Yamaha RX-V577 czy Denon AVR-X1100W

PitNevada

New member
Witam Kolegów.
Po wielu latach przyszedł czas na początek zmiany sprzętu audio. W odstawkę idzie wzmacniacz Technics SU-A700Mk3 + Tonsile Scherzo 200, (pewnie dla wielu z Was śmieszny sprzęt, ale były ważniejsze wydatki).
Potrzebuję sprzęt uniwersalny do pokoju dziennego 25m2, w rzeczywistości metraż jest mniejszy z powodu szafy-zabudowy, pewnie ok. 20m2. Główne zadanie zestawu to filmy, PS3 tak ok. 70%. Ale przyjemnie byłoby czasami przy dobrej kawie posłuchać płyt CD. Ważne jest aby sprzęt posiadał Wi-Fi.
Po kilkunastu godzinach spędzonych na czytaniu co jest dobre a co lepsze itp. mój wybór padł na Yamaha RX-V577 i Denon AVR-X1100W, ewentualnie wchodzi w grę jeszcze Yamaha RX-V677.
Na początek sprzęt będzie grał z kolumnami KEF C5 (już zamówione), docelowo chcę go uzupełnić o głośnik centralny i subwoofer, oba z linii KEF C. Większej rozbudowy nie przewiduję.
Moje pytanie dotyczy pomocy szanownych kolegów przy wyorze pomiędzy tymi amplitunerami, max kwota jaką planuję przeznaczyć to 2000 zł.
Dodam że muzyka jaka mnie interesuje, jeśli chodzi o stereo to: jazz, chillout, lekki rock. Nie interesują mnie dyskotekowe basy.
Proszę o pomoc w wyborze.
 

krzysiek29

New member
Sam mam podobny dylemat. Na papierze są bardzo podobne, będą się różnić dźwiękiem powinieneś posłuchać obu najlepiej w tym samym miejscu na takich samych kolumnach. Ja osobiście będę się przesiadał z Yamahy V440 to pewnie pozostanę przy firmie Yamaha.
 

PitNevada

New member
Dodatkowo dziś sprzedawca z bardzo znanego sklepu internetowego ze sprzętem HiFi, na powyższe pytanie odpowiedział "ani jedno ani drugie tylko Onkyo TX-NR535 lub 636". Wcale mi to nie ułatwiło wyboru.:?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Posłuchaj amplitunera kina domowego, miałeś fajny sprzęt a teraz z dźwiękiem schodzisz półkę niżej, będzie ciężko się przyzwyczaić.
 
Do góry