Yamaha RX-V465 i brak basu

krisder

New member
Bez reklam
SławekSS napisał:
mk-2, Ty nie podawaj linka, tylko leć na tygodniowe darmowe chlanie :-D:-D:-D

Pragnę również podziękować za tego linka. Ile ja się naszukałem tego kabla a tu taki prosty "wynalazek". Jeszcze raz wielkie dzięki!:D
 

setunia

New member
Bez reklam
Nie ma sprawy tylko nie bardzo wiesz do czego podałeś mi linka!
Spróbuj podpiąć to do wyjścia jack coaxial (ROTFL). I później podziel się wrażeniami z odsłuchu :-D :-D :-D :-D
http://www.allegro.pl/item851333552_konwerter_s_pdif_coaxial_optical_nowy_fv.html
Tutaj masz to coś
Krisder pisał o wyjściu słuchawkowym czyli elektrycznym mini jack 3,5mm, bo takim wyjściem z lapków wychodzi teżsygnał spdif coaxial, więc będzie potrzebne jeszcze przejściówka mini jack - cinch
http://www.allegro.pl/item841098574_przejscie_1x_wtyk_mini_jack_2xgniazdo_rca_cinch.html
Z niej do konwertera kabel coaxial i z konwertera optical, czyli toslink.

A to badziewie jest z każdym porządnym kablem optycznym. Sam mam chyba dwa niepotrzebne i ono tylko zmienia rodzaj wtyku, a nie konwertuje sygnału. Szukaj dalej - powodzenia!
 

qwerk

New member
Z tego co mi się wydaje to na jacka mogą być 2 rodzaje SPDIF:
- electric i
- optical
Pierwszy to kabel miedziany zakończony koaksjalem
A drugi to kabel światłowodowy zakończony toslinkiem

W acerze o ile dorze pamięta jest spdif/optical. Nie wiem czy te przejściówki z jacka na toslinka i do tego kabel toslink-toslink, będą działały w przypadku wyjścia spdif/electric.

Pozdr.
 

setunia

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc teraz sam zgłupiałem. Zawsze w prasie itp SPDIF (Sony Philips Digital Interface) kojarzone było z przewodem coaxialnym i złączem cinch lub jack. Toslink natomiast ( czyli TOShibaLINK ) z transmisją optyczną i gniazdem optical.
W instrukcji 6920 wyjście sygnału cyfrowego jest oznaczone jako SPDIF i jest faktycznie w dnieździe słuchawkowym i nie przyszło mi do głowy, że można tam umieścić Toslinka. Teraz widocznie każdy nazywa wszystko jak chce - ot takie czasy.
Jeżeli coś się tam świeci to faktycznie taki "zybcyk" w zupełności wystarczy, jeżeli natomiast nie, to będzie konieczny ten bardziej rozbudowany zestaw.
 
Ostatnia edycja:

mk-2

New member
Setunia wszystko Ci sie pomylilo ;)
Od poczatku:
SPDIF oznacza jedynie, ze jest to wyjscie cyfrowe. W laptopach spotykamy dwa rodzaje wyjsc cyfrowych (SPDIF) z wyjscia sluchawkowego:
- coaxial (rzaaadko spotykane)
-optyczne

Tak jak to kolega qwerk napisal. Jesli mamy spdifa coaxial (elektryczny) wystarczy kupic kabel coaxial, maly jack - chinch http://www.allegro.pl/item834200635_kabel_spdif_coaxial_3m_digital_gold_maly_jack_rca.html. Natomiast jesli mamy wyjscie spdif optyczne to logiczne, ze musimy kupic przewod optyczny, maly jack - toslink http://www.allegro.pl/item848528035_kabel_optyczny_toslink_mini_jack_digital_0_5m_719.html. Krisder wyraznie napisal, ze jego laptop ma wyjscie SPDIF optyczne.A ze ciezko dostac kabel optyczny mini jack - toslink o wiekszej dlugosci to wlasnie taki "zubcyk" zalatwia sprawe (sam mam takie rozwiazanie plus kabel toslink -toslink 5m). I oczywiste jest, ze "zubcyk" z toslinkiem nie bedzie dzialal w SPDIF coaxial (elektrycznym) ani na odwrot ;)

Co do Twojego zestawu dotyczacego SPDIF elektrycznego (ktorego tutaj nikt nie ma) to jest bezsensowny. Bo po co z SPDIF elektrycznego zmieniac sygnal na optyczny i potem to ciagnac dalej do ampli toslinkiem? Wystarczy kabel coaxialny o ktorym wspomnialem wyzej. Ale jesli ktos by sie uparl, ze z elektryka ma sie zamienic w optyka (albo jak sprzet do ktorego idzie sygnal ma tylko wejscie toslink) to wtedy Twoj zestaw sie przyda.
Sie napisalem. Mam nadzieje, ze teraz jest wszystko jasne.
 
