Yamaha RX-V663 czy Denon 1909??

Tom1055

New member
Planuje zakup amplitunera i mam dylemat pomiędzy tymi amplitunerami.
Chciałbym dołożyć do tego zestawu głośniki: Yamahy NS-8900 cały komplet lub Jamo 506/606. Co będzie lepiej funkcjonowało??

Z góry dzięki.
 

supczinskib

New member
Tom1055 napisał:
Co będzie lepiej funkcjonowało??
Nie wiem, ktory zagra lepiej, ale AVR-1909 cenowo blizej do RX-V863 niz do RX-V663, wiec moze lepiej porownywac te modele.

Najnizsze znalezione ceny:
Denon AVR-1909 - 2000 PLN
Yamaha RX-V663 - 1450 PLN
Yamaha RX-V863 - 2250 PLN
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
ceny najnizsze w przegldarkach cenowych ale tak naprawde po wejsciu na stronew okazuje sie ze ten co niby yamaha 663 1450 to kosztuje 1599
poza tym w wielu sklepach jest ich brak



supczinskib napisał:
Nie wiem, ktory zagra lepiej, ale AVR-1909 cenowo blizej do RX-V863 niz do RX-V663, wiec moze lepiej porownywac te modele.

Najnizsze znalezione ceny:
Denon AVR-1909 - 2000 PLN
Yamaha RX-V663 - 1450 PLN
Yamaha RX-V863 - 2250 PLN
 

supczinskib

New member
mare37 napisał:
poza tym w wielu sklepach jest ich brak
W MANIA24 (ponad 2000 komentarzy, 5 gwiazdek) w tej chwili RX-V663 kosztuje dokladnia 1450 PLN, ale przeciez tutaj nie chodzi o ceny tylko o roznice miedzy nimi.
 
Ostatnia edycja:

zbyszko74

New member
Sam użytkuję RX-V663 + JAMO S606HC3 i jest wyśmienicie - całość pracuje na około 25 m2. Tak więc taki zestaw polecam. A o ceny to zapytaj Blackninja coś ciekawego zapewne zaproponuje :).

Pozdrawiam :)
 

spowiednik

New member
Wchodzenie w marki typu Denon ma sens od modeli 28xx wzwyż. Jak masz niepotrzebne 3-4kpln to można cos wybierać z Denona lub HK. Miałem podobny dylemat, jak obnizyli ceny poprzednich modeli (1908), a byłem własnie na etapie wyboru - ostatecznie padło na rxv-663. Stosunek mozliwości/cena wydał mi się najkorzystniejszy, tym bardziej, że nie zamierzam zmieniać sprzętu przez najbliższych kilka lat, po to, żeby uzyskać funkcjonalności, z których bym zrezygnował wybierając inny model.
 

Tom1055

New member
spowiednik napisał:
Wchodzenie w marki typu Denon ma sens od modeli 28xx wzwyż. Jak masz niepotrzebne 3-4kpln to można cos wybierać z Denona lub HK. Miałem podobny dylemat, jak obnizyli ceny poprzednich modeli (1908), a byłem własnie na etapie wyboru - ostatecznie padło na rxv-663. Stosunek mozliwości/cena wydał mi się najkorzystniejszy, tym bardziej, że nie zamierzam zmieniać sprzętu przez najbliższych kilka lat, po to, żeby uzyskać funkcjonalności, z których bym zrezygnował wybierając inny model.

Jakie masz głośniki do 663?? Zastanawiam się nad kompletem NS - 8900 ale niektórzy odradzają Yamahe lub jamo s 606 hcs3. Problem jest również w tym ze nie wszystkiego da się odsłuchać... [SIZE=+2][/SIZE]
 

spowiednik

New member
w tej chwili mam 2 sztuki denona i jadę w stereo (nie wiem co to za model bo nie ma tabliczki, dostałem od kumpla, który w akademiku przy wódce obiecał, że mi odda jak kupi sobie nowy zestaw i tak sie stało :) )
ludzie piszą na forum że jamo 606 jest dobre i być może po nowym roku kupię zestaw 5.0 ale warto byłoby posłuchać przed zakupem. Pamiętaj że to ma dobrze grać dla Ciebie :)
 

skizzie

New member
Mam podobny dylemat i póki co skłaniam się do Denona mimo, że jestem użytkownikiem Yamahy. Porównywanie cen minimalnych to nie najlepsza droga - warto sprawdzić skąd pochodzi sprzęt i ile jest gwarancji. Denona z 3 letnia gwarancją można wyrwać za 2000 - 2050 zł. 663 za 1600, 863 - ?? sprzedaje to już w ogóle Audioklan ?
 

