Yamaha RX-V2067

wojwyk

New member
Witam
mój zestaw to HK AVR255 + NAD c352 jako końcówka, AE Aelite 3, AE Aelite Central, JBL ES250 i do tego surrandy Jamo C401. Zastanawiam się nad kupnem ampli RX-V2067. Czy zagada to lepiej w kinie jak i w stereo od dotychczasowego tandemu?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Napewno dobrym pomysłem jest wymiana dość biednego HK na Yamaszke. Co do dźwięku stereo zawsze mozesz porównać to, co wyjdzie z Yamahy z tym co by dał NAD podłączony do Yamahy przez pre-out. Może się okaże, ze dodatkowy wzmak stereo to jest to... sam myśle nad przetestowaniem takiej konfiguracji któregoś dnia.
 

sebol81

New member
Testowałem ten model Yamahy u siebie w domu przez jakichś tydzień.
Seria 2067 ma problemy z kondensatorami. W trybie standby co kilka minut kondensatory (z lewej strony amplitunera) potrafią się wzbudzać i świszczeć co jest słyszalne w cichym pomieszczeniu z kilku metrów. Informacja potwierdzona w serwisie. W moim testowanym egzemplarzu ta usterka się pojawiła (i jak dla mnie była wyjątkowo upierdliwa). Gdyby to się pojawiało podczas grania to pół biedy, ale podczas trybu standby?
Nie wiem natomiast jak to jest w 1067 i 3067, ale cena tego ostatniego w stosunku do jego możliwości jest delikatnie mówiąc za wysoka według mnie :)

W stereo 2067 jak dla mnie wypada słabo. Na początku byłem nawet pozytywnie zaskoczony, ale jak później usłyszałem Onkyo 809 (w tych samych warunkach domowych) to podziękowałem Yamaszce. Największą bolączką w przypadku Y był słaby bas (mowa o trybie Pure Direct w obydwu amplitunerach). Kolumny też często potrafiły zadudnić gdy były podłączone do Yamahy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do stereo to słaby pomysł. Lepszym rozwiązaniem jest Harman 460, Marantz 6005 . Te modele zarówno w kinie jak i w stereo zagrają znacznie lepiej.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
H/K w stereo się zgodzę ale w kinie nigdy w życiu. Poza tym H/K nie posiada trybu stand by więc dla mnie to porażka.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Witam
mój zestaw to HK AVR255 + NAD c352 jako końcówka, AE Aelite 3, AE Aelite Central, JBL ES250 i do tego surrandy Jamo C401. Zastanawiam się nad kupnem ampli RX-V2067. Czy zagada to lepiej w kinie jak i w stereo od dotychczasowego tandemu?
Kolego tego nada w stereo raczej nie przebije żaden z podawanych tu ampków tylko w kinie będą lepsze od avr 255.
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Ja się akurat obchodzę bez tego trybu.:)AVR 460 jest rewelacyjny w stereo ale czy lepiej zagra od tego Nada to nie wiem.W sumie to moim zdaniem zamiana tego co masz na jeden ampli nie da spodziewanego rezultatu.W kinie może i będzie troszkę lepiej,zyskasz lepiej wyposażony amplituner od avr255 ale możesz się rozczarować tym jak to zagra muzykę.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
podłączę się pod temat, a pytanie mam następujące:
kupilem suba JBL ES250PW. podpiąłem do Yamahy RX-V2065, transmiter i sub spasowałem pod kątem kanału transmisji wifi (transmiter świeci na stale zielono), natomiast nie mogę wzbudzić do pracy suba. dioda na nim świeci stale na pomarańczowo. podłaczylem kabelkiem i to samo. dziwna sprawa, bo pomimo świecenia na pomarańczowo głosnik suba lekko drży, więc coś tam sygnałowo musi lecieć.
może to jakiś szczegół, ale brak mi pomysłu co to za popierdólka powoduje tego typu sytuację. z góry dziękuję za podpowiedź.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ale w przypadku jakiego sygnału tak jest ?
Podczas kalibracji też był niewzbudzony ?
Jakie są ustawienia głośników ?
 

-=pUnIsHeR=-

New member
bagiennik: nie moglem skalibrowadź mikrofonem, bo gdzieś mi się zapodział. generalnie mam ustawiony tryb 7ch Enhancer. głosniki w domu to 5.1 (Klipshe).
próbowałem na filmach DD ze ścieżką 5.1.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To znajdz mikrofon koniecznie, albo skonfiguruj z pomocą instrukcji :>
Pewnie nawet suba nie włączyłeś w menu, że o trybie działania nie wspomne...
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Subwoofer: Yes/No

To jest dosyć zaawansowany model, dużo konfigurowania.
Trzeba posiedzieć z instrukcją pare godzin, z autokalibracją włącznie.
Ewentualnie poszukać specjalisty, a nie takie dziadostwo ;>
 
Do góry