YAMAHA RX-V661 vs RX-V663

Volcom

New member
zastanawiam się po co przepłacać 500zł, TRUE-HD?

może ktoś rozwieje moje wątpliwości, czy dopłacanie 500zł i posiadanie modelu 663 z kilkoma nowymi systemami to przypadkiem nie jest już snobizm?

po co?
 

armi

New member
Bez reklam
jak nie widzisz potrzeby to nie przepłacaj :)
ja na dzień dzisiejszy takiej potrzeby nie dostrzegam... w przyszłości pewnie tak ale teraz tak elektronika tanieje i się zmienia że za dwa lata to i tak będzie mała różnica czy się ma 661 czy 663 bo już będzie pewnie 667 :)
 

robertw3d

New member
Witaj ja miałem podobny dylemat - kupić starszego V861 czy nową V663 - uznałem, że w moim przypadku dopłacanie za:
- TruHD
- Bluetootha
- Siriusa
nie ma sensu, ponieważ:
- nie mam BD ani głośników 7.1 - mam zestaw kolumien 5.1, a w przyszłości dźwięk z BD-Playera (PS3?) będę puszczął i tak TOS-linkiem
- używam iPoda (stację można podłączyć do starszej generacji)
- słucham FM
W zamian za to mam wzmacniacz, który ma większy zapas mocy i lepszą jakość dźwięku. I na dodatek kupiłem go na przecenie w autoryzowanym salonie Yamahy dzięki czemu mam 3 lata gwarancji :-D
 

Glukas1

New member
robertw3d napisał:
Witaj ja miałem podobny dylemat - kupić starszego V861 czy nową V663 - uznałem, że w moim przypadku dopłacanie za:
To raczej trzeba by porównywac z V863....Ja róniez kupiłem w polsce starsze 661 a nie za około 200zł wiecej "niemieckie" 663...nie było sensu płacic za bajery..., których nie wykorzystam...zastanawiałem sie na 861...ale troszke zadrogo a nie wiele chyba lepiej od 661
 

robertw3d

New member
W momencie gdy ja kupowałem V861 było dokładnie w tej samej cenie co V663 - ja wolałem mieć więcej mocy na końcówkach niż bajerów w środku (tym bardziej, że już wtedy planowałem dosyć spore kolumny) Gdybym miał wybierać pomiędzy 6-kami, to też pewnie wziąłbym starszą, a różnicę w cenie przeznaczył na głośniki lub kable :)
 

armi

New member
Bez reklam
to też sporo zależy jakie masz kolumny... jak mocno 'wymagające' to warto dopłacić do modelu wyżej
 

armi

New member
Bez reklam
no właśnie... standard HD jest już dostępny na rynku od dłuższego czasu a Ty piszesz że na sieci pojawiają się pojedyncze tytuły... tu jest największy problem z tym wszystkim...
 

schirru

New member
Na wstępie chciałbym Wszystkich przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na forum. A teraz do rzeczy.

darok napisał:
Jak dla mnie warto dopłacić pare złotych do nowych kodeków,na sieci już pojawiają się pierwsze tytuły z nowymi kodekami(a wyporzyczalniach cisza) lada moment wejdzie do sprzedarzy karta asusa z hdmi więc będzie można bez problemu przesłać do amplitunera,a różnica ponoć jest odczuwalna i nie trzeba mieć zestawu za 10 tys złotych by to usłyszeć.
Sam obecnie zastanawiam się nad tymi kodekami. Rozważam to w kontekście Denon 2306. Nie ma on kodeków ale potrafi odebrać po HDMI audio, co za tym idzie TrudHD może dajmy na to PS3 zdekodować i przesłać do amplitunera. Jeśli konsola to zdobi to dlaczego komputer miałby tego nie zrobić.
Mam jednak wątpliwości czy dekoder HD z kablówki, czy też inny niż PS3 odtwarzacz BR też sobie z tym poradzą?
 

armi

New member
Bez reklam
inny odtwarzacz BR niż PS3 też sobie z tym poradzi (chociaż trzeba sprawdzać przy zakupie bo nie wszystkie)
a nie jest tak że dźwięk HD idzie po HDMI ale od standardu v1.3 ?
 