mare37

Banned
supczinskib napisał:
W MANIA24 (ponad 2000 komentarzy, 5 gwiazdek) w tej chwili RX-V663 kosztuje dokladnia 1450 PLN, ale przeciez tutaj nie chodzi o ceny tylko o roznice miedzy nimi.


chyba jestes niedzisiejszy

mania24 Yamaha RX-V663 1599,00zł

poza tym wiekszosc sklepow nie daje gwarancji audioklanu bo nie ma

jesli chodzi o wybor porownanych modeli to denon 1909 jest bardzo dobry
yamaha 663 moglaby byc lepsza no ale jest 863
poza tym nie ma wyboru..reszta to gnioty
 

supczinskib

New member
mare37 napisał:
wiekszosc sklepow nie daje gwarancji audioklanu bo nie ma
Widze, ze akcja "UWAGA Nieautoryzowani Sprzedawcy" firmy Audioklan przynosi rezultaty. Zastanowcie sie jak to dziala. Firma na wylacznosc na terenie Polski, tylko od kilku lat sa inne realia, jestesmy w UE. Inna polska firma moze kupowac sprzet Yamahy od innego autoryzowanego dystrybutora w Angli czy Niemczech. I ot cala roznica. Wyzej wymieniona firma nie ma na to wplywu, wiec jak ma sie branic przed tanszym towarem. Probuje wzbudzic niepokoj u potencjalnych klientow. Prosze zwrocic uwage, ze pozostaje jeszcze cos takiego jak odpowiedzielnosc sprzedawcy - 2 lata i jest regulowana ustawowo, a gwarancja jest dobrowolnym swiadczeniem producenta.

Kupilem kolumny z gwarancja 3 lata Audioklanu oraz amplituner z gwarancja 3 lata Elektrofull, sprzet nie pochodzi z kanalu Audioklanu, kupilem, poniewaz byl znacznie tanszy. Firma Elektrofull istnieje od 8 lat i ma dobra opinie, a takich firm jest wiele.

Rozumiem ciezka sytuacje firmy Audioklan, dzieki konkurencji traca kontrole nad rynkiem i cenami, wiec bronia sie jak moga, ale to nie znaczy ze my klienci musimy sie na to godzic. Najlepsza dla klienta jest konkurencja.

Pozdrawiam

mare37 napisał:
chyba jestes niedzisiejszy

Yamaha RX-V663 1599,00
Ciekawe odkrycie, po czterech dniach od mojego posta cena w MANIA24 wzrosla, a w innym spadla, coz takie sa prawa rynku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pejotpe

New member
Bez reklam
Popieram. Po co się dawać łoić polskiemu dystrybutorowi, który chce naprawdę wysokie marże? Ustawa konsumencka daje znacznie szersze uprawnienia niż dobrowolna gwarancja :D Ważne tylko by sprzedawca był sprawdzony, bo ceny zachodnie są dużo niższe ;)
 

jm8

Klub HDTV.com.pl
VIP
yamaha 863 & kef 70

Proszę o radę - czy z kolumnami kef 70 yamaha 863 zagra sensownie?
Zastanawiałem się nag H/K 355, onkyo 875 / 805.
Harman podobno gra super ale są problemy techniczne co przy takiej cenie i marce raczej nie powinno mieć miejsca..., onkyo - sam nie wiem co z nim, a yamaha 863 ma trochę mocy, kodeki jak trzeba, bi-amping - tylko jak się zgrywa z kefami - ktoś pomoże ?
 

GOLUMN

Member
Jaki amplituner?

Witam wszystkich.Mam dylemat.Jaki amplituner wybrać?Yamaha RX-V663,RX-V863 czy DENON AVR-1909,AVR-2309?Mam na froncie kolumny TONSILA ALTUS 300 ,Centralny TONSIL FOCUS 100 ,a tył TONSIL FOCUS 70.Proszę o radę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Szersze uprawnienia?

Dochodzenia odszkodowania/wymiany sprzętu w przypadku niezgodności z umową. Gwarancja często jest tylko roczna (jaką daje np. Sony na PS3), ale jeśli jest dłuższa niż 2 lata, to oczywiście miło, tylko wtedy trzeba się dokładnie wczytać w jej treść...
 
Do góry