Yamaha RX-V2600 + LG RH7500

patefon

New member
Czy ktoś ma może taki zestaw? Interesuje mnie połaczenie composite do Yamahy. Telewizor YAmaha po HDMI. Jaką z tego można uzyskać jakość na TV. Z materiałów wynika że Yamaha ma porządną kartę do upscalingu. http://www.yamaha.co.jp/english/product/av/pdfs/moreinfo/rxv2600.pdf
a z opisu że powinna elegancko Up-scalingować.

The Outstanding A/V Receiver with It All! HDMI Audio and Video Handling, Full Analog Video Up-Conversion, including to HDMI, De-Interlacing and Up-Scaling to 1080i/720p, Multi-Room Custom Installation and CINEMA DSP/THX Select2.
-Pure Direct for Higher Fidelity Sound Reproduction
-7-Channel 910W Powerful Surround Sound (130W x 7 RMS)
-Digital ToP-ART and High Current Amplification
-Burr-Brown 192 kHz/24-Bit DACs for All Channels
-Assignable Amplifiers for Bi-Amp Connection
-Superior Audio-Grade Parts and Devices Used Throughout
-Full Analog Video Up-Conversion to HDMI and Component Video Output with TBC
-De-Interlacing (480i to 480p or 576i to 576p)
-Up-Scaling (1080i/720p)
-Wide-Range Video Bandwidth (100MHz -3 dB)
-2 In/1 Out HDMI Interface for High Quality Digital Audio and Video Data Handling
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Oj, widzę, że masz to do czego i ja się przymierzam. RH 7500 już nabyłem. Teraz kolej na Yamaszkę 2600.
Według mnie to ona powinna konwertować wszystkie wejściowe sygnały video na sygnały cyfrowe i przesyłać do monitora więc jak podasz po komponencie progresywny sygnał z nagrania HQ to teoretycznie powinno być bosko.
Pozostaje dobrać parametry ustawień w TV (jaki masz ???)

Napisz więcej o tej Yamasze, jak Ci się spisuje, wrażenia słuchowe z różnych DSP. Jakich głośników używasz ???
 

patefon

New member
Yamaha

Do tego sprzętu się dopiero przymierzam. W pracy mam taką Yamahę z przed pięciu lat. Najwyższy model jaki był, jedyny na rynku który obsługiwał 7.1. Osiem głosników Paradigm z ogromnym subwooferem. Dźwięk z filmów trzęsie kiszkami że się niedobrze niektórym robi. Efekty DSP, jak chcesz być w kosciele to jesteś na stadionie proszę bardzo. Jedyny problem to prawidłowe ustawienie głośności głośników, za dużo możliwości regulacji i trzeba mieć w miarę sprawne ucho, ale jak się ustawi to miodzio. Żeby zobaczyć jak to gra video wybieram się na pokaz do sklepu audiofilskiego ale to najwcześniej w przyszłym tygodniu.
Intersuje mnie jak się spisuje LG 7500
 
Do góry