Yamaha RX-V465

jezollo

New member
Witam,

Kupiłem parę dni temu DVD-S663 i Ampli Y465.
Jako że jest to moje pierwsze spotkanie z takim sprzętem to do końca nie umiem skonfigurować ampli więc proszę nie bijcie jeżeli robię coś nie tak.

Chodzi o to że po wyborze z SCENE na pilocie czy ampli BD DVD głośniki przełączają się na tryb 2.1, i muszę zmienić na 7.1 - z tym też nie wiem o co chodzi ampli niby jest 5.1 a w systemie nie ma opcji 5.1 jest tylko 2.1 i 7.1.

Po włączeniu BD DVD ustawiam 7.1 tryb ADVENTURE i wszystko gra jak należy.
W instrukcji wyczytałem że po przełączeniu na np tuner i powrocie na BD DVD powinny sie pokazać opcje z poprzednich ustawień niestety u mnie zawsze jak wcisnę BD DVD głośniki przeskakują na 2.1 ale tryb adventure jest wybrany od razu po przełączeniu na głośniki 7.1.

Czy można jakoś zrestartować ustawienia ampli do fabrycznych ??
Sprzęt kupiłem w EURO AGD bo za bardzo nie wiedziałem gdzie w poznaniu jest jakiś sklep z takim sprzętem poza tym kupowałem duzo innego sprzętu z AGD a tam raty 30x0 wiec sie opłacało. Pytanie czy czasami z jakieś wystawki nie dostałem sprzętu i może ktoś pozmieniał w nim ustawienia ? Chociaż sprzęt wyglądał na nówkę...

W sumie mam jeszcze 2 problem. DVD do ampli mam poł przez HDMI, i do ampli HDMI do tv.
czasami jak włączę za szybko AMpli i od razu DVD to obraz mi śnieży miga na zielono śniezy miga na zielono - wyłączam dvd - jak by się zawiesiło po 2 minutach sie wylącza włączam i działa juz OK.

3 Pytanie - aby otrzymać dźwięk z TV muszę podłączyć dodatkowy kabel np optyczny TV - AMPLI ?
Proszę pomocy...

Pozdrawiam
Artur
 
Ostatnia edycja:

MarcusGawin

New member
Witam,wnioskuje że masz oryginalną instrukcję obsługi. Jeżeli tak to masz wszystko napisane łącznie z możliwością powrotu do ustawień fabrycznych.A tak szczerze to nie bardzo zrozumialem o co chodzi:?
Ja mam niższy model 463 (5.1) ,i jakby były jakieś problemy to pisz śmialo:kom: ,pozdrawiam i życzę mocnych wrażeń odsłuchowych:D
co do dzwięku z TV to nie masz jakiejś platformy cyfrowej??
co do 2.1 to to jest też Dolby Digital ( tak chciał producent nagrania)chociaż 5.1 lepiej brzmi
proponuje DVD >TV przez HDMI , a Optycznym z DVD> Ampli lub SPDIF z DVD do Ampli
 
Ostatnia edycja:

jezollo

New member
Chodzi o to że ampli ma sekcje SCENE - BD DVD, Tuner, TV itd żeby 1 przyciskiem przełączyć na tryb w jakim ma pracować ampli.

Po wybraniu BD DVD kino mi sie przestawia na głośniki 2.1 musze oddatkowo zmienić ustawienia głośników na 7.1 i tak za każdym razem, chcę aby po wybraniu BD DVD ampli był ustawiony na wszystkie podłączone głośniki 5.1.

W instrukcji jest napisane że jak włączę tryb BD DVD i pozmieniam ustawienia głośników to po ponownym wejściu w tryb BD DVD odtworzom się ostatnie ustawienia - czyli te po mojej zmianie. Niestety za każdym razem musze wybrać tryb BD DVD aby przełączył się ampli na DVD i dodatkowo muszę zmienić ustawienia głośników z 2.1 na 7.1.

Co do TV mam tuner cyfrowy kablówki w poznaniu podłączony przez EURO do TV.
 

MarcusGawin

New member
jezollo napisał:
Chodzi o to że ampli ma sekcje SCENE - BD DVD, Tuner, TV itd żeby 1 przyciskiem przełączyć na tryb w jakim ma pracować ampli.
Moim skromnym zdaniem odpuść sobie funkcje SCENE,sprobuj 5CH ENHANCER na BD oraz DVD i Tuner.Co do podłączenia Tv to ten tuner jakie ma wyjścia video i audio?? jeżeli HDMI to ,tuner tv via HDMI > TV ,dźwięk tuner tv optical out > ampli optical in.
Jeżeli chodzi o zapamiętywanie parametrów odsłuchu to jest funkcja MEMORY GUARD lub
AUDIO SELECT ( tryb AUTO urządzenie automatycznie wykrywa sygnał wejścia i wybiera odpowiednie ustawienie gniazda wejściowego audio, tryb LAST -urządzenie wykrywa ostatnio używane ustawienie gniazda wejściowego)
 
Ostatnia edycja:

tomek_tp

New member
Zeby zmienić na stałe ustawienia przycisków funkcji scene nalezy przytrzymac wybrany przycisk przez ok. 3 sekundy aż dioda zacznie migać.Następnie strzałkami na pilocie (góra dól) przechodząc prze opcje menu wybrac odpowiednie ustawienia (lewo prawo). Typ wejscia, program, itp. ponowne naciśniecie konfigurowanego przycisku scene spowoduje zapisanie wybranych ustawień
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Orientujecie sie jak uzyskać na ampli Yamahy scenę dzwieku 2.1 ??
Po uruchomieniu podczas odsłuchu muzyki w 2 ch stereo subwoofer nie gra ponieważ ampli nie wysyła sygnału na suba, jak uzyskać w takim razie 2.1 ch stereo.
I jeszcze pytanie jaka jest różnica w 7 CH ENHANCER , 7 ch stereo ??
 
Do góry