Yamaha RX-V2065 czy RX-v3900

hawk11

New member
szkoda słów:) haha technologia idzie do gory
tak tak mądra wypowiedz od chwili powstania samochodu do dzisiaj sie troszke zmienil silnik mało co ale troszke:) facet mało słyszałeś i mało wiesz
radze sobie troszke pokupowac posluchac high-endowych klockow z lat 70tych 80 tych polowa 90tych :) naprawde dzisiaj musisz zabulic grube pieniadze bardzo grube zeby takiemu klockowi wysokiej klasy z lat 90 tych czy 80tych dorosł do piet
w elektronice sie nic nie zmienilo OŚLE :) na dobre ,ewentualnie pogorszyło i masz teraz markety zawalone chinskim chłamem i plastikową tandetą

wiesz co :) głąb jesteś ale pisz dalej pośmieje sie moze inni forumowicze też sie posmieją

A ja zrobiłem sobie końcówke która budową przypomina KRELL-a KSA100 i cenowo bez obudowy wyniosła mnie około 300 pln. Waga też niewielka (trafo audio robione na zamówienie - 3 kg, elektronika z radiatorem około 1000 g. Bez obudowy niewiele waży, a jak gra (niejeden "klocek" może się zawstydzić. Dembol nie zawsze waga i cena = high-end, a śmieją to zazwyczaj się z Ciebie na forum jak się pojawiasz. W twoich wypowiedziach brak Netykiety to raz, a dwa elektronika idzie do przodu niestety dla ciebie, a jak masz markety zawalone tandetą to je omijaj i zacznij robić sam sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

fox733

New member
szkoda słów:) haha technologia idzie do gory
tak tak mądra wypowiedz od chwili powstania samochodu do dzisiaj sie troszke zmienil silnik mało co ale troszke:) facet mało słyszałeś i mało wiesz
radze sobie troszke pokupowac posluchac high-endowych klockow z lat 70tych 80 tych polowa 90tych :) naprawde dzisiaj musisz zabulic grube pieniadze bardzo grube zeby takiemu klockowi wysokiej klasy z lat 90 tych czy 80tych dorosł do piet
w elektronice sie nic nie zmienilo OŚLE :) na dobre ,ewentualnie pogorszyło i masz teraz markety zawalone chinskim chłamem i plastikową tandetą

wiesz co :) głąb jesteś ale pisz dalej pośmieje sie moze inni forumowicze też sie posmieją

Jak wiadomo wszystko w przyrodzie podlega procesowi starzenia czy też zużycia.Dotyczy to takze elektroniki.Ciekawi mnie o ile parametry takich kilkunasto kilkudziesięcioletnich wzmacniaczy odbiegają od podanych w specyfikacjach i co za tym idzie jak to się przekłada na jakość brzmienia:hmm:
No chyba że sprzęt im dłużej się wygrzewa tym lepszy:-D
 
Ostatnia edycja:

dembol

New member
fox ustawienie pradu spoczynkowego, wymiana wyschnietych kondziow i sprzet jak nowy

krzem sie nie degraduje a i wiele kondesatorow ELNA czy NIPONKI sa zazwyczaj wielgasne i napewno nie rusza ich 20 lat
nie oszukujmy sie fantastwo na tym forum jets mnostwo 3/4 to zwykle pajace :)

ale porownywac rxv3900 do 2065 to juz przegiecie
 

Kuman

New member
Do Dembol:

I znowu epitety?

Człowieku, porównywanie starych analogowych wzmacniaczy z lat 80-tych do dzisiejszych cyfrowych amplitunerów AV nie ma żadnego sensu, gdyż równie dobrze możesz porównywać dźwięk prawdziwego fortepianu do dźwięku fortepianu zaprogramowanego na syntezatorze.

Tak, stare analogowe wzmacniacze grały i grają lepiej od cyfrowych amplitunerów. I dlatego też nowsze cyfrowe amplitunery grają lepiej od starszych cyfrowych amplitunerów, ponieważ mają coraz lepsze i coraz lepiej oprogramowane procesory DSP, które tylko naśladują dźwięk analogowych wzmacniaczy.