schirru

New member
armi napisał:
inny odtwarzacz BR niż PS3 też sobie z tym poradzi (chociaż trzeba sprawdzać przy zakupie bo nie wszystkie)
a nie jest tak że dźwięk HD idzie po HDMI ale od standardu v1.3 ?
Nie. Była już o tym dyskusja na forum. Są amplitunery np HK155 ma on idąc za instrukcją HDMI 1.3a a nie potrafi przesyłać audio po HDMI, a taki HK347 ma wersję 1.2a i audio działa:)
 

armi

New member
Bez reklam
nie musisz cytować poprzednika

1.3 nie sprawia cudów w avr155 tylko 'przełącza' to co dostaje po hdmi i wysyła dalej, a w avr347 audio działa i ja o tym wiem ... tylko czy będzie działało audio HD ?
ja tylko pytam czy do przesłania dźwięku w standardie HD nie trzeba HDMI 1.3? jeśli nie trzeba to spoko
 

Volcom

New member
darok

XONAR D2 już od kilku miesięcy jest w sprzedaży ;)

z tego co wiem HDMI 1.3 dopiero potrafi przesłać strumień audio zdolny do współpracy w trybie TRUE-HD, najnowsze karty graficzne ATI seria RADEON 4850 oraz 4870 również mają HDMI 1.3

w dalszym ciągu zapytam ...PO CO ???

przepłacać 500zł za system który wymaga naprawde dobrych kolumn 7.1 przy jednoczesnym braku odpowiedniego materiału w postaci filmów z TRUE-HD ???
Zanim BLUE RAY stanie się popularny minie kilka lat ...a w tym czasie powstaną kolejne systemy dzwięku HD ;)
 

armi

New member
Bez reklam
ja akurat w pełni podzielam Twój pogląd w tym temacie ... ale dużo ludzi (większość) największą wagę przywiązuje do nowych dekoderów i 'mocy' którą marketingowo podaje producent - typu 7x140W

no i mi się wydaje że trzeba HDMI v1.3 do przesłania dźwięku HD
 

darok

New member
Volcom napisał:
XONAR D2 już od kilku miesięcy jest w sprzedaży ;)

z tego co wiem HDMI 1.3 dopiero potrafi przesłać strumień audio zdolny do współpracy w trybie TRUE-HD, najnowsze karty graficzne ATI seria RADEON 4850 oraz 4870 również mają HDMI 1.3

w dalszym ciągu zapytam ...PO CO ???

przepłacać 500zł za system który wymaga naprawde dobrych kolumn 7.1 przy jednoczesnym braku odpowiedniego materiału w postaci filmów z TRUE-HD ???
Zanim BLUE RAY stanie się popularny minie kilka lat ...a w tym czasie powstaną kolejne systemy dzwięku HD ;)
To że xonar d2 jest na rynku od kilku miesięcy to ja wiem ale nie o tą kartę mi chodzi tylko o nowszy model z hdmi 1.3 czytaj uważnie link podany;),ja mam sporo filmów z neta już jest pare z dzwiękiem hd więc moim zdaniem warto piszesz że do dzwięku hd trzeba dobrych kolumn twoim zdaniem jakich,czytałeś jakieś testy robiłeś że na słabszych tego nie usłysze np jamo 606.Nowe systemy dzwięku zmieniają sie szybko zgadzam,się ale tak można bez konca nie kupie bo za dwa lata będzie nowsze i tak bez konca pozdrawiam
 

Volcom

New member
hmm

a niby które mają system dzwięku TRUE-HD ???

mam ponad 200 Gb filmów (pliki 4-8 Gb) .mkv i żaden nie ma zintegrowanego TH
 

darok

New member
Volcom napisał:
a niby które mają system dzwięku TRUE-HD ???

mam ponad 200 Gb filmów (pliki 4-8 Gb) .mkv i żaden nie ma zintegrowanego TH
Np.zz-top live from texas dts-hd master audio,Tiesto live też dts-ma i na mkv jest też już pare a będzie wiecej,nagrywarke blueray do pc można już nabyć za 700zł więc odtwarzacz z dekoderami hd już nie będzie potrzebny itd powtarzam dla mnie warto dołożyć dla ciebie nie to nie,szanuje twój wybór pozdrawiam
 
Do góry