Yamaha RX-V661 + JBL E-80

hasgaliel

New member
Witam!
Po przeczytaniu wielu Waszych wypowiedzi w wielu wątkach zdecydowałem się na zakup zestawu jak w temacie, w przyszłości do rozbudowania do 5.1.

Miałem ochotę na JBL ES-80 ale różnica w cenie :( skłoniła mnie do E-80.

Proszę Was o ostateczne potwierdzenie (lub zaprzeczenie), że taki zestaw będzie dobry do pomieszczenia 5x5m, do kino/muzyka 50/50. gdzie muzyka w pełnym zakresie oprócz disco, techno, rap. Nie jestem audifilem, ale lubię czerpać przyjemność ze słuchania dobrej muzyki a i dobrym filmem nie pogardzę.
Pozdrawiam
 

hasgaliel

New member
byłem dzisiaj w MM w Bielsku-Białej z nadzieją posłuchania wybranego zestawu...niestety :(

na sklepie były JBL ES-80 i żadnego ampli Yamahy, były Harmany ale nie podpięte. Jedynie co udało mi się wydębić od obsługi to podpięcie ES-80 pod Denona AVR-1708....i dźwięk jaki usłyszałem zwalił mnie z nóg....niestety w negatywnym sensie. Tego się nie dało słuchać, zero basu, trochę środka i bardzo mocne szczyty...tragedia. Pytam się gościa co jest grane, a on na to, że JBL ma taką charakterystykę i jeśli chcę więcej basu to powinienem kupić suba, no i że ten model Denona jest trochę za słaby na te JBLki...

powiem Wam, że zgłupiałem, bo wydawało mi się (z tego co czytałem), że JBL ma dość zrównoważone charakterystyki....

gość proponował jakieś inne głośniki ale nie miałem czasu odsłuchać, bo dzieci mi zgłupły i musieliśmy iść

co mam o tym sądzić? zmieniać zestaw, jakieś inne głośniki może? a może znaleźć inny sklep i odsłuchać JBL z wybraną Yamahą?
 

GTR

New member
Oj z e80 to dobrego basu nie wyciągniesz raczej amplitunerem KD. One dopiero z mocnym wzmakiem a'la 150W na kanał zaczynają się budzić. Wiem co mówię, bo mój brat ma kino oparte o serię E. Musisz się skupić na innych kolumnach, typu Paradigm itp... Dlaczego chcesz kupic JBL-e jeśli Ci się nie spodobały? Nie rozumiem...
 

hasgaliel

New member
zestaw jak w tytule wybrałem czysto teoretycznie na podstawie wypowiedzi forumowiczów, mająć zamiar go później posłuchać...obecnie jestem znowu etapie wybierania :) a dlaczego nie skreśliłem od razu JBL? bo domyślam się, że konkretne kolumny grają zupełnie inaczej z różnymi amplitunerami


mam pytanie do znawców, iloma kablami należy podłączyć kolumny JBL ES-80? bo dzisiaj do mnie dotarło, że na kolumnach były po 4 zaciski a gość ze sklepu podłączał tylko do 2 górnych....czy to mogło mieć wpływ na jakość odsłuchu?
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
Cztery zaciski służą do bi-wiringu i bi-ampingu. Można podłączyć rylko 2, jeżeli będą zwarte parami (tak są sprzedawane).
 

hasgaliel

New member
sorki za powtarzanie się ale proszę o odpowiedź...

byłem w MM w Bielsku-Białej z nadzieją posłuchania wybranego zestawu...niestety :(

na sklepie były JBL ES-80 i żadnego ampli Yamahy, były Harmany ale nie podpięte. Jedynie co udało mi się wydębić od obsługi to podpięcie ES-80 pod Denona AVR-1708....i dźwięk jaki usłyszałem zwalił mnie z nóg....niestety w negatywnym sensie. Tego się nie dało słuchać, zero basu, trochę środka i bardzo mocne szczyty...tragedia. Pytam się gościa co jest grane, a on na to, że JBL ma taką charakterystykę i jeśli chcę więcej basu to powinienem kupić suba, no i że ten model Denona jest trochę za słaby na te JBLki...

powiem Wam, że zgłupiałem, bo wydawało mi się (z tego co czytałem), że JBL ma dość zrównoważone charakterystyki....

gość proponował jakieś inne głośniki ale nie miałem czasu odsłuchać, bo dzieci mi zgłupły i musieliśmy iść

co mam o tym sądzić? zmieniać zestaw, jakieś inne głośniki może? a może znaleźć inny sklep i odsłuchać JBL z wybraną Yamahą?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z denonem tak może grać, to cienki amplituner.
Posłuchaj ES80 z HK, jak basu będzie za mało to wymień fronty na ES90.
 

hasgaliel

New member
rozmawiałem z gościem ze sklepu hi-fi i powiedział mi, że do kolumn JBL ES 80 H/K 247 jest za słaby, że powinien być 347 a wogóle że jest to zbyt mocny zestaw na pomieszczenie 25m2. Proponował H/K 247 z zestawem 5.1 JBL seri E albo głośniki Celestion F30....

co Wy na to kochani forumowicze? ma gość rację?
 

Rad87

New member
co sądzicie o tym odtwarzaczu? YAMAHA DVD-S661

YAMAHA DVD-S661
bylem w domarze bydgoszcz i koles mi powiedział że z trudnością czyta on filmy div-x nagrane na komputerze. Co wy o tym sadzicie? może macie ten odtwarzacz i wiecie cos na ten temat?
pozdrawiam
 

hasgaliel

New member
Słuchałem dzisiaj H/K 247 z JBL ES80....i było całkiem dobrze ALE przy cichym słuchaniu zniknął dół głośników, zostały tylko szczyty i średnica
następnie podłączyli do 247 głośniki ELAC FS67 i powiem szczerze, że przy zmniejszonej głośności radziły sobie lepiej niż ES80, ale znowu ogólnie brakowało im troszkę radości....
czy ktoś z Was słuchał i porównywał te dwa głośniki? jeśli tak to proszę o Wasze opinie
 
Do góry