Ostatnia edycja:

krisder

New member
Bez reklam
Jest tak jak MK-2 pisze. Zakupiłem tego "zubcyka" i jest ok. Jak zmienię amplituner to pójdzie po hdmi i też będzie dobrze.:-D
 

setunia

New member
Bez reklam
mk-2 napisał:
Setunia wszystko Ci sie pomylilo ;)
Od poczatku:
SPDIF oznacza jedynie, ze jest to wyjscie cyfrowe. W laptopach spotykamy dwa rodzaje wyjsc cyfrowych (SPDIF) z wyjscia sluchawkowego:
- coaxial (rzaaadko spotykane)
-optyczne

Tak jak to kolega qwerk napisal. Jesli mamy spdifa coaxial (elektryczny) wystarczy kupic kabel coaxial, maly jack - chinch http://www.allegro.pl/item834200635_kabel_spdif_coaxial_3m_digital_gold_maly_jack_rca.html. Natomiast jesli mamy wyjscie spdif optyczne to logiczne, ze musimy kupic przewod optyczny, maly jack - toslink http://www.allegro.pl/item848528035_kabel_optyczny_toslink_mini_jack_digital_0_5m_719.html. Krisder wyraznie napisal, ze jego laptop ma wyjscie SPDIF optyczne.A ze ciezko dostac kabel optyczny mini jack - toslink o wiekszej dlugosci to wlasnie taki "zubcyk" zalatwia sprawe (sam mam takie rozwiazanie plus kabel toslink -toslink 5m). I oczywiste jest, ze "zubcyk" z toslinkiem nie bedzie dzialal w SPDIF coaxial (elektrycznym) ani na odwrot ;)

Dla niektórych do dzisiaj płaski telewizor to plazma i nie wytłumaczysz im, że PLAZMA to PDP, a LCD to LCD. Dla innych wszystko co cyfrowe to spdif.

mk-2 napisał:
Co do Twojego zestawu dotyczacego SPDIF elektrycznego (ktorego tutaj nikt nie ma) to jest bezsensowny. Bo po co z SPDIF elektrycznego zmieniac sygnal na optyczny i potem to ciagnac dalej do ampli toslinkiem? Wystarczy kabel coaxialny o ktorym wspomnialem wyzej. Ale jesli ktos by sie uparl, ze z elektryka ma sie zamienic w optyka (albo jak sprzet do ktorego idzie sygnal ma tylko wejscie toslink) to wtedy Twoj zestaw sie przyda.
Sie napisalem. Mam nadzieje, ze teraz jest wszystko jasne.

Nie jest bezsensowny jeśli ktoś ma w ampli tylko jednego optyka zajętego np przez DVD z tylko optycznym wyjściem TOSLINK. Miałem tak sam w Denonie. Dobrze, że miałem kompa stacjonarnego z SPDIF'em. Nie musiałem tak kombinować. Howgh. :D
 

mk-2

New member
Widzisz Krisder, choc bys pekl nie da rady wytlumaczyc. Ty pewnie i tak masz SPDIF elektryczny i koniec :lol:

Setunia.. Uparty jestes i musisz jako ostatni wrzucic kamyczek do ogrodka :lol:
Migasz sie ewidetnie od tego tygodniowego chlania i nie chcesz przyznac sie do bledu ;) I jak zwykle nie czytasz dokladnie postow i znowu piszesz bzdury. Aby tylko Twoje na wierzchu bylo (jestes z PiSu?) :)

Wytlumacze Ci jeszcze raz (ostatni) bo nawet nie masz pojecia co do czego sluzy, a sie madrzysz:
Otoz urzadzenie (konwerter), do ktorego przeslales linka konwertuje sygnal z SPDIF coaxial elektryczne na OPTYCZNE. W druga strone nie dziala! Wiec w sytuacji ktora Ty przedstawiles (1 wejscie toslink, zajete) te magiczne pudeleczko mozna sobie postawic na polke obok zdjec. I napisze jesze raz, ze i w tym przypadku jest BEZSENSOWNE.
Malo tego! Przejsciowka, do ktorej przeslales link wczesniej (jack-2rca) jest tylko do SPDIF elektrycznego! Wiec do SPDIF optycznego (o ktorym jeszcze wczoraj nie chciales slyszec ) musi byc moj "zubcyk" (ciekawe slowo) i konwerter z optyka na coaxial. Tutaj mamy caly zestaw http://www.nokaut.pl/oferta/zestaw-spdif-konwerter-jack-optyczny-coaxial.html
Chociaz w tej sytuacji najprosciej byloby przepiac DVD do ampli coaxialem, a zwolniony toslink przeznaczyc do laptopa. No ale wymysliles taka dziwna sytuacje (bezsensowna i drozsza) zeby zablysnac i znowu sie nie udalo:) Napisalem w jakich sytuacjach Twoje rozwiazanie zda egzaminm, ale widze ciezko jest..
Pozdrawiam
K.O.
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
setunia napisał:
Noooo genialnie!
Chyba ja mam mylne informacje , ale toslink jest to kabel optyczny a końcówkę cinch ma kabel coaxial. Jak kupisz za parę złotych na Allegro taką przejściówkę, to przyjeżdżaj z nią do mnie - stawiam przez tydzień.:-D
Jedyne tam są po 66 + fracht, a to już nie parę złotych :p