Skoro nie wiesz o takich podstawach, to radzę ci zakończyć dyskusję tutaj, gdyż z każdym wpisem ośmieszasz się człowieku coraz bardziej. Nie wspomnę o twoich epitetach, które są dowodem na zwykłe i ordynarne chamstwo.

Kultury już zapewne nie poprawisz, gdyż słoma z butów znika dopiero w trzecim pokoleniu, jednak dokształcić się zawsze możesz. Zamiast publicznie błyszczeć ignorancją, zacznij edukację od zaznajomienia się, czym się różni elektronika analogowa od cyfrowej, o ile wiesz co to jest prąd...
 

fox733

New member
Co do cyfrowych wzmacniaczy to ta technika ciągle się rozwija i być może w niedalekiej przyszłości będzie alternatywą dla tradycyjnych wzmacniaczy w tym samym przedziale cenowym.Niedawno miałem okazję posłuchać wzmacniacza Blacknote Moje Audio - Hi-Fi - Hi-End | Blacknote - DSA150 | Przenoszenia, Dsa, Zapewnia, Wzmacniacz, Impedancji - Moje Audio - Hi-Fi - Hi-End i byłem pod ogromnym wrażeniem jego możliwości.Niestety to za wysoka liga dla przeciętnego zjadacza chleba.

Może kogoś zainteresuje jak to się je:)
Stereo, wzmacniacze
audioton
 

Kuman

New member
2065

Czesc

1) Ile prada zzera ta Yamaha przy wlaczonej funkcji psss-through na stand-by?

2) Czy skaluje obraz SD (podawany na wejsciu hdmi) na 1080p (na wyjsciu HDMI)? Z tego co czytalem w instruckcji skaluje tylko z wejsc analogowych - jesli tak to bylaby to szkoda

3) Gdzies tam w zagranicznej recenzji czytalem ze traktuja jako minus ze niby nie przetwarza obrazu video a tylko upskaluje obraz - jak jeszcze mozna obraz przetworzyc poza upscalingiem, jakies dodatkowe filtry?

Dzieki

1) Znamionowy pobór prądu to 450W, maksymalny 680W, przy włączonym HDMI Through 5.6W lub mniej (or less), gdy w trybie Stanby przekazywany jest przez HDMI obraz, wtedy 10.6W lub mniej.

2) Nie skaluje obrazu z wejść HDMI, skaluje tylko z component, i wejść analogowych do dowolnego formatu na wyjściu HDMI.

3) W instrukcji jest wzmianka o tym, że obraz jest poprawiany i poddawany Video Conversion, co zgadza się tym co jest na płycie, czyli znajduje się na niej najnowszy procesor obrazu Anchor Bay, który obsługuje synchronizację LipSynch, skalowanie, poprawę kolorów czy deinterlacing.
Ogólnie jak na moje oko, to skaluje obraz z wejść analogowych o wiele lepiej niż mój telewizor, który ma procesor Faroudja. Yamaha tłumaczyła wyłączenie dodatkowych filtrów obrazu tym, że intensywna obróbka obrazu zakłóca obróbkę dźwięku, choć moim zdaniem chce sobie zostawić pole rynkowe dla przyszłych, droższych modeli z większą ilością funkcji.


Pozdrawiam.
 

krisder

New member
Bez reklam
Panowie! Bardzo proszę olejcie tego debila i nie wdawajcie się w polemiki z tym prymitywem. Obraża Was jak i pozostałych forumowiczów a administrator forum nie reaguje. Pozostaje nam jedynie olać przygłupa i nie wdawać się z nim w polemikę. :twisted:
 

rjack

New member
1) Znamionowy pobór prądu to 450W, maksymalny 680W, przy włączonym HDMI Through 5.6W lub mniej (or less), gdy w trybie Stanby przekazywany jest przez HDMI obraz, wtedy 10.6W lub mniej.


