Yamaha RX-V 1067 a może coś innego...

zielah

New member
Witam serdecznie wszystkich.

Nadszedł czas na zmianę amplitunera (ok 3000zł). Wolałbym zmienić kolumny ale los sprawił że jednak bedzie to w pierwszej kolejności amplituner. Mam Harman Kardon AVR 347 i do tego Jamo S606 HCS 3 + Sub 250. Wszystko w pokoju ok 20 m2 + otwarta kuchnia. Ten zestaw mi odpowiadał i wszystko dość ładnie hulało. Z góry zaznaczam ze audiofilem nie jestem. :)
Zależy mi żeby ampli był nowoczesny i nie musiał go szybko wymieniać. Żeby miał wejście internetowe.
Ampli głównie używam do : 45% Muzyka (RAP, SOUL, JAZZ, trochę elektroniki), 40% konsola, 15 filmy.

Po dłuższym przewertowaniu forum padło na Yamaha RX-V 1067 lub HARMAN KARDON AVR 360 (ten jednak nie ma wejścia internetowego i trochę się zraziłem do Harmana gdyż w moim 347 popsuło się HDMI out i niesmak pozostał).
Jeśli chodzi o Yamahę to nie znalazłem złych opinii. I podobno dobrze gra w stereo (jak na amplituner) a kino wymiata. :)

I tu pytanie: Czy ta Yamaha zgra się z moimi Jamo s606 (w przyszłości również zamierzam zmienić kolumny). Jak się ma brzmienie Yamahy do HK AVR 347?

Proszę o pomoc. Jestem otwarty na sugestie dotyczące innych amplitunerów.

Pozdrawiam. :cool:
 

zielah

New member
Ale jak się ma brzmienie Yamahy RX-V 1067 do Harmana avr 347 i czy ta Yamaha będzie pasowała do Jamo które już mam?
A co powiecie o Onkyo 709/808 w porównaniu z Yamahą RX-V 1067?
Co polecicie do ok 3000zł? nie musi być najnowszy model. Wolę starszy a wyższy.
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
HK w brzmieniu to podstawa basu,do muzy rap ideał,jazz już nie bardzo,yamaha gra dużo jaśniej,i nie konkretnie te modele tylko raczej ogólnie,na obecnych kolumnach możesz być zaskoczony na tak lub na nie ale jak kolumny zmienisz to już może być kolosalna różnica,więc ja bym się zastanowił jakie ja kolumny kupię potem,i odsłuch bym robił na nich,a jak to teraz pod tymi będzie narazie to bym się nie przejmował,bo będzie grało,ampli za 3000 koła musi mieć odpowiednie kolumienki,a nie jamo 606
 

BD

Member
Bez reklam
hk, onkyo a potem z tej trojki yamaha -preferencje osoby co lubi dzwiek gesty, ciemny, homogeniczny i takimi kryteriami proponuje sie kierowac jezeli chodzi tez o stereo z amplitunera :)..
 

Mati22

New member
Yamaha

Witaj Posiadalem w swojej kolekcji Onkyo, H/K, i teraz Yamahe

Co to moich wnioskow to :

1- Jesli chodzi ci o kase nie kupisz nic tanszego jak oferuje jakosc /cena ONKYO
2- Jesli chodzi o jakosc/wyglad to polecam Yamahe posiadam 1067 po zmianie H/K355 - H/K bardzo fajnie gral i fajnie wygladal ale po czytaniu jaki jest awaryjny sprzet to myslalem ze mnie to nie bedzie dotyczylo - minelo 2 lata i padla karta HDMI - cena nowej to kolo 900zl
zdenerwowalem sie i kupilem Yamahe 1067 dlaczego - jak i Onkyo i Yamahe posiadaja moi koledzy i nic sie nie dzieje ze sprzetem

aaa warto najpierw wysluchac sprzet a pozniej kupic - bo mozna sie troche rozczarowac forum

Warto tez luknac na to gdzie sprzet jest produkowany Made in China samo mowi za siebie ( mialem kulumny i sprzet tej produkcji i wszystko po kilku latach zepsulo sie .......)
 

zielah

New member
No właśnie.... W moim HK AVR 347 po 3 latach padł moduł HDMI... Naprawa kosztowała mnie 350 zł i trochę się zraziłem do Harmana... aczkolwiek jego brzmienie bardzo mi odpowiada.... :) Wielkie dzięki za info :)
 

wrx

New member
Bez reklam
A ja napisze, zebys nie sluchal nikogo - co dla kogos jest miesistym basem, dla Ciebie może byc pierdziawka.
To samo z homogenicznoscia i innymi tego typu stwierdzeniami.
A co do samego ampli, to patrz tez jakie ma Tobie potrzebne funkcje i wyglad.
 

armi

New member
Bez reklam
jeśil do avr 347 wystarczały Ci Jamo 606 to audiofilem raczej nie jsteś :)
bo to co najmniej o jedna półka za wysoko do tych kolumn

w takim razie myślę że warto się kierować wyglądem/funkcjami których szukasz
bo po kalibracji te sprzęty zagrają podobnie /byle czego nie szukasz/
 

zielah

New member
Już wcześniej zaznaczyłem że audiofilem nie jestem :) A czy Jamo 606 wystarczają? Tak wyszło... dobra cena była więc zakupiłem a porównania nie miałem... i był to mój początek zabawy z kinem domowym i tego typem sprzętem. Kolejny już będzie pewnie lepiej dobrany (kolumny też wymieniam w przyszłości :D)
 

armi

New member
Bez reklam
tylko kwestia jak odległa to przyszłość ..
bo może szkoda 'na zapas' ampli kupowac i kase wywalać

jak widać ja również mam Jamo :p
 
Do góry