub S80 + JBL E20 jako tyły. Zależy mi na HDMI 1.4 a nie jestem pewien czy Yamaha to ma.

Jakaś rada w ostatniej chwili ? Zostać przy 609 czy brać Y ?
 

querk1

New member
Pytanie do uzytkowników. Po podłączeniu wszystkiego tzn ampli do kolumn robiliście ta autokalibracje? Jak włącze muzykę z nosnika USB to gra fajnie i głośno natomiast radio i np dźwięk z dekodera podłaczonego do ampli kablem optycznym a do telewizora hdmi gra zdecydowanie ciszej w porównaniu z USB. Dlaczego tak jest? Czytałem instrukcję ale jest niezbyt zrozumiałym językiem napisane. Może jest tak, że jak chce dźwięk słyszeć z kabla optycznego to trzeba go wyłączyć gdzieś w ustawieniach żeby nie szedł przez hdmi? Pomóżcie proszę
 

ndo

New member
jestt am taka funkcja nie pamietam hmmm volume level czy coś co usatwia wszystkie zrodla do tego samego poziomu glosnosci. fcuk nie pamietam!!
 

sfinks06

New member
Odkopię bo już się zbieram do zakupu 609 ale wpadła mi też ta Yamaszka w oko.
Ma to grać z Celestionami F28 + sub S80 + JBL E20 jako tyły. Zależy mi na HDMI 1.4 a nie jestem pewien czy Yamaha to ma.

Jakaś rada w ostatniej chwili ? Zostać przy 609 czy brać Y ?
nielot, co wybrałeś? Mam podobny dylemat i nie mogę się zdecydować.
 

nielot

Member
Onkyo :). Glownie dlatego ze onkyo jest bardziej miekkie w brzmieniu. Mam Celestiony ktore nie maja zbyt duzo srodka i Onkyo sie z nimi lepiej zgrywa.
 

sfinks06

New member
Grało to będzie z Cantonami GLE 470.2. W zasadzie byłem już zdecydowany na Onkyo TX-NR 609, ale naczytałem oraz nasłuchałem się sporo mało pochlebnych opinii o tym Oknyo i stąd mój dylemat. Także na ten moment waham się pomiędzy Onkyo TX-NR579 (ponoć starsze modele lepiej grały), a Yamahą RX-V667. Jakieś wskazówki?
 

sfinks06

New member
Patrzyłem na tą moc, ale nie znając się na tym nie wiem czy mogę porównać wartości które znalazłem. Z tego co widziałem to Yamaha 667 w przypadku 7 kanałów dysponuje mocą 90W / kanał. Natomiast Onkyo na stronie podaje wartość 130W (W/kanał/6 Ω,1 kanał wysterowany,IEC). Jak mam to rozumieć?
 

gonz

New member
Do użytkowników. Bardzo zależy mi na odtwarzaniu flac'ów z dysku twardego USB. Czy ktoś próbował podłączyć i z jakim skutkiem?
 
Do góry