Yamaha RX-V471 - zestaw do muzyki, konsoli, filmu

fool

New member
Witam,
W niedalekiej przyszłości planuję zakup amplitunera i z racji tego, że w kwestii audio jestem raczej amatorem to mam kilka pytań.

Zacznę może od tego, że posiadam nowe kolumny PRISM Emerald HT-300 (to chyba odpowiednik onyx 100). Wiem że jest to kicha i niewiele sobą prezentują ale ich zakup był mega okazją za śmieszne pieniądze więc takie są i na czas jakiś muszą wystarczyć. Zestaw to dwie kolumny wysokie, dwie małe i centralna.

Ustawienie sprzętu będzie takie jak na poniższym rysunku:

Niestety jako nowy użytkownik nie moge dodawac linków, więc do poniższego dopiszcie na poczatku literę "h" ;)

ttp://img341.imageshack.us/img341/6707/audiok.jpg

Sprzęt ma być wykorzystywany do słuchania muzyki, konsola, trochę film czyli raczej uniwersalnie. Mimo że kolumny to zestaw 5+0 to planuję wykorzystać tylko dwie wysokie (+ewentualnie centralną o ile to ma jakiś sens) i do tego dokupić sub’a.

No i teraz kilka pytań:
1.Chodzi mi po głowie Yamaha RX-V471 jak w temacie. Czy to dobry wybór w tej kwocie czy można kupić coś lepszego? Na pewno zależy mi na USB (czy ta yamaha odtwarza przez USB mp3 bezpośrednio z pendrive’a lub dysku? Pytam, gdyż przy opisie sprzętu znalazłem jedynie info, że port służy do odtwarzania muzy z ipod’a i iphone’a więc zastanawiam się czy tylko, czy może ze zwykłych pamięci flash również). Oczywiście wejść HDMI im więcej tym lepiej, gdyż podpięta będzie konsola, tuner sat, laptop, blu-ray.

2.Pytanie co robić z kolumnami. Tak jak pisałem, planuję wykorzystać tylko dwie wysokie, które będą stały w linii z TV i ewentualnie dokupić sub’a. Subwoofer aktywny i tu mam pytanie – czy w przypadku subwooferów aktywnych pozostałe głośniki podpina się do sub’a czy do amplitunera? Pytam gdyż spotkałem się z tym, że suba podpina się do amplitunera a następnie pozostałem głośniki do suba. Muszę poprowadzić rurki na przewody w podłodze i wolę się upewnić. No i odnośnie głośników to pytanie o sens stawiania głośnika centralnego w takiej konfiguracji?? Pod TV będzie szafka RTV gdzie mógłbym go postawić tylko pytanie czy to ma jakikolwiek sens i cokolwiek da. Raczej stosuje się 2+1, 5+1 lub stereo więc czy podpinanie do zestawu 2+1 lub stereo (bo jeszcze nie wiem czy i kiedy sub będzie kupiony) dodatkowo kolumny centralnej to dobry pomysł?

W zasadzie na początek to tyle pytań. Jeśli w którejś kwestii źle kombinuję lub da się lepiej to mnie poprawcie i zasugerujcie jakieś rozwiązania. Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

michus12

New member
Rozważ Onkyo 608 w kinie będzie dobrze. Jeśli chcesz stereo to jakiś wzmacniacz lub ampli dwukanałowy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry