Yamaha RX-V465 + QUADRAL QUINTAS 5000

XII

New member
Witam,
Rozglądam się za nagłośnieniem do kina domowego, interesuje mnie system 5.1, wynalazłem sobie taki zestawik: Yamaha RX-V465 + QUADRAL QUINTAS 5000.
Czy te głośniczki (QUADRAL QUINTAS 5000) nadadzą się do tego amplitunera, czy może nie są za mocne? Czy do powyższych głośników warto inwestować w subbufer?

Mam też na uwadze takie głośniczki do tego amplitunera:
KODA AV 710 + SUBWOOFER SW 1000 v.2 - są tańsze od tych poprzednich ale czy są dobre to nie wiem ;) Te z kolei wydają się być za słabe do yamahy rx-V465.?.



Do tego chcę podłączyć TV LCD, Projektor <- jako wyjście (jedno pod HDMI, drugie przez komponent)
Jako urządzenia wejściowe to: PS3, DVD, DVB (wszystko przez HDMI).
Jak jest z rozdzieleniem sygnału? Jeśli podepnę np. TV przez komponent to będzie się dało wyświetlić na nim obraz z reszty urządzeń podpiętych przez HDMI? Bo w zakresie HDMI raczej problemów nie będzie? Do tego kabelek między projektorem a amplitunerem ma mieć 10m-15m <- da radę (kabelek który mam na oku to MRS-161 lub inny MRS)? ...aha i jeszcze do tego ma to chodzić również w fullHD 1080p.. :)
Da radę to zgrać ze sobą?



Proszę o pomoc w wyborze - pomieszczenie ma ok 25m^2.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

XII

New member
...chcę wydać na to (amplituner + głośniki + okablowanie) nie więcej niż 3,2kzł
To co opisałem wyżej nadaje się czy nie za bardzo?
 

hary111

New member
Witaj Kolego.
Ja mam te quintasy 5000 ale z onkyo 607 dla mnie są super chociaż myślę o subie ale najpierw chciałbym gdzieś pożyczyć i sprawdzić czy warto. Kryterium dla mnie przy zakupie to wielkość i cena kupiłem je za 1200 zł Mam 16m2 pokój i przyznaję że filmy słucham zaleznie od pory dnia (mieszkam w bloku) od 28 do 38 powyżej basy rozwalaja mi meble, fala akustyczna z satelit odbija sie od szafkek i te wpada w rezonans, mam wrażenie że kiedyś sie rozpadną jak przecholuję. Jedynie brak basów odczówam przy słabym nagłosnieniu tzn. gdy słucham ciszej i tu chciałbym własnie sprawdzić z subem pozatym jak juz pisałem dla mnie pierwszaklasa biorąc pod uwagę jakość do ceny.
 

tomato10

New member
Mi akurat brakuje basu głębokiego w tym sprzęcie , za pare dni zdecyduje się na suba najprawdopodobniej będzie to Jamo 200 choć próbuje coś więcej się dowiedzieć o YAMAHA FSW-150 ?!Cena podobna .
 

tomato10

New member
Aha zapomniałem dodac iż używam ich na 20 m2 i dają rade . Poza tym za tą cenę to to wyrwiesz 765 . kolumny QQ5000 to zestaw 5,0 .
 

HILUX

New member
blackninja ma jak najbardziej rację QQ5000 za małe ... do 25m2 polecane jamo S606 będą pewnie dużo lepsze.

Quadrale są właściwie do 10-20m2

niskiego basu faktycznie brakuje w quadralach - ale w małych pomieszczeniach niski bas może byc delikatnie mówiąc nieprzyjemny. Poza tym QQ5000 się wykładają przy głośnym słuchaniu. Tzw. efekt kompresji dźwięku jest w nich bardzo widoczny. Kolumny grają dośc przyjemnie na małych powierzchniach ( gdzie odpowiednie ciśnienie jest już przy umiarkowanej głośności ) - ponieważ nie są przytłaczające. Nie są to audiofilskie konstrukcje i sporo im brakuje do kolumn z prawdziwego zdarzenia ale jak się nie ma 3000-4000 na kolumny to są dobrym wyborem.

to, że przy cichym słuchaniu brakuje basu jest normalne i będzie tak w każdych kolumnach ... po to jest korekcja treble/bas aby przy cichym słuchaniu sobie to skorygować.

z tanich jeszcze M-audio Trend 900 można posłuchać.

--------------------

kolumny bi-amp to masz jamo s-606 - quadrale i klipsche nie mają zaprojektowanego bi-ampingu
kupisz kiedyś to kino ? czy jesteś grafomano kozkminiaczem ? :hmm:
 
Do góry