Yamaha RX-V2065 a radio internetowe

shyha

New member
Mam ten sam problem. Śmigało mi wszystko na routerze Linksys WRT160NL na sofcie DD-WRT, ale kilka dni temu przestało działać radio i mam ACCESS ERROR.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
czy to wina softu czy tez radio uległo uszkodzeniu? u mnie to samo od dawna. chyba sprzedam yamahe i zapomne o tej marce na zawsze. ciagle problemy. i totalny brak wsparcia ze strony producenta oraz polskiego dystrybutora.
 

Smutu

Member
Koledzy!
Więc wszystko u mnie już jasne.
I nie jest to wina Yamahy tylko rutera.
U mnie na Linksysie z DD-Wrt radio nie chodziło - nic nie pomagało w zmianie ustawień Linksysa
Kilka dni temu postanowiłem zmienić ruter na 1Gb i z WiFi N oraz dodać switcha min 8-portowego też 1Gb
Mój wybór padł na niepolecanego tu kilka postów wcześniej TP-Link'a (zarówno switch jak i ruter)
Jakież moje zdziwienie było kiedy po zakończeniu instalacji rutera Yamaha ożyła i radyjko internetowe działa!
Więc koledzy wg mnie wina leży po stronie naszych sieci a przede wszystkim rutera a nie Yamahy.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
na jakie konkretnie modele wymieniles sprzet (router, switch). u mnie router to Netgear WNDR3700v.1 (1 gbit), a switch TP-Linka 8-portowy 1-gigabitowy model TL-SG1008D.
czy dodatkowo przekierowywaleś na routerze jakieś porty?
 

Smutu

Member
Switch to: TP-Link TL-SG1008D Switch 8-Port GIGABIT ethernet
Ruter to: TP-Link TL-WR1043ND Router WiFi USB 300Mbps na oryginalnym firmware.
Miałem IP amplitunera na początku w strefie DMZ ale teraz mam DMZ wyłączone a radio i tak działa.
Firewall włączony.
Nic nie zmieniałem w ustawieniach dotyczących zabezpieczeń, nie przekierowywałem żadnych portów.
Ustawiłem tylko hasło do WiFi i zmieniłem hasło do rutera.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
no to dziwna sprawa. ja rowniez nie kombinowalem z firmware routera, a gdzies jest problem z dostepem. moze znajdzie sie osoba, ktora podpowie co ew. sprawdzic/poprawic zeby zadzialalo?
 

zbyszek82

New member
na jakie konkretnie modele wymieniles sprzet (router, switch). u mnie router to Netgear WNDR3700v.1 (1 gbit), a switch TP-Linka 8-portowy 1-gigabitowy model TL-SG1008D.
czy dodatkowo przekierowywaleś na routerze jakieś porty?


ja mam yamahe 771 i też mam różnie z radyjkami.
router ja widzi ale raz graja raz nie.
teraz mam na moim netgear 3500 z tomato ustanione multicast i upnp na ON i graja ładnie radia :)
 

zbyszek82

New member
szczerze to nie wiem.
kazał mi to włączyć spec od sieci :)
fakt faktem (zobaczymy jak teraz u mnie po włączeniu tych opcji) że radio internetowe raz działało a raz nie.
nia mam pojęcia dlaczego się tak dzieje coś pewnie z dostępem do sieci wina routera albo modemu z kablówki vectry
 
Do góry