Dzieki Kuman - poprosze jeszcze jedno doprecyzowanie odnosnie zuzycia pradu:

1) czym sie rozni tryb hdmi through zuzywajacy 5.6W od tego 10.6W - wydawalo mi sie, ze hdmi w tym trybie zawsze przepuszcza obraz i dzwiek; jaki bylby sens przepuszczania wylacznie dzwieku na hdmi out?

2) czy jak wylaczysz kompletnie yamahe to czy obraz i dzwiek sa nadal przepuszczane przez hdmi czy dziala to tylko na standby'ju?

Pozdrawiam
 

11mpp

New member
@krisder
Alternatywą byłoby spotkanie obu panów z ich Yamahami i organoleptyczne porównanie, czyli typowy test.

Tak czy inaczej dzięki, sam zazwyczaj jestem zwolennikiem nowszego sprzętu cyfrowego, w tym także tego produkującego dźwięk. Wiem, że odchudzenie (kilkukilogramowe) nowszej wersji bywa zabiegiem związanym z kryzysowymi oszczędnościami, a jakość dźwięku starszego sprzętu można poprawić upgradem oprogramowania, ale też nie zawsze to się sprawdza. Ostatecznie, jeśli dostępna do odsłuchu wersja odpowiednio mnie ruszy, wezmę pewnie tę z odsłuchu. Dzięki raz jeszcze.

PS
Z jakimi kolumnami Yamaha gra fajnie lekki, dynamiczno/melodyjny metal (w trybie stereo)? Aktualnie biorę pod uwagę Kefy iq70 lub Monitor Audio RX6. Czy ma ktoś z Was podobny zestaw?
 
Ostatnia edycja:

Kuman

New member
Rx-v2065

1) czym sie rozni tryb hdmi through zuzywajacy 5.6W od tego 10.6W - wydawalo mi sie, ze hdmi w tym trybie zawsze przepuszcza obraz i dzwiek; jaki bylby sens przepuszczania wylacznie dzwieku na hdmi out?

2) czy jak wylaczysz kompletnie yamahe to czy obraz i dzwiek sa nadal przepuszczane przez hdmi czy dziala to tylko na standby'ju?

Pozdrawiam

1) Te tryby różnią się tym, że jak amplituner jest wyłączony (tryb Standby) i nie oglądasz nic przez HDMI to pobiera 5.6W, a jak jest wyłączony i oglądasz coś przez HDMI, to pobiera 10.6W.
2) Jak wyłączysz Yamahę przyciskiem Power, to przechodzi w stan Standby, czyli działa HDMI through. Jeśli wyciągniesz kabel zasilania z gniazda prądu, to nie działa.

To wszystko wynika ze specyfikacji działania gniazd HDMI. W takim gnieździe jest moduł pamięci, moduł kodowania, zabezapieczeń HDCP, itd. Dlatego każde gniazdo HDMI (jest kosztowne) musi pobierać prąd, żeby działać. Różnice w amplitunerach są takie, że Onkyo bierze na tryb hdmi-through prawie 70Wat, HK nie przepuszcza sygnału HDMI, a Yamaha pobiera 5-10Wat.

Jeśli chodzi o dźwięk przez HDMI, to zależy jaki to jest dźwięk, gdyż jeśli jest to np. DTS, lub DTS HD, to pomimo, że wyłączony aplituner taki dźwięk przepuści, to i tak na TV będziesz miał ciszę, gdyż telewizor sam nie zdekoduje takich formatów.

Pozdrawiam.
 

rjack

New member
Dzieki Kuman - wydaje sie, ze pobor proadu przez Yamahe w trybie hdmi through jest niski w porownaniu z konkurencja. Martwi mnie jedynie brak mozliwosci wylaczenia pilotem wzmacniacza tak aby nie pobieral nawet tych 5.6W. Wydaje mi sie, ze z kolei tutaj konkurencja jest lepsza - np. Denon pobieral ponizej 1W w trybie off (oczywiscie zdaje sobioe sprawe, ze wtedy nie dziala HDMI through).
 