Na tygodniówkę u mnie trzeba sobie zapracować. Napisałem jasno i po polsku przejściówkę optyczno - coaxialną, lub w drugą stronę. To dla mnie nieistotne,a takiego linka mi nie podałeś.:p Taką i na odwrót ma podany przeze mnie sprzedawca. Tak to jest jak ktoś kończy prawo z pominięciem podstawówki :D Trzeba czytać ze zrozumieniem, a nie czepiać się słówek. To, że zadziałała u Krisdera to super! Wiem teraz, że różne dziwne rzeczy piszą w instrukcjach.

setunia napisał:
Nie jest bezsensowny jeśli ktoś ma w ampli tylko jednego optyka zajętego np przez DVD z tylko optycznym wyjściem TOSLINK. Miałem tak sam w Denonie. Dobrze, że miałem kompa stacjonarnego z SPDIF'em. Nie musiałem tak kombinować. Howgh. :grin:

Nie pisałem, ze musiałbym stosować dokładnie ten konwerter, tylko tak kombinować. Mój dvd Denon 1730 ma TYLKO TOSLINK, nie ma SPDIFA a ampli ma tylko JEDEN TOSLINK. Wiem zazwyczaj o czym piszę i umiem pisać po polsku. Wyrastałem w czasach kiedy nie było komputerów i DVD. Czytałiśmy wtedy książki, a one wyrabiały umiejętność czytania i rozumienia. Poza tym to nie zubcyk tylko "zybcyk" przydał się Krisder'owi, a to już zupełnie różna rzecz :D :D :D

Poza tym nigdy nie waliłem takich offtopów mk-2 zapraszam na priv nie śmiećmy tu.
 
Ostatnia edycja:

mk-2

New member
Zgadzam sie z Toba w dwoch sprawach:
1. Nalezy czytac ze zrozumieniem
2. Nie ma sensu zasmiecac postu

Za duzy offtop przepraszam, ale sam tez jestes temu winny ;) To Ty sprowokowales cala ta dyskusje.
Juz korzystam z zaproszenia.
 

akir

New member
Nie było mnie trochę, nie ma nikt naprawdę tego modelu rv 465? żeby powiedzieć jak uzyskać ten dźwięk? łączyłem już nawet chinachami z ampli do tv wybierałem źródło i dźwięku nie ma
 

qwerk

New member
Akir - napiszę Ci jak ja mam to podłączone, mianowicie w TV podłącz chinch w audio out, następnię chinch do ampli np. pod gniazdo AV5.

Następnie na pilocie od ampli przełącz na AV5 i już mam dzwięk z TV. Na koniec należy wcisnąć i przytrzymać przycisk SCENE TV, aby ampli zapamiętał, że AV5 to TV i potem już można sobie przełączać źródełko dzwięku przyciskiem scene.

Pozdr.
 

jacek wo.

New member
Yamaha RX-V465

Nie było mnie trochę, nie ma nikt naprawdę tego modelu rv 465? żeby powiedzieć jak uzyskać ten dźwięk? łączyłem już nawet chinachami z ampli do tv wybierałem źródło i dźwięku nie ma

1. Reset do ustawień fabrycznych (z panelu, bez użycia pilota):

- przełącz w tryb stand-by
- naciśnij i przytrzymaj przycisk "STRAIGHT" na panelu przednim i naciśnij "STANDBY/ON"
- pojawi się menu ADVANCED SETUP
- przyciskiem "PROGRAM" wybierz opcję "INIT"
- przyciskiem "STRAIGHT" wybierz "ALL"
- wyłącz i włącz amplituner przyciskiem "STANDBY/ON"

2.
Ja mam problem z tym ampli nie mam dźwięku z kanałów jakie lecą w tv pomożesz w konfiguracji? Może być przez hdmi, lub euro nie ma to dla mnie znaczenia byle żebym mógł mieć dźwięk z powrotem przez głośniczki.
Chcesz puścić sygnał z telewizora na glośniki amplitunera?
a) działa (na pewno w Panasonicach z Viera link) przez HDMI po uatywnieniu w TV i amplitunerze HDMI Control,
b) podłącz wyjście Audio L/R z telewizora cinchami do amplitunera pod wejście AV5 lub Optical Digital Out z telewizora kablem Toslink do amplitunera pod wejście AV1 i wybierz na pilocie odpowiednio AV5 lub AV1
c) w tym ampli nie ma wejścia EURO

Jacek
 
Do góry