Yamaha rx-v1800/1900 EQ, pytanie do posiadaczy

DRHFILMS

New member
Witam

Zakładam nowy temat bo dotyczy on nietypowej sprawy. Otóż przymierzam się do zakupu tego modelu głównie ze względu na ręczną korekcję parametrów w korektorze graficznym

Otóż mój obecny amp ma taką kalibrację na wszystkie kanały ale tylko automatycznie ( i to ze wzorowaniem się na brzmieniu frontów)

W instrukcji 1800/1900 jest napisane że niby można zrobić RĘCZNĄ korektę na wszystkich kanałach FL, FR, C, SL itd w zakresie kilku częstotliwości ( 60Hz, 125Hz itd) ale może błędnie to opisali

Moje pytanie kieruję do posiadaczy tych sprzętów

Czy faktycznie można Ręcznie tak regulować tym korektorem na wszystkich kanałach łącznie z kanałami PRESENCE ( bardzo istotne) bo jeśli to szkoda mi wywalać pieniędzy w błoto, gdyż fronty i tak zasilam osobnym wzmacniaczem + sub więc mocy mi nie brak.

Pozdrawiam
 

werf

Active member
Bez reklam
Rx-v3900 miała tak na pewno 1800/1900 nigdy nie miałem ale myśle że w nich było tak samo
 

DRHFILMS

New member
Dzięki za odpowiedź

czyli dobrze rozumiem że możesz KAŻDY kanał osobno sobie dostroić, moje fronty np by wymagały lekkiego wyostrzenia w zakresie 6kHz, tak samo kolumny które będą grały jako PRESENCE ( te dwa głośniki od akustycznych efektów wieszane nad przednimi kolumnami też będę chciał im zrobić korekcję , zdjąć trochę dołu a dodać górnej średnicy) ?

a ta pamięć systemowa podobno można zapisać kilka ustawień, odnosi się to do takich ustawien jak distance, level, EQ, i określenie które konkretnie kolumny są na small/large/NO.

widzę że nadal trzymasz się Yamahy, słyszałem ze podobno rx-v1900/3900 w porównaniu do 663/659 grają za spokojnie jakoś tak bez wykopu. podobno to działa tego ADAPTATIVE DRC- czy można to całkowicie wyłączyć

jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia, odnośnie szumów bo w testach jest niby wysoki poziom szumów S/N ledwie 78 a 663 ma o kilka dB lepszy wynik, w realu jak to z tym jest? u mnie często filmy oglądam przy VOL na ok -15dB -10dB czy przy tej skali jak we filmie jest cisza to słychać ten szum, przy załączonych trybach DSP?
 

werf

Active member
Bez reklam
Nic takiego nigdy nie zaobserwowałem

Czym zasilasz fronty jeśli można spytać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DRHFILMS

New member
Mój zestaw to:

Fronty- Yamaha NS-777
Central- NS-C444
Tył - NS-333

subwoofer główny - Yamaha Yst-SW1500

Wzmacniacz to Yamaha AX-900 - pierwotnie myślałem nad AX-497

do tego subwoofer do kanału centralnego YAMAHA- YST-sw160 ( po to by główny sub grał tylko ścieżkę LFE, lub bardzo niski bass w przypadku gier na dolby pro logic II gdzie nie ma kanału LFE)

na Presence tez pójdą ns-333 aby był ładny komplet tyle że tak jak wspomniałem trzeba je wyostrzyć korektorem.

Wspomniałeś coś o podłączeniu do sieci, chodzi o LAN? rozumiem że nie ma to nic wspólnego z korekcją?
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Tak chodziło mi o sieć
Jest taki program do szybkiego sterowania/ustawień w czasie rzeczywistym masz wtedy pełny obraz co zmieniłeś i czy w dobrą stronę
Tyle że chodzi to po sieci chyba że udało by się wykorzystać złącze RS232
 

DRHFILMS

New member
A to ciekawe, nie wiedziałem że to złączę można w ten sposób wykorzystać, ale dobrze rozumiem że podłączam amplituner pod komputer? Znasz może nazwy konkretnych programów bo mnie to zaciekawiło
 

werf

Active member
Bez reklam
A to ciekawe, nie wiedziałem że to złączę można w ten sposób wykorzystać, ale dobrze rozumiem że podłączam amplituner pod komputer? Znasz może nazwy konkretnych programów bo mnie to zaciekawiło

Przeczytaj uważnie mój post
Też nie wiem na 100% kiedyś widziałem taki wątek na anglojęzycznym forum
Ktoś próbował to na przykładzie RX V4600 która nie miała portu Enthernet

Daj e-mail na pw wyśle
 

DRHFILMS

New member
No i stałem się posiadaczem czarnej RX-V1900 dzięki wielkie za pomoc:) osobiście nie sądziłem że będzie aż taka różnica względem RX-V659. bo prócz tego EQ na którym mi zależało to też całe DSP jest od nowa zrobiona ( w starym na trybie game i mono sygnały pro logic II były mono) i pełno innych udogodnień w obsłudze, pamięć pilot i dużo by wymieniać. osobiście mam wrażenie że w dźwięku jest więcej szczegółów ale może to efekt placebo.

Notka dla posiadaczy amplitunerów Yamaha i kolumn NS-777 u mnie podbicie w Eq 160hz - 1,5dB 2,5kHz + 1dB 6,3kHz +4dB i 16kHz +1 dB zmieniło te kolumny nie do poznania, zniknął ten efekt przytłumienia i braku szczegółów zupełnie inny sprzęt:)
 
Do góry