Kuman

New member
...

Niby tak, ale trzeba wspomnieć, że Yamaha w trybie Standby bez hdmi through pobiera mniej niż Denon, gdyż tylko 0.2W, ale hdmi through trzeba wyłączać przez menu.
Mówiąc szczerze, to nie zwracam na to uwagi, gdyż wybrałem sprzęt głównie przez dźwięk i funkcjonalność z nim związaną. Denon (zbliżony cenowo) ma niewątpliwie lepiej rozbudowaną sekcję video, ale mi na tym akurat nie zależało, gdyż korzystam niemal wyłącznie z sygnału HD, od kamery, po odtwarzacz blu-ray i lapka z hdmi.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

rjack

New member
Kupilem wlasnie Yamahe V2065. Jeszcze nie zdazylem sie pobawic a natrafilem na powazny problem - otoz nie moge podlaczyc kompa, z ktorego chcialem ogladac filmy hd. Moj komputer ma wyjscie hdmi ale tylko dla video (ma juz ze 4 lata, wtedy zintegrowane wyjscia audio po hdmi byly nowoscia) natomiast ma 2wyjscia audio tj. optyk oraz zwykly jack.
Myslalem przed zakupem, ze bede mogl w Yamasze przypisac do wejscia hdmi (video) strumien audio np. dostarczany optykiem. NIestety nie moge nogdzie znalezc takiej opcji. Czyzby ta yamaha nie byla dla ludzi co maja np. komputery z wyjsciem DVI? Wydawalo mi sie, ze taka opcja powinna byc oczywistoscia wiec jej nawet nie sprawdzilem.

Ma ktos jakies pomysl?
 

Kuman

New member
Do Rjack

Musisz podpiąć kompa pod HDMI4, a audio optykiem pod AV4. Tak przynajmniej jest w instrukcji. Mój lapek na szczęście przesyła obraz i sygnał dts jednym kablem hdmi.

Pozdro.
 

rjack

New member
Dzieki Kuman - moja instruckja niesteyyu nie zawierala tej inforrmacji o HDMI4. Ale zrobilem update flasha i dopiero uzyskalem nowa funkcje mapowania roznych sygnalow audio i video. Dzieki za pomoc
 

Mane1979

New member
Jaka masz karte graficzna? Do kart ATI jest dodawana specjalna przejsciowka DVI - HDMI wtedy dzwiek i obraz smiga jednym przewodem.
 

zibi_wl

New member
automatycznie przestawiał się na wyjście HDMI2?

Witam, mam pytanie, czy istnieje możliwość ustawienia ampli w taki sposób, żeby po wyłączeniu go automatycznie przestawiał się na wyjście HDMI2? Pozdrawiam serdecznie
 

rjack

New member
Tak z pamieci to nie ma takiej opcji. Po wlaczeniu zapamietuje ostatnio uzywane wejscia/wyjscia. W zakresie wyjsc hdmi klawiszem zmieniasz pomiedzy 3 opcjami wyjsc:hdmi 1, wyjscie hdmi2 oraz oba hdmi naraz.
 

dedusdd

New member
Panowie
Pytanko nawiazując do tematu tego wątku chciał bym was prosić o pomoc.
Mam od ładnych paru lat Yamahę DSP A2
Przyszedł czas na zmiany i nie wiem na jaki nowy model mam sie zdecydować.
Poradźcie proszę czy do kolumn B&W CM 9 bardziej będzie właściwa 2065 czy 3900.
Pokój mam około 25 m2 odsłuch pół na pół kino i muza.
Kasa nie jest ograniczeniem ( mam na myśli ten przedział + - )
Rozmawiałem dziś z gościem u jednego z dystrybutorów twierdzi że na jesieni ma wyjść następca 3900.
Ktoś coś słyszał w tym temacie może warto poczekać te parę miesięcy?
 
Do góry