Yamaha RX-V367 + BD-S667 Proszę o pomoc.

koliber24

New member
Witam
Na początku powiem że jestem laikiem w takich sprawach elektronicznych tym bardziej jak chce się coś podłączyć a nie ma się instrukcji ;/ ale o tym może innym razem.
Problem mój polega na tym że jestem z UK i dzisiaj kurier przywiózł mi z PL zestaw Yamaha RX-V367 + BD-S667 lecz problem jest taki że w kartonach wogole nie ma instrukcji jest tylko karta gwarancyjna i 2 piloty dzwoniłem już do PL facet ma mi to wysłać w przeciągu 2 tygodni ale kto by chciał tyle czekać tym bardziej że to już stoi ustawione i czeka tylko na podłączenie ,dlatego pisze tutaj do was bo myślę że ktoś mi będzie w stanie pomóc jak to podłączyć oraz jakimi przewodami naprawdę proszę o waszą pomoc bo się wogole na tym nie znam a chciał bym mieć już to za sobą szkoda żebym teraz czekał 2 tyg na instrukcję tak więc jeżeli jest ktoś kto by mi pomógł był bym bardzo wdzięczny dodam zdjęcia aby każdy mógł zobaczyć wejścia wzmacniacza dvd oraz tv
pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc .
 

slawkor

Member
Bez reklam
Amplituner podłączasz do tv kablem hdmi (OUT zaznaczone na ampli z tyłu na biało) a BR 667 podłączasz do ampli kablem hdmi np. hdmi 1 a kolumny to już chyba wiadomo fronty pod złącza skętki A , środkowy pod center a efektowe pod surround. I oglądasz.
 

koliber24

New member
to wystarczy kupic 2 kable hdmi zeby miec calosc podaczona ?? i na tych 2 kablach bedzie grao jak tv sie wlaczac bedzie i nawet jak sie nie bedzie wlanczalo sam ampli +dvd bedzie tez dobrze odbieralo tak samo i radio ?? wystarczytylko 2 kable hdmi ?? napewno ??to po co sa te inne wejscia ;/ nie musi byc kabla optycznego ??
 

ostry66

New member
Tak naprawde wystarczą te dwa kable HDM. Oczywiście pod warunkiem że nie ma konieczności przypominania o podłączeniu do ampli kolumn i to zrobiłeś ;)
Jeśli chodzi o S-667 to tam żadnej filozofii nie ma. Masz jedno wyjście HDMI i za pomocą takiego kabla łączysz to z ampli (YAMAHA zaleca wejście HDMI 1 (BD/DVD). Możesz sobie jeszcze podłączyć kabel z netem to będą Ci działać bajery typu BD-live.
Jeśli chodzi o Rx-v367 to na telewizor wychodzisz tak jak to wcześniej zostało napisane z jedynego zresztą wyjścia HDMI w tym ampli, oznaczonego jako HDMI OUT (białe pole otaczające to wyjście). Jeśli tv nie ma wejścia hdmi z arc (czyli ze zwrotnym przesyłaniem sygnału), a tunera od telewizji nie podłączasz przez ampli, albo masz tylko zwykły kabel antenowy wpięty w tv to możesz mieć kłopot z dźwiękiem z tv na ampli i wtedy dodaj jeszcze jakiś optyk pomiędzy tv a ampli (wg instrukcjji OPTICAL (TV) av4).
Do wejścia antenna podłącz ten cienki biały (767 mialo przynajmniej biały ;)) kabelek (antena FM) który znajdziesz gdzieś w kartonie z ampli, to po ustawieniu stacji zagra Ci radio :)
Instrukcję do ampli bez problemu znajdziesz na stronie yamahy, niestety nie po polsku ale skoro mieszkasz na wyspach to chyba ze zrozumieniem dość prostych zapisów z instrukcji dotyczących podłączania sprzętu sobie poradzisz.
Powodzenia i uciechy z nowego sprzętu :)
 

koliber24

New member
witam ponownie jezeli chodzi o to podłączenie to powiem szczerze że spodziewałem się naprawdę skomplikowanego podłączania ustawiania przestawiania ale skoro móicie że 2 kable HDMI wystarcza to bardzo mnie to cieszy a co do Tv to mam w nim 4 wejścia HDMI więc tak jak pisaliście wczesniej tymi 2 kablekami podłącze wszystko i mam nadzieje że wszysto będzie grało jak należy ;) bo jak nie to jeszcze tu wrócę :p:p ( oby nie) :p a powiedzcie mi czym się różni zwykły kabel HDMI od kabla HDMI 1.4 bo kupić kabel HDMI to nie sztuka ale jeszcze jaki ten kabel HDMI wybrac jak myslicie ?? może to głupie pytanie ale nie chcę poprostu potem smigać znowu do sklepu i się tłumaczyć że kupiłem nie ten co trzeba ;/;/ rozumiecie ;)
i tak bardzo wam chłopaki dziękuję za info naprawę!!!

a jeszcze jedno w pokoju gdzie stoi cały sprzęt mam rozstaw zrobiony w taki sposób że stoi kanapa na wprost niej w odległości 2,5m stoi Tv na stoliku 2metrowym długim i teraz pytanie gdybym duże kolumny 2 szt postawił przy tv a te małe 2 szt postawił za sofą to będzie efekt czy nie bo te duże mi się za kanape nie zmieszczą a małe bym postawił na stojakach jak sądzicie będzie dobrze czy lepiej je wszystkie postawić przy tv ??


aaaa dużo stracę na obrazie wideo oraz audio jak zamiast HDMI podłącze DVD do amplitunera przewodem AUDIO/VIDEO co ma z jednej i z drugiej strony 3 wejścia 3kolorowe jacki czerwony biały i niebieski chyba czy HDMI da lepszy obraz video oraz audio zamiast tych ?? 3kolorowych jak sądzicie ??
 
Ostatnia edycja:

koliber24

New member
Witam no i jest mały kłopot ponieważ nie mogę złapać dzwięku z tv...

dvd normalnie działa kolumny graja wszystko oki ale gdy podpinam kabel HDMI pod to pierwsze wejście w ampli to nic to nie daje dodam ze telewizje odbieram z dekodera telewizji N i wydaje mi się że to z niego powinien iść dzwięk ...dodam ze niby udało mi się złapać po przez kabel HDMI dzwięk i obraz z tv gdy podpiołem kabel pod wejscie w ampli HDMI2 to wtedy miałem na kolumnach dzwięk z tv oraz w tv obran normalnie ALEE tylko wtedy gdy działa wzmacniacz jak wyłączyłem wzmacniacz to tak jak bym również wyłączył dekoder nie było ani obrazu ani dzwięku co tu zrobić bo juz sam nie wiem ..;;/
 

plewan

New member
...no to do tego jest ci teraz potrzebna instrukcja aby właczyć przepuszczanie dzwieku i obrazu przez kabel HDMI przy wyłączonym ampli.
Lub
Podłączyć "N' z TV- HDMI, i "N" z ampli - optykiem.
 

ostry66

New member
Akurat ta YAMAHA chyba nie przepuszcza sygnalu po HDMI na standby (przynajmniej nie znalazlem tego przy pobieżnym przegladaniu instrukcji) w związku z czym pozostaje Ci rozwiązanie które zaproponował kolega plewan
 
Do góry